Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El költözhetek 17évesen...

El költözhetek 17évesen valamilyen módon a barátomhoz? (szüleim nem engedik meg) már ha lehet az ilyet szülőnek nevezni.!

Figyelt kérdés

Mindent megcsinálok itthon,segítek anyáméknak,jó tanuló vagyok és még a testvéreimre is vigyázok rengetegszer de soha nem csinálhatok semmit,nem mehetek sehova,meg zsarol hogy ha ezt meg azt nem csinálom meg akkor nem mehetek el a barátomhoz és én mindig megcsinálom amit mond..ma később jöttem haza,meg is violt beszélve hogy az ötössel jövök haza de én írtam neki hogy autóval jövök a barátommal meg az apukájával és 18óra fele értem haza és ezért nem mehetek holnap a barátomhoz..én ezt már nem bírom (barátommal már 2éve és 3hónapja vagyunk együtt) 3hónap múlva leszek 17éves ! Mit tudnék tenni hogy elköltözhessek a barátomhoz ?


16/L



2014. ápr. 4. 19:24
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
Szia!Én ennyi idősen ugyan ebben a cipőben jártam mint te.Akkor nagyon nehezen viseltem ,hogy pontban hét órakor mindig otthon kellett lennem,ha egy percet is késtem már balhé volt.Akkor nem jöttem ki a szüleimmel,nagyon rosszban voltunk.Ez nem is változott a 18.szülinapomig,mert utána már nem hagytam,hogy nagyon megszabják ,hogy mikor mehetek el valahová.Viszont most 26 éves fejjel és egy kisgyerekkel már értem,hogy anyu mindig azt mondta ,hogy nagyon féltenek...stb.Persze nem megoldás,hogy nem engednek sehová,próbálj meg leülni velük beszélni,én nem tudtam anno mert ha aput megkérdeztem ,hogy mégis miért nem mehetek át a barátnőmhöz,szóra sem méltatott.Ha azt monddta nem,akkor nem.Ennek ellenére mára nagyon jól kijövök velük és nagyon jó szülőnek tartom őket.Bár én a lányomat nem fogom majd ennyire szigorúan,egyszer -kétszer kimaradozhat majd ha eljön az ideje,de nálunk is lesznek szabályok.Szerintem próbáld elmagyarázni a szüleidnek,hogy ez így neked rossz és csak a szüleiddel való kapcsolatod fogja megsínyleni,mert semmit nem fogsz elmondani nekik.Biztos megértik majd.:)
2014. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
Hogy anyukád az átlagnál szigorúbb, még nem nevezném lelki terrornak. Tudom, miről beszélek, rosszabb családi körülmények közt nőttem fel.
2014. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló..végül is az teljesen normális hogy nem vesz nekem ruhákat és talán 3nadrágom van meg 4-5pólóm meg még sorolhatnám..ha a barátom nem lenne meg nem kapnék ösztöndíjat akkor egy ruhám se lenne,ugye hogy nem normális ? A húgomnak mindent szabad,ő mindent megkap..ha beteg és nem eszik akkor édességekkel tömik mondván hogy csak azt eszi meg..ráhagynak mindent,és egy hisztis,elkényeztetett kislány..! De ha én hétvégente szombaton reggel el megyek a barátomhoz a 8as busszal akkor már 19órára legkésőbb haza kell érnem..nem érti meg hogy nem tudok mivel hazajönni mert nincs már olyankor busz és apósóm meg dolgozik szóval az autó sincs otthon és ha ezt mondom neki akkor már rögtön a fejemhez vágja hogy gyalogoljak haza meg amgy is kövér vagyok szóval fogynom kell holott 57kg vagyok és egyáltalán nem vagyok dagadt..lapos a hasam..állandóan cseszeget..! Haza jövök..mosogassak el,vigyem ki a szemetet..játszak a húgommal..etessem meg a kutyákat mert ha én nem akkor éhen halnak..mosogassak el megint majd este 19órakor le tudok ülni kicsit a gépemhez amit úgyszintén én vettem mint minden cuccomat..! Most tabletre gyűjtögetek az ösztöndíjamból és ők szólnak le hogy minek nekem tablet meg minden..ők soha semmit nem vettek nekem..pl az első telefonomat a barátomtól kaptam 15évesen aki egy osztálytársától vette használtan..érintő képernyős telefon volt de nem is az a lényeg..apósomék jobban szeretnek mint a saját szüleim..szerintem ez azért durva ! Meg mindig jön nekem a dumájával hogy ő ennyi idősen mint most én vagyok mennyivel jobb volt meg sose semmi rosszat nem csinált..ő volt a megtestesült kisangyal..mesélek kicsit..16évesen odaköltözött apámékhoz 17éves volt amikor apám elvette feleségül apám akkor 20év körül volt..a mama(apám anyukája) sokat mesélt nekem hogy milyen volt anyám..főzött MAGÁNAK valamit és utána soha nem mosogatott el pedig tele volt a nyárikonyha mosatlan edényekkel amiket ő csinált még apám előtt állandóan pasizott és állítólag apám mellett volt még egy pasija..anyám 20éves volt akkor amikor én megszülettem..állítólag soha nem engedett engem ki az udvarra..volt olyan hogy a mama kivitt anyám meg kicsapta a balhét hogy minek visz engem ki a mama az udvarra és megfogott és bevitt a lakásba meg sorolhatnám még..! Nem tudom melyik válaszoló írta hogy akkor mi lesz ha a kedves barátom elhagy..hát a kedves barátom nem fog elhagyni és az a kedves barátom a 2,5év alatt többet tett értem mint anyám a 17év alatt..! Vasárnap itt volt nálam a barátom és átmentünk a boltba vettünk két energiaitalt az egyiket magának a másikat meg nekem,belépünk az ajtón és anyám az egyiket kirántja a kezemből hogy az már az övé és én mondtam neki hogy légyszíves adja vissza erre a kezebe nyomja és elkezd ordítozni hogy én mekkora egy fa*szopó r*banc vagyok hogy én nem adom neki meg hogy ha meg merem inni akkor úgy pofán vág hogy a fal adja a másikat ! Őszintén mi ez már ? Szerintem ezt előbb utóbb mindenki megunná nekem meg most jött el az hogy meguntam már a télapó zsákja is teli van ezzel..kicsit már unalmas hogy szinte be se lépek az ajtón de csináljak meg mindent amit ő mond nekem ! Örülnék neki ha lenne megoldás hogy a barátomhoz költözhessek ! Szerintem mindenkinek az lenne a legjobb ! Ha valamelyik nap lemennék és haza se jönnék akkor a rendőröket kiküldhetné hogy vigyenek haza vagy lehetne belőle valami ? Kérlek segítsetek mert nem bírom teljesen ki vagyok idegileg !:S :'( (A helyesírási hibákért bocsánatot kérek csak siettem begépelni)
2014. máj. 6. 21:43
 44/54 anonim ***** válasza:
Haza fognak vinni a rendőrök. Nincs mit tenni, várni 18 éves korodig. Addig úgy sem tudsz mit tenni.Még ő felel érted, ha bármi történik veled az az ő felelőssége!
2014. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, egy szörnyeteggel élsz egy fedél alatt.Egy kiszuperált ri banc mondja meg neked, hogy hogyan élj?

Nem kell félni tőle, ha megütne, védd magad.

Itt a neten is találsz önvédelmi fogásokat, a barátod gyakoroljon veled. 2-3 alkalomnál nem kell több, hogy észre térjen.

Ne tűrj el semmi bántalmazást!

És menj el a gyámügyi előadóhoz, mondd el, hogy nem lát el, se élelmezést, se ruházatot, se nyugodt lakhatást nem biztosít. Szorítsák rá, hogy a gyerektartást, amit apád fizet,ugyanannyit az anyád jövedelméből, és a családi pótlékot rád költse.

Nagyon hamar szabadulni akar tőled!

2014. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,kiskorúak házasságát is engedélyezhetik ilyen esetekbe ? Mert épp ma beszélgettünk a barátommal arról hogy ő feleségül szeretne engem venni és akkor még hozzá is költözhetnék..ez a boszorkány aki sajnos az anyám meg itt maradhatna magának meg a férjének és a gyerekének..! Ma is kimentem a konyhába és fagyit evett ilyen litereset jó drága fajtát és meg kérdeztem hogy kapok e ő meg azt mondja hogy "biztos hogy nem..nem neked vettem hanem magamnak" az után meg elment a szobájukba..!
2014. máj. 6. 22:48
 47/54 anonim ***** válasza:
40%

Igen, összeházasodhattok. 16 éves kortól, gyámh. engedéllyel lehetséges. Kérjetek engedélyt. 17 éves kortól könnyebben megadják, 1 év is sokat számít.

Előbb személyes megbeszélésre kérjetek időpontot, ott elmondjátok a kérést, kértek javaslatot és támogatást, aztán az írásos kérvényt kell beadni. Menjen veled a kedvesed, a támogatása sokat nyom a latban.

2014. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm a választ :)Szerintem az lesz hogy bemegyünk..de előbb megvárjuk azt az 1.5hónapot
2014. máj. 7. 22:07
 49/54 A kérdező kommentje:
10. válaszoló,a nyárimunkával kapcsolatban csak annyit hogy tavaj is voltam címerezni..egyáltalán nem a barátom tart el..mindketten kapunk ösztöndíjat ès összerakjuk a kettőt így közös lesz..van hogy ruhát veszünk belőle magunknak,van hogy cipőt..mindig amit èpp kell..!
2014. máj. 10. 15:21
 50/54 A kérdező kommentje:
Már ott tartunk hogy még enni se ehetek..kivettem a hűtőből a kaját és épp enni akartam..erre meg kérdezik hogy már megint minek eszek hogy én állandóan csak eszek..holott ma még nem is ettem semmit..!
2014. máj. 10. 17:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!