Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a férfi helyében?

Mit tennétek a férfi helyében?

Figyelt kérdés

A férfinak elhunyt a nagyanyja, akivel négy éve nem találkozott, és évente legfeljebb egyszer beszélt. Nagyon távol lakik onnan, több mint 400 km-re, és el fog menni a temetésére, három, de inkább négy napot lesz távol emiatt.

A párja, akivel együtt él, nem megy, tüdőgyulladással fekszik otthon, elég rosszul van. Nincs senki, akire rábízná, semmi családtag vagy barát.


2014. jan. 26. 15:47
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
90%

"Egy napra mennék a temetésre. Mert egy temetés 1 napig tart. A 400 km meg nem olyan távolság, amit akár vonattal ne lehetne 4-5 óra alatt letudni.


Kora hajnalban mondjuk lemennék, megjelennék a temetésen, majd ahogy vége rögtön haza."


Elöszöris kérdés, hogy hányszor kellene átszállnia, másodszor, hogy milyen a menetrend - szóval a 4-5 óra igencsak kérdéses.

Mert nem biztos, hogy ha hajnalban elindul, akkor idöben odaérne, másodszor meg a temetés után ben biztos, hogy még van(nak) olyan vonat(ok), amikkel még vissza is tudna menni.


A férfi helyében tennék a fagyasztóba annyi kaját, amivel 2-3 napig meg tud lenni a nö - azért tüdögyulladással nem félhalott az illetö, egy-egy ebédet meg tud melegíteni magának. (A mosogatást nyugodtan meghagyhatja a férfinek) Teát/kávét fözni nem sok munka, naponta kétszer kibirja.

Mindenképpen legyen a nönél telefon, hogy szükség esetén tudjon orvost hívni, de ha nem akar bemenni erre az idöre a kórházba, akkor annyira nem is lehet rosszul.

2014. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
96%
Annyira rosszul nincs, hogy kórházba menjen, de annyira igen, hogy a párja ott legyen mellette 24 órában? És mit csinálna a nő, ha nem lenne párja és egyedül élne?
2014. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:
Van néhány jó barát, de nem elérhető közelségben. A nő szülei közelebb laknak, de az egyik nemtörődőm, a másik alkoholista. Jó szívvel rájuk szobanövényt nem bízna az ember. A szomszédokkat nem ismerik, nem régóta laknak ott, a nő meg nem akarja, hogy bejárkáljanak a lakásba.
2014. jan. 26. 16:07
 14/60 anonim ***** válasza:
43%
Alapból kezdjük ott, hogy nem értem azokat az embereket, akik ha meghal a családtagjuk hanyatt homlok rohannak a temetésére a világ végére is, közben meg annyi nem volt bennük, hogy életében legalább havi szinten felhívják.
2014. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a nő nemigen méri fel a helyzetét reálisan. Ha ő már elmegy táppénzre, az nagy szó, kórházba csak akkor menne, ha vinnék. Ellátja ő magát, nem kell semmit elérakni, a baj az, hogy ha nagyon rosszul lenne, talán még akkor sem hívna mentőt. Az apja nevelte bele ezt, mert náluk nem lehetett beteg az ember. Amivel más már rég ágynak dől, ő még elkínlódik munkában. Inkább az a félő, hogy vagy ez lesz, vagy mivel igen szédül, elesik vagy nekiesik valaminek, és még segítséget sem tud hívni.
2014. jan. 26. 16:16
 16/60 anonim ***** válasza:
97%

Akkor azt kell mondanom, a nő hisztis. Akkor a férfi most munkába sem jár, hogy 0-24-ben ápolhassa a nőt?

A nőnek azért nem ártana kicsit visszavennie, még akkor is, ha beteg. Szerencsétlen pasas nem sztriptízbárba akar menni a haverokkal, mikor a maláriás párja haldoklik, hanem a NAGYMAMÁJA TEMETÉSÉRE a családjával(!), a nő pedig azért nem haldoklik...

Akár milyen ritkán is tartottam volna a kapcsolatot a nagyival, életem végéig bántana a lelkiismeret, hogy a temetésére sem voltam képes elmenni...

2014. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos otthon maradnék. Nem azért, mert annyira beteg a nő, csak nem volna pofám így odamenni a temetésre, hogy csak ilyen szinten tartottam a kapcsolatot a nagymamával.
2014. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek a 16-ossal..


Most a saját szavaidat írod, vagy a párod mondta a "mi lenne ha elesnék" szöveget?



/Amúgy valószínűleg ha rendesen elment volna táppénzre, amikor kell, akkor nem tüdőgyulladása lenne/

2014. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:
Én egy barát vagyok az előbb említett kategóriából. Csak sajnos, mivel tanulok, 200km választ el tőlük. Viszont ismerem a helyzetüket, elsősorban a pár női tagját, mivel több mint 10 éve barátok vagyunk.
2014. jan. 26. 16:24
 20/60 anonim ***** válasza:
28%

Ok, en nem mennek el a temetesre ilyen korulmenyek kozott. Nem a no miatt, hanem, ha 4 eve nem talalkoztam valakivel es evente egyszer beszeltunk, akkor a 400 km az indok, hogy ne menjek. sajnalom, ha szivtelennek tunok, de legalabb nem vagyok kepmutato. Ha kozelebb lenne a temetes, akkor el mennek, es ahogy valaki irta, elore fozni, mobil telo, gyogyszerek az agy melle.

A no, hat igen, attol fugg. Azert a tudogyulladas tudtommal nem halalos betegseg, szoval ki kellene birnia hiszti nelkul, ha a pasija csaladi ugyben elutazik.

2014. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!