Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a férfi helyében?

Mit tennétek a férfi helyében?

Figyelt kérdés

A férfinak elhunyt a nagyanyja, akivel négy éve nem találkozott, és évente legfeljebb egyszer beszélt. Nagyon távol lakik onnan, több mint 400 km-re, és el fog menni a temetésére, három, de inkább négy napot lesz távol emiatt.

A párja, akivel együtt él, nem megy, tüdőgyulladással fekszik otthon, elég rosszul van. Nincs senki, akire rábízná, semmi családtag vagy barát.


2014. jan. 26. 15:47
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
70%
Én akármilyen betegen feküdnék otthon, arra bíztatnám a páromat ,hogy igenis menjen el a NAGYMAMÁJA (!) temetésére és ez független attól ,hogy mikor beszélt ,találkozott vele utoljára és milyen volt a viszony közöttük !!!!!
2014. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
46%
Furcsa mentalitás ez, hogy valakivel életében nem törődtünk, de azért ott díszelgünk. Sajnos az emberek többsége ilyen képmutató. Mit segít már ezzel a nagymamának? Életében túl sokat nem segített, most meg nyugtatgatja a lelkiismeretét, hogy de legalább a temetésén ott van.
2014. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:
Ez a baj a legtöbb emberrel. Életükben sz**nak a többi emberre, meg kell ahhoz halniuk, hogy foglalkozzanak velük. Nem a holtakhoz kéne ragaszkodni, hanem az élőkhöz. A bűntudatán meg már úgysem segít, ha első sorban ül a gyászmisén, de arra majd ott jön rá. Most már mindegy.
2014. jan. 26. 17:11
 34/60 anonim ***** válasza:
"ott díszelgünk a temetésén"
2014. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
Tényleg sokaknál ezt tapasztalom, hogy amíg élt a rokon rá sem bagózott, pedig tudta, hogy idős, tudta, hogy beteges. Aztán meg csak úgy törte össze magát, hogy ott legyen a temetésén és áradozott, hogy ő mennyire szerette és mekkora áldozatokat hozott, hogy ott lehessen. Az ilyen inkább maradjon otthon.
2014. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
78%

De ha olyan halt volna meg, akivel jóban volt a férfi, a nő akkor is egy rakás szerencsétlenség lenne. Inkább kezeltesse magát, hogy ne legyen ilyen mártír - mert ez az.


Egyébként én is asztmás vagyok, bár nyilván ez semmit nem jelent, hisz lefogadom, hogy a nő a legsúlyosabb-legkomolyabb-csak-10-ilyen-eset-van-a-világon asztmás.

2014. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
78%

Azért ha olyasvalaki halt volna meg, aki fontos volt a férfinak (mert ha valaki nekem fontos, nincs az az isten, aki visszatartson attól, hogy valamilyen módon tartsam vele a kapcsolatot és szerintem a legtöbben ezzel így vagyunk), máshogy jönne le az egész, akkor érthető lenne, hogy a férfi el akar menni a temetésre.


Csak most ez kicsit úgy jön le, hogy amikor a nagymamának esetleg szüksége lenne rá, akkor nem volt mellette, most akinek esetleg tudna segíteni, az a párja, most meg inkább megy az őt eddig nem érdeklő nagymama sírjához.


Az viszont igaz, hogy ha a nő egyedülálló lenne, akkor is meg kellene oldania ezt a helyzetet valahogy.

2014. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
95%
Úgy -úgy . Ha olyannak a temetésére menne a férfi ,akivel sűrűbben találkozott ,az is gond lenne .Itt szerintem erősen zavarja a beteget ,hogy a férfi egyáltalán elutazik a temetésre ,ahelyett ,hogy őt pesztrálná . -.- Nem azzal kell példálózni ,hogy ekkor -meg akkor találkoztak utoljára... nem azon van hangsúly . Az ,hogy 4 éve nem találkoztak nem jelenti azt ,hogy nem volt jó a nagyival a viszony .. lehet az időközben felnőtt férfivá érett férfi sara az egész ... elteltek az évek és minden fontosabb lett ,a kapcsolattartást pedig letudta évi egy telefonnal .. Szomorú ! Ha így van ,annál fontosabb lenne ,hogy a nagyit elkísérje az utolsó útjára .
2014. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
96%
a nő nem akar kórházba menni? hát akkor ne menjen. de én nem maradnék otthon vele. viszont a 3-4 napos távollét egy temetés miatt, túlzás... 2 nap alatt el lehetne "intézni". de az, hogy a nő nem AKAR kórházba menni, hát nyasgem... akkor ne várja el h a férje vele maradjon
2014. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
95%

a fr@ncb@, beszélj már értelmesen, ne haragudj, de ez a nő, meg a férfi duma annyira ki tud akasztani, miért nem lehet leírni, hogy rólam és a páromról van szó. A másik, hogy először még csak tüdőgyulladása volt a nőnek, amikor mondták, hogy előre kikészíteni mindent, akkor más asztmás is volt....

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Én elmennék a temetésre, és másnap reggel visszaindulnék. Mást nem, az egyik szomszédot megkérném, hogy legyen kedves ránézni a páromra este és reggel, minden rendben van-e, én meg sietnék haza. Sokan fekszenek otthon tüdőgyuszival, nem tesz bénává.

2014. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!