Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám megjegyzéseket tesz a...

Apám megjegyzéseket tesz a mellemre! Hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Már többször mondta, hogy vegyek fel melltartót (akkor is volt rajtam) mert hogy lassan a térdemig lógnak!


Állandóan beszól, már nem merek kimenni, ha itthon van még felsőbe sem, mert félek mikor mondja megint.

Anyukám nem szokta mondani, szóval szerintem nem olyan nagy a gond, hogy ne merjek utcára menni... nem tudom.


Előrebocsátom, régen azért is kaptam megjegyzést, hogy nekem meg se nőttek a melleim pedig már mennyi idős vagyok... (21 leszek.) És hogy biztos valami bajom van, mert csak hízok... (sajnos mindig csak este eszünk, szóval azért van de ez most nem fontos)

Elég kicsi melleim vannak, még átlagosnak se mondanám őket, de mivel kövér vagyok ( majdnem 90 kg) inkább lógósak, mint feszesek. Hordok sportmelltartókat, ennél szűkebbet nem tudok felvenni mert nem is kapok magamra meg így is elég szűk. Alig tudok melltartót venni, mert a mell részénél nekem mind nagy, viszont a szélessége vagy hogy írjam meg sokszor nem elég, mert ugye van rajtam felesleg és így nehéz...


Mit tehetnék? Mit vegyek fel, hogy ne lógjanak ennyire? Nem tudtok valami tippet esetleg?


És csak nekem furcsa ez? Mármint, hogy még ha tényleg lógnak is (mindig van rajtam melltartó és kicsik a melleim, annyira nem lehet undorító szerintem akkor se, ha pólóban vagyok. Vagy ilyen undorító lehet, szerintetek?

Szóval csak nekem furcsa, hogy apám a melleimmel foglalkozik?

Másnak is mondott már hasonlót az apja? Nem tudom de én nem tudom hová tenni, hogy egyáltalán miért néz rám úgy, nem is tehetne rám megjegyzést! Nem neki égés, hogy a melleimmel foglalkozik? Nem értem, hogy most velem van baj vagy micsoda???


Ma délelőtt is mondta, én meg közöltem, hogy hova vegyek már fel melltartót, amikor van rajtam és hogy hagyjon már békén. Így is van épp elég bajom...

Még mindig ideges vagyok miatta és nem tudok napirendre térni a dolog fölött. Akkor nem akartam kiírni kérdést, ne lássák a szégyenemet. Gondoltam elfelejtem, mint máskor de még most is zavar. :(


Szerintetek mit tehetnék? és Hogyan kezeljem ezt?


Az, hogy költözzek el nem megoldható. Mellműtétre nem telik.


De komolyan, helyes ez?! Anyukám se szólt rá semmit, pedig hallotta nem egyszer. Neki nem kellene szólnia, hogy mit foglalkozik ő az én melleimmel? Na jó, nem olyan durván, csak sokszor mondja, hogy "miért nem veszel fel melltartót, a bokádig fognak már lógni a melleid?!" Dehát vettem fel!!!!!! Nem igaz már...

Elnézést, csak ideges vagyok miatta és nem tudom, hogy most valóban velem van-e gond vagy mi van. Én ki vagyok akadva ezen, hogy hogy mondhat ilyet valakinek az apja. Most akkor ő a melleimet nézi, hát miért nézi? Mit akar tőlem??? Nem bírom felfogni.


2009. dec. 13. 20:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy ezt valami "féltésből" mondja. Mert ugye az tudnivaló, hogy a nagy mell súlyánál fogva hamarabb lógni kezd. És lehet, hogy ezt akarja megelőzni a melltartóval, nem?
2009. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
"Kedves apa! Ha nem tetszik, adj pénzt mellplasztikára!" -mondanám neki.
2009. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
anyukáddal nem tudsz beszélni hogy állítsa le apukádat mert ez téged nagyon zavar?
2009. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Ne vedd magadra! Nekem a fenekem kritizálta! Soha sem leszek olyan csinos mint anyu. Erre anyu meg soha sem szólt semmit. (megjegyzem nem vagyok kövér 168/54kg) Amikor egy-két pattanás előbújt, akkor meg azon lovagolt. -milyen ragyás a fejed. Nem tudom mit akart elérni ezzel. Mi a jelenlegi helyzet 12 év után? Nem beszélek vele!
2009. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Biztos vagyok benne, hogy nem lógnak annyira, apud gondolom nehezen emészti meg, hogy a pici lánya felnőtt, talán zavarban is van a tudattól és így nyilvánul meg. Valószínűnek tartom, hogy másnap már el is felejti, mit mondott, mert biztos nem sértésnek szánja. Azért persze szólj neki, hogy ez neked rosszul esik, az őseid alkatát örökölted, tehár ő is "tehet" a külsődről. Otthon én biztosan nem hordanék melltartót bokáig érő mellekkel sem, mert piszok kényelmetlen, ekkora áldozatot nem hoznék a család kedvéért sem.
2009. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
100%

Szia!


Az én apám is csinált ilyeneket. Csak ő meg mindig a súlyomat kritizálta. Tudtam, hogy le kell, hog fogyjak, csak bizonyos okokból nem sikerült jó ideig. Soha nem felejtem el, mindig azt mondta, hogy: "Ha Magyarország ilyen lábakon állna, nem lenne gond!" Nekem is rosszul esett nagyon. Hiába próbáltam mondani, hogy nekem ez rosszul esik, nem figyelt rám. Próbáltam viccesre venni a témát, de hiába. Aztán lefogytam több mint 20 kg-t. És most mit hallgatok: "Lassan már át lehet látni rajtad, hízhatnál!" Szóval érted. De mondjuk nem érdekel, hogy ezzel piszkál, én jól érzem magam a bőrömben! Tedd te is ezt! Ne törődj vele! Ha látni fogja, hogy nem érdekel, amit mondd, előbb-utóbb csak abba hagyja. Vagy tényleg beszélj anyuddal!

2009. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem azzal idegesített az apám, hogy miután elköltöztem és hazalátogattam, mindig azzal fogadott, hogy: ki hívott? Tudom, hogy viccnek szánta és örült nekem, de rossz volt mindig ezt hallgatni. Egyszer megmondtam neki, hogy ez nekem rosszulesik, ő ideges lett, mert nem akart bántani, de attól kezdve nem mondta. Lehet, hogy neked is meg kellene mondanod neki, hogy zavar téged. Ezt nem próbáltad? De nem támadásképp, hanem csak közölni vele.
2009. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
mondd azt neki, hogy "apa, miért nézed a melleimet?" :))
2009. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
49%
Enyhe pedo hajlam?...
2009. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

20:09 szerintem nem, mert általában nem úgy mondja, mint pl ma. Hanem sokkal csúnyábban és mindennek elhord meg leéget engem. Nyomdafestéket nem tűrő módon szokott velem "beszélni".


20:11 már mondtam neki én is, hogy tegye ki a pénzt akkor és megyek mellplasztikára, de pénzt persze sose ad.


20:13 nem szoktam ezt felhozni, mert szégyellem magam. Anyukám előtt nem hozom szóba még pluszban így is elég szégyennek érzem, hogy hallotta. De hiába, máskor mikor más problémám volt akkor is hiába mondtam neki, ő nem nagyon foglalkozik azzal, hogy nekem mi esik rosszul és mi nem.


20:14 Kezdem azt hinni, hogy akkor ezt ő direkt csinálja. Persze, tény és való lóg a mellem kicsit, de ő mindenre megjegyzést tesz. Múltkor nekem is jött a pattanásokkal, már nem is emlékszem mit mondott, de arra igen, hogy 1 órán keresztül néztem a fejemet a tükörben, mert 1 darab pattanás sem volt rajtam! Most van, most meg nem szólt még róla... elképesztő!

Hát, ha így folytatja én se nagyon beszélek vele, még annyit se mint most!


20:21 Hát, ha ez a problémája akkor azt sem értem. Én sosem beszélek a kapcsolataimról, soha egy barátomat be nem mutattam még. Ilyen témáról szó nem esik, szóval kb. nincs miért aggódnia ezen a téren. Mi lenne akkor, ha úgy lenne mint más családoknál? Úristen.

Én már lassan ott tartok, hogy 2t veszek fel és abban is alszok. Annyira szégyellem magam, pedig tisztában vagyok vele, hogy nem kellene - ennyire.


20:28 20 éve nem érdekel amit mond (látszólag) de mégse hagyja abba. Engem is piszkál a súlyom miatt, amikor meg diétáztam azért piszkált, hogy nyúlkaját eszek és hogy miért eszem ilyen keveset, ez nem normális! Most, hogy fogytam 15 kgt, azt mondja kövérebb vagyok, mint valaha. De ezeket nem szoktam komolyan venni, viszont amikor a melleimre tesz megjegyzést, amivel nem tudok mit tenni azt valahogy nem tudom megemészteni.


20:33 én akkor nyomban megmondtam neki, hogy nem tudok mit csinálni hagyjon már békén. Máskor is mondtam, hogy ne kritizáljon, de nem nagyon érdekelte.


Kezdem azt gondolni, hogy direkt csinálja, mert egyszerűen ilyen. Akkor szerintetek ne vegyem annyira komolyan? Délelőtt óta remeg a kezem, olyan ideges vagyok. Annyira rosszul érzem magam már felvettem egy nagy felsőt is, hogy "ne lássam magam" mert akkor állandóan eszembe jut. Akkor ez nem olyan nagy probléma? Engedjem el ezt is a fülem mellett, mint amikor a súlyomra vagy hasonlóra tesz megjegyzést? Nem tudom ez miért érint ilyen mélyen. Lehet csak még nem szoktam meg...


Köszönöm a válaszokat mindenkinek, még várom a továbbiakat.

2009. dec. 13. 20:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!