Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom?...

Miért nem érti meg a családom? Mintha nem is lenne jogom dönteni.

Figyelt kérdés
az orvosin tanulok, orvos akarok lenni. ezzel nincs is gond, mert a családom támogatja. de nekem már nagyon régóta az a tervem, vágyam, hogy miután végeztem szeretnék mentőorvosnak tanulni majd pedig az Orvosok határok nélkül szervezettel dolgozni Afrikában. ha nem is örökké, de egy darabig biztosan. mondjuk a hadsereg is érdekel. van egy ismerösöm, aki nővér a honvédségnél és bár ő nem dolgozik háborús területen, mivel kisgyereke van, de nagyon elhivatottan beszél róla és nekem borzasztóan tetszik, így ezt sem tartom elképzelhetetlennek. szeretnék valami fontosat csinálni. de a családom mintha meg se hallaná. csak kinevetnek, hogy majd pont én meg ilyenek meg hogy ne legyek ostoba. azt akarják, hogy valami pénzes területet válasszak, magánrendelés meg ilyenek. de engem ez nem érdekel, határozott céljaim vannak. és olyan bosszantó, hogy valahányszor szóba kerülök és elmondom mit akarok legyintenek, hogy majd megjön az eszed és azon kezdenek el tanakodni hogy szemész legyek vagy bőrgyógyász. persze tudom hogy majd azt csinálok,amit szeretnék, de hogy értessem ezt meg velük? hogy nem fogom csak úgy kinőni.
2009. dec. 14. 11:23
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot! egyébként nem dacos menekülésről van szó a szülői szigor elől, nekem ez tényleg nagyon fontos. és igenis fáj, hogy mindenki kigúnyol érte, még akkor is ha ez valójában nem számít. rosszul esik. nem azt várom, hogy egyet értsenek, csak ne röhögjenek ki, ne alázzanak meg, azért, amit szeretnék.
2009. dec. 15. 18:49
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb amit most tehetsz, hogy az orvosit elvégzed a legjobb tudásod szerint, mert a jó eredményekkel akárhova elhelyezkedhetsz. Viszont a rossz eredményeket nem mindenhol díjazzák. Ezért legyél nagyon jó tanuló, és lelkiismeretes, és becsületes, és a családod látni fogja, hogy komoly céljaid vannak, és nem csak fellángolásaid.

Szép az elképzelésed, sok sikert hozzá! :)

2010. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!