Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki az...

Miért van az, hogy aki az átlagnál nagyobb szegénységben él annak van egy csomó gyereke? Ezeknek az embereknek nincs felelősség érzetük, nem tudják felfogni hogy ez nekik és a gyerekeknek sem jó? Vagy arra számítanak, hogy valaki úgy is segít?

Figyelt kérdés
Nem akarok bántani senkit,és sajnálom is őket de valahol dühít. A múlthéten is volt az rtl-en egy ilyen műsor. Tele vannak adósággal,nem tudnak fizetni semmit. Van egy rakat gyerek de az anyuka megint terhes.
2009. dec. 4. 10:30
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
83%

"akik viszont felelősen fel tudnák nevelni, azok alig vállalnak gyereket"


Anyagilag lehet, hogy tudnának vállalni, de ált. ahol vannak kellő anyagi javak nemcsak úgy oda teremtek és azért nem is vállalnak több gyereket, mert úgy érzik, nem jutna elég idő rájuk a munka miatt. Nem biztos, hogy ez önzés, és inkább az van benne, hogy nem vállalják túl magukat, mert ahogy nő a gyerekek száma, nemcsak a kiadások, de a felelősség is nő. Pedig egy gyerekre is hatalmas a felelősség és arról ne is beszéljünk, hogy mennyi energia, idő, munka. Pl. én is úgy vagyok vele, hogy neveljem fel a 2 gyerekemet megfelelő körülmények között. Megtehetném anyagilag, de nem vállalok 5-6 gyereket, mert azt szeretném, ha én nevelhetném őket, nem egy idegen babysitter vagy akárki más. Ha pedig valakinek van 5 gyereke, akkor valószínűleg nagyon sok évig nem tud dolgozni menni, ha normálisan akarja őket nevelni, anélkül, hogy idegenek nevelnék a gyerekeit helyette. Ha valaki anyagilag jól áll, az általában a munkának is köszönhető. Ha pedig valaki nem megy vissza dolgozni kb. 15 évig, akkor oda az anyagiaknak is és nem mindenki abban látja a jövőjét, hogy otthon legyen, mert van, akinek ez egyszerűen nem megy. Az alacsonyabb végzettségűek többségét jobban kielégíti, ha ülhetnek a TV előtt, engem pl. nem. Akik sok gyerekesek és alacsony végzettségűek egyben, nem veszítenek sokat azzal, hogy nem mennek dolgozni olyan értelemben, hogy bennük nem él az a tudat, hogy befektettem x év szellemi tőkét és ez abszolút nem térül meg (nemcsak anyagi értelemben, hanem mert nem használja a tudást), de egy diplomás nem azért fog +5-6 évig tanulni, hogy aztán otthon legyen évtizedeket a gyerekével (most természetesen nőkről beszélek). Ezek az emberek annyi gyereket vállalnak, amennyiről úgy érzik, hogy nemcsak anyagilag ennyit engedhetnek meg, hanem időben, munkában, felelősségben is. Én pl. nem látom, hogy miért jó 5-6 gyereket szülni, de megértem, akinek ez az álma, csak én nem értem, hogy miért kellene ennyi gyereket szülnöm, ha egyszer én mást szeretnék.

2009. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
82%

Inkább arra kellene helyezni a hangsúlyt, hogy akinek van rá pénze, az VÁLLALJON gyerekeket. Ám hogyan lehetne ezt megoldani úgy, hogy egyesek ezt ne használhassák ki támogatás szerzésére?

Ki kell mondani, itt a cigányság egy részéről van szó. Ők simán elvállalják ezt, hiszen minimális alatti életkörülmények mellett is bevállalnak 10 gyereket, hiszen 2-3 év után csak szélnek eresztik a gyereket(látni a putriban szaladgáló gyerekeket), jöhet a következő. Van cigi, pia, ennyi elég nekik.

A magyarok többségének ez nem élhető élet, ők meg akarják teremteni az egészséges feltételeket. Mivel ugyanolyan szegények, ez nem sikerülne, így nem vállalnak gyereket. Ezért van olyan kevés magyar születés. Ha a magyarnak elég lenne az, hogy kirak a putriba 10 gyereket a ki-be dőlő falak közé úgy, hogy csak minden másnap esznek, akkor több magyar születne. De nem elég, szerencsére.

Így viszont fogyunk.

Én szociális gondozót küldenék minden putriba, és ha látnám, hogy a gyerekekkel nem törődnek és nincsenek meg a körülmények, annak ellenére hogy 10 gyerek van, akkor megvonnám a segélyeket. Ha valakin látszik, hogy neveli a gyereket, és akar dolgozni(azaz regisztrált munkanélküli, és bizonyíthatóan eljár az állásokat nézegetni), azt támogatnám. Nem segéllyel, állással, ami lehet akár árokásás is, mindegy mi, csak valami hasznos.

2009. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
55%
Úgy látom nagyon megmaradt a "szárnyasbarbi" története! =D
2009. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
42%
Naná,életembe ekkora baromságot nem láttam.Egy babának az funkciója,hogy szeretgessük,öltöztessük,altassuk stb...Viszont ezt a fajta babát a szárnyai miatt nem lehet(jobban mondva a korosztály ujjaihoz nem éppen kompatibilis).Ok lecsatolható,de akkor meg minek is?
2009. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. én is úgy vagyok vele, hogy neveljem fel a 2 gyerekemet megfelelő körülmények között. Megtehetném anyagilag, de nem vállalok 5-6 gyereket, mert azt szeretném, ha én nevelhetném őket, nem egy idegen babysitter vagy akárki más." Megértelek. Én is úgy vagyok vele, hogy csak annyi gyereket vállalunk, amennyire jut elég idő, figyelem, szeretet, energia a szülőktől. Jelenleg még nem tudjuk, hogy ez hány gyerek, az elsőt várjuk éppen. Nem fog gazdag helyre születni...


Ugyanakkor az lenne a jó, ha minél több szülő merné a második és harmadik gyermeket is bevállalni, illetve ha ezt az állam tényleg elismerné, tisztelné, támogatná. A gyerek a mi legfontosabb tőkénk, amibe be kellene fektetni! És nem segéllyel. Hanem pl az oktatás támogatásával (jelenleg ugyanis csupán kivesznek pénzt az oktatásból, nem pedig beleraknak). Az óvoda-bölcsődei helyek gyarapításával, ingyenessé tételével. A félállás támogatásával, munkahelyek teremtésével az anyukák számára. Segélyek helyett adókedvezménnyel, a jelenlegi megélhetési szülés támogatása helyett. (Tudom, hogy most megkapom a fejemre, hogyez alkotmányellenes, mert a gyerekeknek alanyi jogon jár a segítség, függetlenül attól, hogy milyen szülőhöz születtek.)


Mindenesetre ha lennének odafent nálamnál okosabb emberek, akik kitalálnák, hogyan lehetne a megélhetési szülést visszaszorítani, a felelős szülést pedig támogatni... az nagyon jó lenne.

2009. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
42%

11:53: én külföldön élek, és itt sem vállalnak több gyereket, pedig ugye megtehetnék/megtehetnénk anyagilag, de nem, viszont ennek is van oka. És bennem cseppet sincs önzőség meg nem is rohanok vissza dolgozni, mert nagyon szeretem a gyerekeimet, de úgy érzem, hogyha több gyerekem lenne nem tudnék kellő időt, energiát fordítani mindegyikükre egyenként. Egy 10 fős családnál az individuum már elveszik, úgy érzem, hogy a szülő nem igazán ismeri meg annyira a gyerekeit, mert nincs rá alkalma. Ezért azt gondolom, hogy nem baj, ha valaki nem vállal 3-4-5 gyereket, csak annyit vállaljon, amennyit tényleg lehet minden szempontból.


Mindenképpen azt gondolom, hogy kár pénzzel ösztönözni az embereket a több gyerek bevállalására, mert 1. aki szülni akar, az nem ilyen okból fog, 2. külföldön is ott a példa, hogy az anyagiak meg lennének, mégsem vállalnak. Persze, hogy nem, hisz a gyerekvállalás nemcsak az anyagiaktól függ. Egy felelősebb szülő nem is az anyagi dolgokat teszi első helyre.

2009. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
51%
11:40-es voltam egyébként.
2009. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
72%

Ez a nincs pénz fogamzásgátlásra duma,csak kifogás! Én tablettát szedek ami kb. 7000ft 3hónapra-tehát kicsit több,mint 2000 egy hónapra...egy gyerek pelenkája,étele,ruhája stb. az ennek sokszorosa lenne.

Vannak olyan nem jómódú családok,akik szépen eltartják ennek ellenére a gyerekeiket, rendesen nevelik,szeretik őket - na velük semmi bajom, nem minden a pénz és tényleg szép dolog a család.

DE sajnos olyanok is vannak,akik 15éves koruktól évente szülnek,aztán szegény gyerek vagy az utcán ténfereg,vagy állami gondozásba kerül, koszosan,büdösen jár, anyuci meg apuci pedig szépen elissza,elcigizi a gyerek után járó pénzt - na ezeket az embereket nagyon nem értem, és nem becsülöm.

Szép dolog a család, én is szeretnék majd gyerekeket, de a család nem azt jelenti,hogy szülök 10gyereket és majd valahogy ellesznek,hanem hogy tiszteségesen szeretetben felnevelem a gyerekeimet, ha csak 2-őt tudok vállalni,akkor 2-őt. De azokat figyelemmel,szeretettel fogom nevelni.

2009. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
56%
Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem ez a kérdés erősen kultúrafüggő is, mert Európának majdnem minden országában csökken a lakosság, pedig a legtöbb ország pénzzel ösztönzi a nagycsaládosságot, míg itt az USA-ban az állam semmiféle támogatást nem nyújt senkinek sem, akárhány gyereke is legyen, mégis sokkal több gyerek születik, mint Európában. Más az életmód Európában, később állnak saját lábukra az emberek és mire odaérnének, hogy a pénzük meg van a gyerekvállalásra, már 35 körül vannak és akkor persze, hogy már nem lesz 3-4 gyerekük.
2009. dec. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim válasza:
82%

Szerintem pszihés okai vannak. Ez nem pénz kérdés. Minél jobbmódú valaki, annál inkább elszakad a természettől. De szó szerint. Tegye mindenki a szivére a kezét és vélaszoljon: mikor ült időtlenül egy erdő szélén és nézte a fákat és bogarakat? Senki nem visz el semmit a hátán. Csak az a tied amit megeszel, szeretkezel, szívod az illatát, érzed a kicsi meleg puha bőrét a te saját lestedből fakadt pici babádnak. És még napestig sorolhatnám ezeket a természetközeli érzéseket. PL: indiánok stb. Hibás az emberek pszihéje, mert felhalmoz, vagy fel akar halmozni a biztonsága érdekében. És ez egyenes arányban van a műveltséggel. Pl Mága Zoltán és a hasonlóknak már nincs sok gyereke. Ha az önzetlen emberi szeretet motiválná az emberiséget, akko nőne a biztonságérzet, a hovatartozás és bátrabban élnénk önmagunnak és nem a tárgyainknak.

Ezzel szemben van a másik oldal, a tudatlanabbik akik simán a genetikai ösztönüknek élnek, és ennek az a kódja, hogy minél nagyobb a szaporulat, annál nagyobb a fajfennmaradás eséje.

2009. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!