Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan várom el...

Szerintetek jogosan várom el a páromtól, hogy gyalog járjon dolgozni?

Figyelt kérdés

2 megállónyira van a munkahelye. A bérlet 6 e ft, reggelente 10-15 percet vár a buszra, délután 30at.

Tízemeletesben lakunk, az ablakból pont látni a buszmegállót ami a munkahelyétől 10 méterre van.

Én a másik irányba dolgozom, párszáz méterre a lakástól.

Minden itt van a közelben ami kell, nincs szükségünk bérletre.

Szerintem csak kidobott pénz az a 6 ezer ft. Mindketten minimálbért keresünk és albérletben vagyunk.


2014. márc. 26. 14:28
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
27%
Miért mondja mindenki, hogy itt a jó idő? A "jó" idő szubjektív. Nekem pl. szar. Én ha meglátom, hogy esik az eső vagy a hó, öltözök fel, és megyek sétálni, ha meg kisüt a nap, bújok az ágy alá.
2014. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
77%

A felvetésed jogos, az elvárás az, ami nem. Buddha szerint az elvárások a csalódások forrásai. Szerintem üdvösebb volna elvárás helyett megbeszélni vele, hogy mi a helyzet.


Nyílván neki is van józan esze. Ha ennyire betart neked, akkor ez már nem arról szól, hogy 10 m-re van-e a melőhely vagy két megállónyira, inkább arra, hogy túl sok az elvárásod vele szemben - azaz szűk pórázon akarod tartani, és folyton kontrollálod.

2014. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
64%

"Mert egy kiß@$zott idióta vagy fiam! :DDD"


Köszönöm, és hasonló jókat. Kedves anyádnak részvétem.

2014. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
3 havonta megyünk olyan helyre, ami gyalog messze van. Akkor veszünk 4 jegyet (oda vissza), az 1000 ft.
2014. márc. 26. 18:50
 35/47 anonim ***** válasza:
60%

A tökéletes megoldás a bringa volna számára.


Azzal gyorsabb is, független is. ;-)

2014. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
33%

Azért 3 havonta, az évente 4 alkalom, nem vagytok túlságosan magatokba fordulók? Így kened-vágod, hogy 3 havonta? Ennek nagyon kamu szaga van. Egy évre levetítve 72 ezer forint a bérletköltsége, miközben (leszámítva a munkahelyi buszozást) 4 ezer forintból kijönne az egész évi. Összességében a párodat állatkertben kéne mutogatni ha ez igaz lenne, de te is érdekes vagy, ha ilyennel jöttél össze. Kamu.


"Akkor veszünk 4 jegyet"


Tehát van bérlete, de azért még jegyet is vesztek. Gratulálok. Vagy azért, mert tényleg így van, vagy mert a sok mellébeszélésben már kilóg a lóláb.

2014. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
58%
Én a párod helyében baromira kiakadnék, ha ilyen elvárást támasztanál felém. Egy felnőtt ember el tudja dönteni, hogy mire költi a fizetését. A véleményed természetesen mondd el, de a fizetését ne te akard már beosztani.
2014. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Inkább vár fél órát a buszra minthogy hazasétáljon? Azalatt 3-szor hazaérne. Nagyon lusta lehet.
2014. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

Ha egyszer itt van minden a közelben: bolt, orvos, munkahely stb, akkor miért kellene elmennünk a város másik végébe vagy bárhová?

Amire szükségünk van az gyalog megközelíthető.


Elírtam, arra gondoltam, ha valahová busszal mennénk, ahhoz elég lenne a 4 jegy, szerintem fölösleges a bérlet.

2014. márc. 26. 22:15
 40/47 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, és előre elnézést kérek a budapesti emberektől. DE. Nálunk falun mindenki kigyalogol a buszmegállóig és úgy megy a szomszédos városba tanulni/dolgozni/akármi.

Minden nap, mégsem teher.

Meg amúgy is szívesen gyaloglunk meg mozgunk.

Sajnos a városi emberekre nem ez jellemző.

És nem szerettem volna megsérteni senkit, ez tény.

2014. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!