Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van joga a szüleinek egy...

Van joga a szüleinek egy majdnem 30 éves férfit elszakítani a családjától? (teljes sztori alább)

Figyelt kérdés
Van egy kisgyermekes család, ahol az apa magatartása hagyott némi kivetnivalót(most nem ez a lényeg). De emiatt a férfi szülei úgy gondolták,hogy a kisfiuknak nem szabad a saját családjával felnőtt emberként élnie, hanem elvitték magukkal a saját városukba, haza. Elszakították a 3 éves kisgyermekétől és az élettársától. Erőszakkal vitték el, és szinte fogvatartják a házukban, sehová nem mehet, a családjához pedig nem akarják visszaengedni. Azt mondták,soha többet nem mehet haza. A férfi nem tud a sarkára állni,fél a szüleitől, pedig nagyon szeretne hazamenni és a családjának is nagy szüksége van rá. Mit lehet tenni ebben az esetben? Hogyan lehetne hatni a szülőkre, és megértetni velük,hogy nincs joguk szétverni a felnőtt fiuk családját és beleszólni az életébe?
2009. dec. 9. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
92%

Az egy dolog, hogy a barátnőd szerelmes, és ezért beveszi ezt a hülyeséget. De, hogy Te se láss át a dolgokon, azt nem hiszem. Tudod egy barátnőnek nem az a dolga, hogy mindenre bólogasson hanem, hogy felnyissa egy ilyen vak embernek a szemét mint a kedves anyuka.

Függetlenül ettől nekem is az a véleményem, hogy egy iszákos férfit csak az visle el, aki szintén szeret a pohár fenekére nézni. És, hogy nem való anyának, aki az alkoholista férjért harcol és nem a gyereke érdekeit tartja szem előtt. Sőt azt is mondom, hogy a feleség nem szereti igazán a férjét, mert akkor arra törekedne, hogy leszoktassa az ivásról, de nem, ő szépen aszisztál a hülyeséghez. Szép kis család.

2009. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
100%
Ez már emberi jogokba ütközik, nem? Fel lehetne jelenteni a szüleit emberrablásért.
2009. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
100%

ugyanmár, ilyen a világon nincs! ha meg igen, akkor a rendőrságet kell hívni emberrablás miatt. ennyi.

30 éves férfi fogja magát, és hazamegy, ha akar. maximum arrébb löki az apját, aki az útjában áll az ajtóban. ez ilyen egyszerű.

most komolyan...fegyverrel kényszeírtik, vagy mi????

2009. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
97%
Pedig ezt a jólidomított "férfit" nagyon könnyű lett volna leszoktatni az ivásról. Szúrós szemmel rá kell nézni, és azt mondani neki, hogy "köpöd ki, helyedre, ül!" És szépen megcsinálja.
2009. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
100%
:DD
2009. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
100%
lol...ez nagy volt.....:)))
2009. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lettem, hogy csinálják.
2009. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 A kérdező kommentje:
nem tudom, miért csak végletekben tudtok gondolkodni...ha valaki iszik néha, az máris alkoholista? én azt hittem, az az alkoholista, aki állandóan részeg...de ez a pasi kb feleannyit józan,mint amennyit részeg, és amikor józan, akkor tényleg törődik a családjával (a kislányával is, a párjával is)...amikor pedig részeg, akkor a nő nem tűri el neki, veszekedés van belőle mindig, többször is ki lett téve a szűre a házból,mikor részeg volt, de csak akkor...viszont ott van benne az a rendes ember is, akit nem akar végleg elveszíteni a barátnőm...és ráadásul épp most kezdett jó irányba változni, már régen nem láttam italozni, hetek óta először ivott akkor, mikor megtörtént az incidens...mellesleg én egyáltalán nem bírom az italt, de akkor sem dobnám ki a párom, ha elkezdene inni...megpróbálnám jó útra téríteni... ti bármikor eldobnátok egy szeretteteket valami rossz szokás miatt, ahelyett, hogy megpróbálnátok megoldani?
2009. dec. 9. 21:07
 69/77 A kérdező kommentje:
elnézést elírtam és félreérthetően: nem de ez a pasi kb feleannyit józan,mint amennyit részeg, hanem kb annyiszor józan, ahányszor részeges (pl iszik két napig, de utána 2-3 napig normális, vagy hülye 1-2 hétig de utána ugyanannyit normális is, mert rájön,hogy hülyeséget csinál...csak egy idő elteltével mindig visszaesik)
2009. dec. 9. 21:08
 70/77 anonim ***** válasza:

Kérdező, az én szememben már az is alkoholista, aki ugyanannyi időt józan, mint részeg. Ennek a pasinak igenis kemény kéz, elvonó kell, hogy végleg leszokjon. Aki már az ital rabjaként elindult a lavinán (márpedig nem normális, ha ugyanannyit józan, mint részeg), annak egy induló változási stádium önmagában nem elég, ha nincs rendszeres felügyelet alatt, mert bármikor visszabillenhet.

Egy normális ember, aki nem alkoholista, az max. munka után megiszik 1-2 sört, és legfeljebb hétvégén iszik többet, ha másnap nincs munka, ez közel se fele-fele arány.

2009. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!