Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van joga a szüleinek egy...

Van joga a szüleinek egy majdnem 30 éves férfit elszakítani a családjától? (teljes sztori alább)

Figyelt kérdés
Van egy kisgyermekes család, ahol az apa magatartása hagyott némi kivetnivalót(most nem ez a lényeg). De emiatt a férfi szülei úgy gondolták,hogy a kisfiuknak nem szabad a saját családjával felnőtt emberként élnie, hanem elvitték magukkal a saját városukba, haza. Elszakították a 3 éves kisgyermekétől és az élettársától. Erőszakkal vitték el, és szinte fogvatartják a házukban, sehová nem mehet, a családjához pedig nem akarják visszaengedni. Azt mondták,soha többet nem mehet haza. A férfi nem tud a sarkára állni,fél a szüleitől, pedig nagyon szeretne hazamenni és a családjának is nagy szüksége van rá. Mit lehet tenni ebben az esetben? Hogyan lehetne hatni a szülőkre, és megértetni velük,hogy nincs joguk szétverni a felnőtt fiuk családját és beleszólni az életébe?
2009. dec. 9. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
90%

1. Pontos leírását adtad egy alkoholistának

2. Olyan még nem volt, hogy egy nő "megmentsen" egy férfit az ivástól. Azt a férfi csak maga tudja megtenni.


3. Nem nem tudnék egy ilyen gyenge embert szeretni és nem akarnám, hogy a gyerekem közelében legyen.

2009. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
100%
4. És az alkoholizmus és az akaratgyengeség nem " rossz szokás" hanem szenvedélybetegség és jellemhiba.
2009. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! nos, oké, hogyha teljesen idegen és kívülálló lennék,valószínüleg így látnám a helyzetet, mint ti, de látom belülről és tudom,hogy a világ nem fekete-fehér...felőlem tartsátok alkoholistának, de most nem ez a kérdés... a családja vissza akarja kapni ezt az embert és biztos vagyok benne, hogyha ennyire szeretik,akkor van okuk rá...a kérdés az, hogy akár alkoholista,akár nem, megteheti azt valaki,hogy ilyen radikálisan beleszóljon az életébe, mint a szülők?
2009. dec. 9. 22:17
 74/77 anonim ***** válasza:
63%

Igen,beleszólhatnak.

Sőt,ha ilyen rámenőssek a szülei még gyámságot is kérhetnek.Ez a férfi alkoholista.És nem veszekedéssel kell gyógyítani.

2009. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:

Ez a férfi alkoholista, beteg, és igen, ilyenkor van joguk ilyent tenni, gyámságot is kérhetnek, elvonóra is vitethetik.

Kérdező, ne bizonyítsd tovább a szegénységi bizonyítványod, légyszíves, mert nagyon bután gondolkodsz. Már kezdek arra gyanakodni, hogy kisebbség vagytok és azért véded ennyire, mert ott bizonyos körökben természetes az alkoholizmus, de nem akarok rosszindulatú lenni. Szóval inkább csak azt mondom, hogy buta vagy te is és a kedves asszonyka is, a gyerek meg még kicsi, hogy mérlegelje a helyzetet.

Az apa alkoholista, ezt kár szépíteni.

2009. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 A kérdező kommentje:
én még sosem találkoztam alkoholista emberrel, ezért nem tudtam,hogy milyen...sokkal de sokkal durvábbnak képzeltem....azt hittem, mindig részeg, örjöng,ordibál meg veri a családját...ez az ember nem szokott ilyesmit csinálni
2009. dec. 10. 11:08
 77/77 anonim ***** válasza:

Tegnapi 11.07.-es vagyok.

Van egy olyan lehetőség,hogy az alkoholista combjába beépítenek egy dolgot,amitől rosszul lesz ha alkoholt iszik.Beszéljetek a háziorvossal,ő pontosabban tudja és jobban járatos ebben a dologban.Lehet,hogy másban is tud segíteni.Ha én lennék valamilyen krízis helyzetben,valószínűleg egy pappal,egy lelkipásztorral is konzultálnék.

2009. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!