Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom?...

Miért nem érti meg a családom? Mintha nem is lenne jogom dönteni.

Figyelt kérdés
az orvosin tanulok, orvos akarok lenni. ezzel nincs is gond, mert a családom támogatja. de nekem már nagyon régóta az a tervem, vágyam, hogy miután végeztem szeretnék mentőorvosnak tanulni majd pedig az Orvosok határok nélkül szervezettel dolgozni Afrikában. ha nem is örökké, de egy darabig biztosan. mondjuk a hadsereg is érdekel. van egy ismerösöm, aki nővér a honvédségnél és bár ő nem dolgozik háborús területen, mivel kisgyereke van, de nagyon elhivatottan beszél róla és nekem borzasztóan tetszik, így ezt sem tartom elképzelhetetlennek. szeretnék valami fontosat csinálni. de a családom mintha meg se hallaná. csak kinevetnek, hogy majd pont én meg ilyenek meg hogy ne legyek ostoba. azt akarják, hogy valami pénzes területet válasszak, magánrendelés meg ilyenek. de engem ez nem érdekel, határozott céljaim vannak. és olyan bosszantó, hogy valahányszor szóba kerülök és elmondom mit akarok legyintenek, hogy majd megjön az eszed és azon kezdenek el tanakodni hogy szemész legyek vagy bőrgyógyász. persze tudom hogy majd azt csinálok,amit szeretnék, de hogy értessem ezt meg velük? hogy nem fogom csak úgy kinőni.
2009. dec. 14. 11:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
ők nem orvosok. anyum az akart lenni, de sokminden ok miatt nem lett az és most megvan az elképzelése arról, hogy nekem hogy kell csinálni. meg lány vagyok és emiatt főleg ilyenek. és nem is az a baj, hogy nem értik meg, nem kell nekik is egyetérteni a céljaimmal, hanem hogy gúnyt űznek belőlem. nem az a nagyon féltő család az enyém. csak szerintük ezzel elrontom az életem, nem tudom mi a saját érdekem. azért jöttem az orvosira, mert gyógyítani akarok, életet menteni, erre akárki megkérdezi, hogy mi akarok lenni, anyum egyből rávágja helyettem, hogy kutatóorvos lesz, neki az való. és ha mondom, hogy nem, akkor anyum mindjárt reagál, hogy jajj a kis "hős", majd megjön az esze. mintha 5 éves lennék. és ezek után hogy mondjam el hogy valóban mit szeretnék, hiszen totál hülyének állítanak be.
2009. dec. 14. 12:33
 12/22 anonim ***** válasza:
73%
mégis megkérdezhetjük, hogy mitől félsz? hogy ha nem mész mondjuk szemésznek, akkor kidobnak otthonról, vagy nem állnak veled szóba? vagy mi történik, ha a saját utadat választod?...
2009. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj, de a szüleid helyében én sem érteném meg. Féltenek, ennyi bizonyos. De viszont ez a TE életed, és ha te ezt szeretnéd, akkor csakis te dönthetsz! Nem dolgozhatsz egy életen keresztül olyan területen, amit nem szeretsz. Viszont azt ne várd el, hogy örüljenek az ötletnek...
2009. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Miért akarod, mindenáron és mindennap elmondani nekik, hogy majd mit szeretnél?

Csináld a mostani feladatod és nézd mindíg a következő lépést.

2009. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

Ne is törődj velük. Eszembe jutott valami amivel anyádat lecsaphatod.

kérdés: Mi akarsz lenni ha végzel?

anyád: kutatóorvos: ))))

te : Igen Afrikában valami különleges vírus után megyek:)

S mosolyogj bájosan hozzá:)

Erre mit reagálna?

Egyébként meg a te életed és a te döntésed. Nem kell,hogy megértsék ,elfogadják:)

2009. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
OFF Nos, jó, hogy kiegészítetted a képet, most már azt is érteni vélem, hogy miért akarsz ilyen messzire kerülni... Elfogadható az indoklásod. Azonban az, aki messzire utazik egy elvégzendő "feladat" elkerülése érdekében, gyakran veszi észre magát azon, hogy a feladata utána jött, ha más formában, vagy másik személy képében is. Most valóban ne veszekedj, örülj, hogy támogatnak, amikor eljön annak az ideje, ragaszkodj a saját életedhez, ne hagyd, hogy más próbáljon meg benne élni általad. A Te életed a tied. A szüleidről le fogsz válni, ez is egy "feladat" az életben. "De mindent a maga idejében!" 41/F ON
2009. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat. már 2 éve külön élek, a suli miatt másik városba költöztem. gondoskodok magamról, sokat segítek a családomnak, abszolút felnőttként viselkedek, gondoskodok a tesómról is, ha épp szüleim dolgoznak vagy elutaznak. mindig határozott vagyok, ebben a döntésemben is. ennek ellenére úgy kezelnek, mintha 4 éves lennék, aki arról álmodozik, hogy híres színésznő lesz vagy énekes. ha megkérdezik a terveimet akkor szeretnék válaszolni, hogy mit akarok csinálni és miért, de sose hagyják, ha ott vannak. nem vesznek komolyan. persze én nem veszekedek, egyszer próbáltam megmagyarázni nekik, de csak legyintettek, hogy persze, az kéne még csak, hülye vagyok. meg hogy nem kell itt hősködni, ne játszak egyszemélyes világmegváltót. ez a megalázó reakció zavar igazán, idegenek előtt is ezt csinálják, főleg anyum. de hiába kértem, hogy ne, szóval nem veszekszek már.
2009. dec. 14. 15:59
 18/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te túlzottan magadra veszel olyan dolgokat amiket nem kéne. Na és mi van abban, hogy nem vesznek komolyan ezzel. Semmi. Miért kéne elmagyarázni nekik, ha nem értik. Nem kell. De nekem nagyon úgy tűnik, hogy azért akarsz inkább Afrikába menni, mert ők ezért kinevetnek téged, és nem azért mert ez olyan nagy kihívás. Ez nincs benne? :) De mondjuk ez nem baj, csak felesleges valami dacból tenni.


Mellesleg én sem tartanám jó ötletnek Afrikát. Szerencsétlen embereken itthon is lehet segíteni, ingyen nagyon sok kórházban lehet gyógyítani, nem kell ezért több ezer kilómétert utazni. Itton sem csak jól fizető szakmába kellenek az orvosok.


Egyébként addig örülj, amíg csak ennyi a bajod a családdal. És nem kell mindent elfogadtatni másokkal. Ha nem kell az engedélyük, akkor egyszer elmondod szépen mi a helyzet és kész. Az életben nagyon sok olyan szitu van, amikor nem kell hogy egyetértsenek veled mások. Rájuk kell hagyni.

2009. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%
Kolléga :) Nos én csak annyit tudok mondani, hogy hagyd rájuk, hadd mondják, hogy kutatóorvos leszel, meg szemész stb. :) Úgysem az leszel, engedd el a füled mellett :)
2009. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 19:28

Hogy hogy semmi nincs abban, hogy a saját szülei nem veszik komolyan? Ha a szomszéd nem venné komolyan, vagy a fűszeres, azt letojhatja, de itt a tulajdon szüleiről, a szeretteiről van szó, akikre mostanáig felnézett, akiktől az élettapasztalatokat tanulta, a mintákat és ellentmondásba keveredett: eddig azt tanították neki otthon, hogy legyen segítőkész, becsületes, egyenes és szociálisan érzékeny, hogy megállja a helyét az életben, és mikor ennek megfelelően dönt, akkor hirtelen kihátrálnak mellőle... Az érzelmi hátteret nem biztosítják, s ilyenkor hiába, hogy fizetik a taníttatását, a pénz nem minden, ezzel valójában nem a gyereküket támogatják, csak magukat tisztázzák a világ felé hogy milyen áldozatos szülők.


Kérdező: légyszi menj ki Afrikába! :D Addig is olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet, segíteni fog a megértésben.


Ott a kulcsmondat: anyukád is orvos akart lenni - a meg nem valósított álmait akarja rád kényszeríteni, nem zavarja, hogy te egy másik ember vagy! Másképp kell beszélnetek erről a dologról.

31/N

2009. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!