Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El költözhetek 17évesen...

El költözhetek 17évesen valamilyen módon a barátomhoz? (szüleim nem engedik meg) már ha lehet az ilyet szülőnek nevezni.!

Figyelt kérdés

Mindent megcsinálok itthon,segítek anyáméknak,jó tanuló vagyok és még a testvéreimre is vigyázok rengetegszer de soha nem csinálhatok semmit,nem mehetek sehova,meg zsarol hogy ha ezt meg azt nem csinálom meg akkor nem mehetek el a barátomhoz és én mindig megcsinálom amit mond..ma később jöttem haza,meg is violt beszélve hogy az ötössel jövök haza de én írtam neki hogy autóval jövök a barátommal meg az apukájával és 18óra fele értem haza és ezért nem mehetek holnap a barátomhoz..én ezt már nem bírom (barátommal már 2éve és 3hónapja vagyunk együtt) 3hónap múlva leszek 17éves ! Mit tudnék tenni hogy elköltözhessek a barátomhoz ?


16/L



2014. ápr. 4. 19:24
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
Kedves utolso valaszolo koszonom a segitseget de egyszeruen nem lehet veluk beszelni mer sose halgatnak vegig..nem erdekli oket hogy mit akarok mondani..itthon mindig minden hazimunkat megcsinalok csoda hogy fozni nem nekem kell..nem viselkedik velem ugy mintha a lanya lennek inkabb mintha a takaritonoje vagy mint egy cseled mar elegem van ha nem csinalom meg amit mond akkor fenyegetozik hogy nem mehetek a baratomhoz vagy hog kihuzza a netemet ha meg megcsinalom akkor az nem ugy kell csinalni meg mindent mindent rosszul csinalok semmire se vagyok jo meg mondott mar nekem olyat hogy "szaradna le a kezem" meg voltam mar ku*va is meg r*banc meg gyoker na es meg narom is voltam meg meg sorolhatnam !
2014. ápr. 5. 11:35
 22/54 A kérdező kommentje:
Barom*
2014. ápr. 5. 11:37
 23/54 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, azért te csak ballagj el a családsegítőbe, és mondd el, hogy milyen helyzetben vagy jelenleg, és mit szeretnél. Találnak megoldást, a gyámüggyel közösen. A jelenlegi állapotnál minden megoldás jobb. Te nem szülőnél laksz, hanem rabszolgatartónál. Valaki írta, hogy a család a legfontosabb. Igen, a család. Neked olyanod nincs.
2014. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
15%
Nem. 18 alatt azt teszed, amit a szüleid mondanak, mert kiskorú vagy és ők érted a felelősek. Kivéve, ha férjehez mégy azonnal.
2014. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
82%

A családjogi törvényből:

A szülői ház elhagyása


A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.

2014. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
33%

Ha valaki semmibe veszi a gyerekét arra szerintem nincs magyarázat. Ez nincs életkorhoz kötve. Szerintem is próbálj segítséget kérni valahol, családsegítőközpont, gyámhivatal. Itt nem az a lényeg, hogy kivel akarsz lakni, hanem hogy kivel nem. Attól, hogy nem vagy 18 éves, nem indok arra hogy elnyomás, szívatás legyen az életed.

én 20-21 évesen hagytam ott a szüleimet, igaz nagykorú voltam, de nem sokkal tapasztaltabb. Apám velem ordított és vert. Elköltözés után soha többé nem mentem vissza lakni, pedig késöbb szakitottam a barátommal akihez tölük költöztem. A tanulás se szamít semmit, mivel középiskolában szinte megbuktam, ami miatt rettegés volt az éltetem, mivel rendszeresen bezártak. Ez külön szánalmas volt, mivel utána egyetemi diplomát szereztem önmagam erejéből. Legyél bátor és ne félj szakember tanácsát kikérni, akár személyesen akár internetes oldalon, de ne hagyd hogy akárki megnyomorítsa az életedet, megha a szüleid is azok.

2014. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom hol laksz kérdező, án a borsodi gyámhatóság gyakorlatát ismerem ebben a kérdésben. Az általad leírtak nem elégségesek ahhoz hogy engedélyezzék a házasságkötést és nagykorúsítsanak.

Egyébként ált. így szokott kinézni a dolog, hogy a gyerek (igen az vagy) otthonról menekülne ez az eső, hogy miből fog megélni, vagy hogy elég érett-e a kapcsolat az összeköltözéshez az másodlagos. És itt a hiba, iszonyatosan kiszolgáltatott helyzetbe hozod magad valódi döntési lehetőség nélkül. Menj inkább diákmunkázni és bírd ki 18 éves korodig. nem rossz indulatból mondom hidd el nekem csak sok ilyet láttam már. Odaköltöznél a másik család nyakára tartsanak el ők? Ez nem így működik.

2014. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Saga1986 ***** válasza:
Én azt mondom költözz oda!csak egy baj van, a barátod nem akarja hogy odaköltözz.
2014. ápr. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:

...és hogyan lenne tovább, ha odaköltöznél??


Tartson el a barátod és annak a családja??

2014. ápr. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
A gyamhivatalba besétálsz es elmondod, hogy szeretnél elköltözni. 16 eves kortól mar adhat ra engedélyt a gyamhivatal. Mondjuk a kérdésben felsoroltak miatt biztos nem engedik, semmi egetrengeto nincs benne....
2014. ápr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!