Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a férfi helyében?

Mit tennétek a férfi helyében?

Figyelt kérdés

A férfinak elhunyt a nagyanyja, akivel négy éve nem találkozott, és évente legfeljebb egyszer beszélt. Nagyon távol lakik onnan, több mint 400 km-re, és el fog menni a temetésére, három, de inkább négy napot lesz távol emiatt.

A párja, akivel együtt él, nem megy, tüdőgyulladással fekszik otthon, elég rosszul van. Nincs senki, akire rábízná, semmi családtag vagy barát.


2014. jan. 26. 15:47
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

Biztos is, hogy a lábon kihordott betegségek is betettek neki, de ebben hajthatatlan. De milyen legyen, ha az apja betegen elzavarta már gyerekkorában is iskolába, mondván annyira azért nem vagy beteg, ne táposkodj?

Egyszer ment el táppénzre a volt munkahelyén, mert már lábra sem bírt állni, és rögtön kirúgták. Csoda, hogy most hajlandó volt rá, el tudom képzelni, milyen állapotban van... Szerintem mandulagyulladása is van, mert alig bírt beszélni, mikor felhívtam. Az is visszatérő baja, bár most nem mondta.

2014. jan. 26. 16:34
 22/60 A kérdező kommentje:
Látom, feleslegesen írom a részleteket, mert a hozzászólók nem olvassák. Nem hisztizik, és nála az asztma miatt veszélyesebb a tüdőgyulladás, mivel alapból beteg a tüdője. Ő a hisztiző mártírbetegek ellentéte.
2014. jan. 26. 16:38
 23/60 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló:


De, KEZELÉS NÉLKÜL amúgy a tüdőgyulladás egy halálos betegség is lehet.


Önmagában én sem mentem tüdőgyulladással kórházba, kijött a háziorvos, adott gyógyszert, kipihentem. De asztmás beteg + tüdőgyuszi azért komoly dolog, ott már be kéne vinni a kórházba, mielőtt egy éjszaka megfullad...

2014. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
95%

Nem ő az első asztmás, akinek tüdőgyulladása van, és nincs párja, vagy akárkije.


Ha meg olyan hülye, hogy valami gyerekkori f@$zság miatt nem megy kórházba, akkor az ő temetésére is lehet menni. Aki hülye...

2014. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
95%
Vagyis a pasi csak nem tud segiteni rajta. Egyebkent mi ennek a kerdesnek a lenyege, ha te mint irod, csak a csalad baratja vagy? Mit szeretnel megtudni?
2014. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
83%
Akárhogy is van mindenképpen az a tisztességes ,ha a férfi elmenne a nagymamája temetésére !!! Azért gondolom nem olyan fekvőbeteg a nő ,hogy ne tudna magának megmelegíteni egy tál ételt tb .. azért a tüdőgyulladás ma már nem halálos betegség .Megbeszélném a barátnővel ,hogyha rosszabbul lenne szól a szomszédnak (természetesen őket is tájékoztatnám) és azok segítséget hívnak .
2014. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
96%
Ja ... most olvasom ,a szomszédokat nem ismerik ... Hmmm ... akkor tetszik nem tetszik kórház .Egyébként tök mindegy otthon van e párja vagy sem ,a helyzeten mit sem változtat ... ha annyira beteg úgyis kórházi kezelést igényel .Ki kell híni az ügyeletet ,majd ők megállapítják kell e kórházi ellátás és mentőt hívnak ha szükség .
2014. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
*hívni
2014. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
83%

A ferfi azon felül, hogy ő hívja a mentőket úgysem tud semmit csinálni?.

Teljesen bennem él az a tehetetlenség, amikor a páromat nézem betegen, semmit nem tudok csinálni...

2014. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

"Kedves" hozzászóló, de tudod az a nem mindegy, milyen színtű az asztma, és milyen a tüdőgyulladás.


Mit akartam a kérdéssel? Megtudni, más is ilyen-e, mint a barátom párja. Ezek szerint sokan igen. Nekem is az a bajom a történettel, amit az egyik hozzászóló írt: képmutatás elmenni olyannak a temetésére, aki nyilvánvalóan életében nem volt fontos az illetőnek, mert akkor legalább felhívja, ha el nem is tud menni hozzá. Nekem is messze lakott a nagyanyám, de mikor beteg lett, azonnal utaztam hozzá, én ápoltam utolsó napjaiban. De előtte is heti többször beszéltünk. Ő viszont akkor beszélt vele, ha épp a szüleinél járt, és épp telefonált oda a nagyi. Ez volt kb. évi egy, esetleg két alkalom.

Nekem a mamám azt mondta mindig: "Ne a síromra vigyetek virágot, életemben látogassatok!" Azt hiszem, ez mindent elmond...

2014. jan. 26. 16:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!