Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha párotok azt...

Mit szólnátok ha párotok azt mondaná - bár ő élne abból hogy otthon van?

Figyelt kérdés
nekem ezt vágja a fejemhez hogy én itthon vagyok gyed-n a gyerekkel. sőt utón a következő is. ezt valamelyik nap vágta a fejemhez hogy én abból élek hogy itthon vagyok. minden háztartási feladatot én látok el, ha jön a pénzem leadom az egészet és abból vásárolok mindent a gyereknek... és bevásárolni is abból járok el. de ha elfogy akkor kérek. mondtam hogy adjuk a gyereket bölcsibe abba nem megy bele. ha ő hazajön semmi dolga nincsen, sőt van hogy nem is foglalkozik velünk hanem tv-zik meg számitógépezik.
2014. ápr. 5. 12:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
jó függni valakitől azt nem pozitiv értelembe irtam
2014. ápr. 5. 13:53
 42/63 anonim ***** válasza:
33%
Diplomázhattál volna gyerek előtt, dolgozhattál volna érdemi időt, és akkor lenne hova visszamenned.
2014. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:

77-es: férjedet talán ufo fingta ide? anyját is lenézi?

én biztos otthagynám, nem tudsz hova menni? vagy simán főzne/mosna magára, a fene nagy szabaságban! nem tennék elé semmit!

2014. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:

Nekem is volt előtte életem, 3 szakma, egy gazdasági főiskola. 14 év munkaviszony , jó keresettel. éltünk előtte együtt. gyerekeket tudatosan, szeretetből, szerelemből, megfontoltan terveztük.

ő besokallt, ő változott, nem én. élvezem? nem, de 3 gyerek + lakás + rezsi az 300-400 e ft havi kiadás cca.

és ezt nem egyedül terveztem. anyagilag függök tőle, független, hogy max a gyedem + családi pótlék.

és nem elvált szülők gyerekeit szerettem volna nevelni.

talán ő is a nehézségekbe fáradt bele, abba, hogy neki ez túl sok. sok a sírás, esetleg betegség, nyomás, felelősség. nem tudom.....

előre nem lehet látni ezeket. ő belátja, hogy besokallt. kényelmesebb az egyszerűbb utat választani. talán ennyi.

2014. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
talán munkahely mellett jártam suliba, meglett a diploma tavaly de akkor már a kicsivel voltam itthon. mivel pont akkor szültem amikor az államvizsga lett volna az első és inkább halasztottam egy évet ... és igen lenne hova visszamennem, de terhesen kit vesznek vissza ha a másikkal még van 4hét a szülésig?
2014. ápr. 5. 13:57
 46/63 anonim ***** válasza:
egyébként én közel 40 éves vagyok, lehet, hogy kapuzárási pánik ez a férjemnél, nem tudom vagy tényleg kisebbrendűségi érzése van, hogy nyomás alatt van, hogy sok pénz eltartani egy nagycsaládot, akit senki nem támogat, nem segít és ellentétben a közhiedelemmel, semmi nem ingyenes.
2014. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%
Értem. De remélem tudod, hogy a kényelmednek a gyerekeid fogják megszívni a levét. Egy ilyen környezetben, ahol az anyuka maximálisan le van nézve és semmibe van véve, az apuka szava parancsol, ott semmi jó nem fog kisülni. Torz anya-, és apamintájuk lesz. Hatalmas munka lesz nekik felnőttkorban ezt helyrehozni, már ha helyreakarják majd. Az én anyám is olyan volt mint te. Szeretem, de a mai napig megvetem a gyávaságáért, mert ugyanennek tette ki a kisöcsémet. Hosszú évekig járt pszichilógushoz, hogy helyre tudja rakni magában ezt.
2014. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
33%

Most erre mit mondjak, magatoknak választottátok.


Nekem is van 3 gyerekem, de úgy szültem hármat, hogy ha kell, egyedül is el tudjam tartani őket. Nem csak egy esetleges válás miatt, hanem mert bármi közbejöhet, betegség, váratlan halál... Most komolyan, inkább tűrtök és éltek ilyen pali mellett? Persze, hogy semmibe vesz, mert megteheti. Mert hagyjátok.

Én egyáltalán nem tudlak sajnálni titeket. Azt pedig nem hiszem el, hogy 2 gyerekig csodás férj és apa volt, aztán a harmadik után rájött, hogy a nők csak lábtörlőnek jók... Ez azért nem kicsit hihetetlen. És a gyerekeknek is ezt a példát adjátok tovább, ami szomorú.

2014. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
anyukája meghalt 10 éve, apjával nincs kapcsolata.....
2014. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:

Kedves 39-es!

Válaszolok a kérdésedre.

Nálunk speciel megvolt az együtt járás, együttélés, házasság, aztán jött a gyerek. És utána minden a feje tetejére állt. Tehát amíg valakinek nincs gyereke, addig hiába vannak elképzelései, hogy majd így lesz vagy úgy lesz, az majd akkor derül ki, hogy pontosan milyen is lesz, amikor megszületik az a gyerek. Mert teljesen más látni és más lakni. Ez a mondás nagyon igaz. És sokszor maga az éles helyzet sokakat megváltoztat, nem így képzelik, nem birkóznak meg olyan könnyen az adott nehézségekkel. Mellé jön a munka, a stressz, esetleges anyagi gondok, stb. ami még feszültebbé teszi az embert, vagy változtat a modorán, kedvén. A férjem pont ez volt. És valahogy utána tűnt fel az is, hogy apósom pl. hogy viselkedik anyósommal szemben, ha házimunkáról, stb.-ről van szó. Tehát a férjem tulajdonképpen olyan, mint az apukája, tehát alapvetően nekik a nők által végzett itthoni feladatok semmik, mert csak az munka, amit ők végeznek, vagy amit a nők a munkahelyen végeznek. És én sok ilyen helyzet után álltam a sarkamra, hogy márpedig az is munka és az is hasznos, amit én itthon teszek. És voltak olyan helyzetek, amikbe ő belekerült a gyerekünkkel és ő is ugyanúgy tett vagy nem tett, ahogy én, amire én akkor felhívtam a figyelmét, hogy ja, hát most akkor te sem csinálsz semmit, vagy te akkor miért is vagy most elfáradva, vagy miért is vagy ideges, stb.

És nálunk ez igen is megszűnt. Mert becsülöm magam, és becsülöm őt is. És nem hagyom magam. És azóta igen is sokat változott a helyzet, mikor párszor ő is tényleg benne volt a helyzetben, vagy felvilágosítottam pár dologról őt is.

2014. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!