Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El költözhetek 17évesen...

El költözhetek 17évesen valamilyen módon a barátomhoz? (szüleim nem engedik meg) már ha lehet az ilyet szülőnek nevezni.!

Figyelt kérdés

Mindent megcsinálok itthon,segítek anyáméknak,jó tanuló vagyok és még a testvéreimre is vigyázok rengetegszer de soha nem csinálhatok semmit,nem mehetek sehova,meg zsarol hogy ha ezt meg azt nem csinálom meg akkor nem mehetek el a barátomhoz és én mindig megcsinálom amit mond..ma később jöttem haza,meg is violt beszélve hogy az ötössel jövök haza de én írtam neki hogy autóval jövök a barátommal meg az apukájával és 18óra fele értem haza és ezért nem mehetek holnap a barátomhoz..én ezt már nem bírom (barátommal már 2éve és 3hónapja vagyunk együtt) 3hónap múlva leszek 17éves ! Mit tudnék tenni hogy elköltözhessek a barátomhoz ?


16/L



2014. ápr. 4. 19:24
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
19%
A szülő nem látja el a gyerekét, sőt még vele láttatja el magát. Elég indok. Gyerektartás, családi pótlék nem az anyának jár, hanem aki a gyakorlatban ellátja, az új gyám kapja kézhez. Ha nem is olyan eget rengető összeg, abból már futja évi 4 pár cipőre, a fontosabb ruhákra és élelemre. A barátod családjának csak a lakhatást kellene adni.
2014. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
97%
Azert a legtobb 16 eves gyerek kepes tulozni hogy milyen sorsuk van otthon... Foleg ha szerelmesek is.
2014. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló lassan 17 leszek és ha nem lennének igazak amiket leírtam akkor akár még kézen állva is kibírnám ezt a maradék egy évet csak sajnos igazak..nem hallottál még olyanról hogy nem minden 16-17éves hazudik ? :O
2014. ápr. 10. 20:35
 34/54 anonim ***** válasza:
0%
Írástudatlan, aki lepontozta a Családjogi Törvény idézett részletét. Kommentár nélkül írtam le. Mit piroskezeztél, féleszű?
2014. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,ezt kinek írtad ?
2014. ápr. 10. 22:35
 36/54 anonim ***** válasza:
49%

25-ösben írtam a csjt-t, 35%-osra leküzdöttem vele magam, mert valaki(k) szerint nem hasznos.Márpedig, ha a törvény megengedi, hogy elmenj a szülőd házából, akkor a te helyzetedben el is tudsz menni, ha a befogadó felnőtt vállalja a gyámságot feletted. A rabszolgaként tartás, a fizikai ellátatlanság elég ok, hogy a GyH jóváhagyja a kérelmedet.

Nem is értem, most a törvényt kritizálja a lepontozó, vagy csak úgy nyomogat, mert tetszenek a színes figurák (olvasni meg úgy sem tud)...

2014. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Értem..
2014. ápr. 13. 15:02
 38/54 EjbenKacago válasza:
Pontosan ugyanilyen helyzetbe voltam anno,talán rosszabba is .Tarts ki, hamar elmegy az idő és 18 éves korodtól már dolgozhatsz rendesen és építheted a jövőd. Anyukádról meg no komment, fogadd el,hogy ő ilyen, és fogadd el,hogy hiába van ott mégis: árva vagy. Ha anyudra nem is, a testvéreidre legyél tekintettel, hiszen szükségük van Rád !
2014. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
És ha a drága barátod szakítani fog veled, akkor hova mész? A zsarnok anyucihoz vagy a híd alá?
2014. máj. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
Költözz oda nem hivatalosan. Az én rokomom 16 éves kora óta a pasijànàl lakik, nem bejelentetten.
2014. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!