Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El költözhetek 17évesen...

El költözhetek 17évesen valamilyen módon a barátomhoz? (szüleim nem engedik meg) már ha lehet az ilyet szülőnek nevezni.!

Figyelt kérdés

Mindent megcsinálok itthon,segítek anyáméknak,jó tanuló vagyok és még a testvéreimre is vigyázok rengetegszer de soha nem csinálhatok semmit,nem mehetek sehova,meg zsarol hogy ha ezt meg azt nem csinálom meg akkor nem mehetek el a barátomhoz és én mindig megcsinálom amit mond..ma később jöttem haza,meg is violt beszélve hogy az ötössel jövök haza de én írtam neki hogy autóval jövök a barátommal meg az apukájával és 18óra fele értem haza és ezért nem mehetek holnap a barátomhoz..én ezt már nem bírom (barátommal már 2éve és 3hónapja vagyunk együtt) 3hónap múlva leszek 17éves ! Mit tudnék tenni hogy elköltözhessek a barátomhoz ?


16/L



2014. ápr. 4. 19:24
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
96%

Nem szerinted kell, hogy nyomós ok legyen, kérdező, hanem a gyámhatóság szerint.

Amúgy a barátodnak mondtad már, hogy feleségül akarsz menni hozzá még idén? Mit szólt?

2014. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
Én nem kérem hogy vegyen..magától veszi nekem ! Tavaj is voltam címerezni 56ezret kaptam 15napra vettem belőle használtan laptopot,ruhákat,a barátomnak is vettem ruhákat meg kapott egy nyakláncot születés napjára! Én nem olyan vagyok hogy jajj ezt a ruhát vedd meg nekem,meg azt meg ezt is meg az is kell ha vesz akkor azt mindig magától és én is veszek neki ha van pénzem mert keresztanyám szokott adni kis pénzt !
2014. ápr. 4. 20:02
 13/54 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy összeszeretnék vele házasodni..én csak hozzá szeretnék költözni ! A kettő nem ugyanaz és amúgyis akár még feleségül is venne..már el is jegyzett !
2014. ápr. 4. 20:04
 14/54 anonim ***** válasza:
59%

Hát te tudod, kedves kérdező... ha úgy érzed, hogy ez biztos alap, hogy megállj a lábadon és segítsd őt is, akkor várjátok ki, hogy 18 legyél és költözz.

Legalább meglátjátok, ha a kapcsolat kibírja ezt a próbát, akkor átment az őszinteségi teszten.

2014. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, akkor lassan írom, hogy megértsd: a gyámhatóság CSAK HÁZASSÁG ESETÉN nagykorúsít 18 éves korod előtt.

A házassághoz komoly indok kell (igen, az általad írtaknál komolyabb).

Szóval az egyetlen lehetőség, hogy 16-17 évesen a barátodhoz költözz, ki van ütve. Érted?

2014. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
67%

Ja, nem tudom, mit jelent számodra a "jó tanuló", de

tavaj = tavaly


Ha a barátodhoz költözésen morfondírozás helyett a nyelvtankönyvet forgatnád, talán te is tudnád...

2014. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem tehetsz. Engem 18 eves koromig meg baratnonel sem engedtek aludni. Soha nem hallgattak meg otthon, egesz nap a 4 falat bamultam, vagy orakig bicikliztem. A
2014. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg nem tehetsz semmit. Ez van. És inkább még tanulj, mert akinek ilyen a helyesírása és 16 évesen képes eljegyeztetni magát, annak sok esze nem lehet.
2014. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:

Gyerek vagy meg, iskolas, magadrol sem tudsz gondoskodni. A szuleid felelosek erted, rendorrel is hazavitethetnek.

Majd ha felnottel!

2014. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Ha valóban szeretnél összeköltözni a barátoddal, arra a kiskorúságod miatt jelen esetben egy lehetőség van: a házasságkötés. Mivel már betöltötted a 16. életévedet, így a szüleid hozzájárulása nélkül, gyámhatósági engedéllyel köthetsz házasságot. A gyámhatóság ki fogja kérni a szüleid véleményét (de ezt nem feltétlenül kötelező figyelembis venniük), ezeknkívül egy környezettanulmányt is fognak készíteni, ahol azt fogják vizsgálni, hogy a házasságkötés után is biztosítva legyen a megélhetésed, illetve a lakhatásod. A kötelező tanulmányok befejezése önmagában nem lehet az engedély megadásának akadálya. Viszont önmagában az a tény, hogy a kiskorú várandós, nem alapozhatja meg az engedélyt.

Ha tényleg nagyon szeretnéd, választhatod ezt a lehetőséget, szívesen válaszolok a kérdéseidre. Ugyanakkor készülj fel rá, hogy ez az egész nem olyan egyszerű, mint ahogy most te látod. Ha elvesz a barátod, jó eséllyel megszakad a kapcsolatod a szüleiddel. Tudom, hogy most talán ezt sem bánnád, de hidd el, hogy a család az egyik legfontosabb dolog az életben, rájuk mindig számíthatsz. A kamaszkor nem könnyű, az ember ilyenkor gyakran érzi azt, hogy az egész világ ellene van. Szép, hogy a barátoddal ilyen hosszú ideje együtt vagytok, de nem tudhatod mit hoz a élet.

A helyedben megpróbálnék kicsit lehiggadni és átbeszélni a szüleimmel a dolgokat. Próbálj felnőtt módjára, éretten leülni velük beszélgetni. Megegyezhetnék abban, hogy te milyen házimunkákat vállalsz magadra, mit segítesz és abban is, hogy a barátoddal mikor találkozhatsz; egyszóval próbáljatok meg szabályokat lefektetni. Senkinek sem jó, ha elmérgesedik a viszony köztetek, ezt te sem akarhatod. Gondold át kérlek ezeket!

2014. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!