Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan várom el...

Szerintetek jogosan várom el a páromtól, hogy gyalog járjon dolgozni?

Figyelt kérdés

2 megállónyira van a munkahelye. A bérlet 6 e ft, reggelente 10-15 percet vár a buszra, délután 30at.

Tízemeletesben lakunk, az ablakból pont látni a buszmegállót ami a munkahelyétől 10 méterre van.

Én a másik irányba dolgozom, párszáz méterre a lakástól.

Minden itt van a közelben ami kell, nincs szükségünk bérletre.

Szerintem csak kidobott pénz az a 6 ezer ft. Mindketten minimálbért keresünk és albérletben vagyunk.


2014. márc. 26. 14:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is jogos elvárás lenne. Ha más nem, legalább szerezzetek be egy biciklit neki és járjon azzal. :) Itt a jó idő, én imádom. :)

Nagyon sokáig bejárós voltam az egyetemre, 5 perc volt otthonról a buszmegálló, aztán a buszmegállótól kényelmes tempóban fél óra az egyetem, de rohamtempóban negyed óra alatt is megjártam már. Ezt minden áldott nap megtettem szinte, reggel befelé, délután hazafelé. Utáltam, hánytam tőle, de mindig lusta voltam várni a buszra, mert javarészt előbb odaértem gyalog, mint tömegközlekedéssel. Nem is volt soha bérletem rá.

Vidékiként Budapesten rendszeresen hülyének is néznek, hogy ugyan minek sétálok, ha ennyi lehetőség van a közlekedésre? Mert marhára spúúúr vagyok és ha jó az idő, szívesen sétálok fél órát, ami amúgy tömegközlekedéssel majdnem 400 forintomba kerülne.

Két, de még négy megálló sem távolság szerintem városon belül, biciklivel meg pláne nem.

Én elvárnám a páromtól, hogy gyalog menjen, de csak is akkor, ha én is úgy megyek. Puszi a kapuban és én jobbra, ő balra. Jelenleg mi így élünk ketten, csak javarészt bicajjal járunk.

2014. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is 2 megállót kell sétálnom, és simán lesétálom, mert 15 percenként jön a villamos.


De én pl. nagyon izzadós vagyok, így ha "jelenésem van", akkor meg kell várnom a villamost, mert ha sétálok, szakad rólam a víz, pláne hogy jön a szar idő (= meleg).


A biciklizést nem tudom, miért ajánlja mindenki, mert ha én biciklivel mennék be a munkahelyemre, ott ülnék izzadságtól csatakosan, csöpögő hajjal az irodában, nem lennék szép látvány.

2014. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
63%

En is bicajjal jartam anno iskolaba. Megsporoltam a berletpenzt, es biciklizhettem amit egyebkent imadok. (Iskola utan meg 15 km-t tekertem a toltesen) de szep is volt!

A jo kis bicajozasok :)

2014. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
80%

Én azt nem értem, hogy hogyan képes délután 30 percet várni, amikor annyi idő alatt 3x hazaérne :S

Ha hideg van, vagy túl meleg, akkor a buszmegállóban sem sokkal kellemesebb ácsorogni, mint sétálni.

Persze viharban, vagy jeges úton megértem. De ilyen esetekre tényleg legyen nála buszjegy.

2014. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
60%

Én a stílusoddal nagyon nem értek egyet. "Jogosan várom el a páromtól, hogy gyalog járjon dolgozni?" A párod felnőtt ember. Hagy döntse már el, hogy sétálni szeretne, vagy tömegközlekedni. Ennyi magánélet kell.


Máskérdés, hogy én is biztosan gyalog járnék, hiszen ahogy írtad nincsen messze. De nem vagy az anyja, hogy megmond, hogyan járjon dolgozni.

2014. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
83%
Ha minimálbért keres, akkor a 6e Ft nagy arány a fizetéshez képest. Próbálj vele beszélni, hogy a 6e*12-ből lehet menni nyaralni vagy akármi! Am. ennyi mozgás kell midnennap, főleg, hogy itt a jó idő, télen, hóban, esőben menjen busszal, de most??
2014. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
79%
20-25 percet sétálok naponta csak a vonathoz, hogy aztán 20 perc vonatozás után megint sétálhassak kb. 15 percet. Még nem haltam bele se hóban, se szélben, se fagyban. A párod végtelenül lusta, ennyi az egész.
2014. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
54%

Ahhoz képest, hogy mi a kérdés, mindenki leírta szépen mennyi a napi testmozgása...


Egyébként a bérlet nem csak két megállóra jó. Nem szokott kimozdulni otthonról máskor is(elengeded egyáltalán)?

2014. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
84%
Így van! A bérlet egész hónapban használható, nem csak munkába járásra! Vagy ti nem jártok sehova sem? Mert ha nem, akkor tényleg nem kell bérlet! Ellenben ha valahova akartok menni, mindig gyalogoltok? A mindig jegyet veszek dolog pedig hosszú távon drágább mint a bérlet.
2014. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem jogos a felajánlás, de nem az elvárás. Mi úgy kezdtük, hogy a férjem autóval járt át a szomszéd városba, de beláttuk, hogy havi 20.000 ft luxus minden hónapban csak benzinre, pedig nem minimálbért keres, kicsivel többet. Ő maga mondta ki, hogy vesz inkább egy buszbérletet, annak a 80%-át kifizeti a cég, így 2000 forintból utazik egy hónapban, de hozzáteszem, hogy napi 30 percet gyalogol oda és vissza is! Nagyon sajnálom ezért, de fiatal, felnőtt férfi, ő nem bánja. Ha megtehetnénk, nem gondolkodnánk rajta, hogy kocsival járjon be, mert nyilván kényelmesebb, és emellett is mozog sokat, nem az a napi egy óra az összes mozgása.


Kérdésre válaszolva: Szépen megkérheted, hogy járjon gyalog, de a döntés mindenképpen az övé kell, hogy legyen.

2014. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!