Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azt a nőt,...

Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?

Figyelt kérdés
Tehát aki ugy gondolja, hogy a férfi dolga az anyagiak előteremtése, a nőé pedig az otthonteremtés - házimunka, gyermeknevelés. Miért degradálják elnyomottnak, ha ő választotta ezt az êletformát és így boldog?
2014. ápr. 19. 08:18
 91/141 anonim ***** válasza:
98%
Ez szerintem attól függ mekkorák a gyerekek. Nálunk a lányom 6 éves, most táppénzen vagyok itthon 30 hetes terhesen, tehát azért valami "bevételem" nekem is van. Sajnos nem tudok már dolgozni, de megőrülök itthon. Reggel elviszem a lányt oviba, hazajövök, délre kész a kaja, rendbe a lakás és szétunom az agyam, unatkozok. Nem ítélem el ha valaki otthon van, de én pl. jobban érezném magam ha valami hasznos munkát csinálhatnék, keresnék még plusz pénzt a családi kasszába és nem csak itthon üldögélnék, de ha valakinek ez jó hát tegye. Ha majd meglesz a babám persze vele itthon kell legyek, eltelik majd vele az egész napom, de ahogy őt is lehet majd vinni bölcsibe, a nagyobb lány már iskolás lesz 1-1,5 év múlva én szeretnék újra dolgozni. Szerintem ahol már nagyobbak a gyerekek (ovisak) ott már nincs szükség arra hogy anyuka egész nap otthon legyen, de ha neki ez az élet célja és megteheti anyagilag is hogy nem dolgozik, mert a párja anyagilag mindent áll akkor legyen otthon.
2014. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/141 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes választ, de amit láttam az pont elég volt. Érdekes, hogy itt senki nem ítélkezik, senkit nem érdekel a másik élete, ahhoz képest mégis 9 oldalnyi szócséplés született. Na meg azon is jót lehet mosolyogni, hogy itt mindkét "oldaltól" csak azt lehet hallani, hogy mennyi a munka, sosem lehet unatkozni. Akinek munkahelye van, az arra büszke, aki háztartásbeli az arra. Mindkettő hulla fáradt a nap végére, egy perce nincs az életre, mégis bármelyik napon, bármelyik napszakban neki tud ülni és érvelni, vitatkozni egy jó kis provokatív, zaftos kérdésnek. :) Jó, mi?

Igen, én bevallom, itthon vagyok a kisfiammal és nekem korántsem olyan megterhelő, mint itt a legtöbb nőnek, mégis többet fröcsögnek itt mint én.

2014. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/141 anonim ***** válasza:
25%

Azert mert akkor eltartottnak nevezik... Pedig regen ez volt a normalis ( nem is olyan regen meg nagyanyaink idejeben..)

De mivel nincs penz ezert mindkettonek dolgoznia kell...

jo az a normalis h a ferfi dolgozik ( anyagiak) a no pedig otthon es a gyerek de ezt ritkan lehet mar megtenni...

2014. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/141 anonim ***** válasza:
97%
azért mert régen nem az volt a házimunka mint ma, mikor minden gépesített, berakod, benyomsz két gombot és tiszta minden, akkor dolgozni kellett vele, meg a kerttel is, zöldség, gyümölcs, ásás stb.
2014. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/141 anonim ***** válasza:
97%
Hát igen, állandóan otthon dagasztották, sütötték a kenyeret, fejték a tehenet, csinálták a túrót, készítették a tésztát, mindent otthon állítottak elő. Gondozták az állatokat, gazoltak, kapáltak nem kis földeket munkáltak meg otthon. Stb. Egyébként ez se igaz, hogy "nagyanyáink idejében", mert nagyanyám most 80 éves és világ életében dolgozott még most is. 4 gyereket nevelt egyedül, mellette gyárban dolgozott + takarított másoknál + háztartást vezetett. Másik nagyanyám kórházban dolgozott + otthon disznókat, jószágokat tartottak, földet műveltek stb. De tény hogy a mai nőknek a dolga teljesen más. Negyede annyit nem dolgoznak, mint annak idején a háziasszonyok.
2014. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/141 anonim ***** válasza:
95%
Mégis mennyit panaszkodnak, hogy semmire sincs idejük! Pedig az én nagyanyám is sokat foglalkozott velünk annak idején pedig rengeteget dolgozott és nem a mai munkákat.
2014. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/141 anonim ***** válasza:
100%

"Hát igen, állandóan otthon dagasztották, sütötték a kenyeret, fejték a tehenet, csinálták a túrót, készítették a tésztát, mindent otthon állítottak elő. Gondozták az állatokat, gazoltak, kapáltak nem kis földeket munkáltak meg otthon. Stb."


Amikor sokáig nem találtam munkát, én is ezeket csináltam itthon (sokkal finomabb a házi kenyér, a házi tészta), sőt, egy részét most is csinálom, pl. a gazolás, kapálás, állatok gondozása, stb. Ahol mi lakunk, itt szinte mindenkinek vannak állatai, nagy kert, meg egy kicsike föld is sok helyen. Úgyhogy az is sok mindentől függ, hogy kinek mennyi dolga van a ház körül, meg hogy mit csinál otthon.

2014. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/141 anonim ***** válasza:
66%
95: Nekem már szép- meg ómamáim is tanítónők voltak meg fényképész magánpraxissal...
2014. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/141 anonim ***** válasza:
36%

Egy ideig semmi gond ezzel,sőt teljesen normális és egészséges dolog,AMÍG A GYEREKEK kicsik. Na de ha 8-15ig iskolába,vagy óvodába vannak? Már nem kell a patakhoz lejárni mosni,se állatokat fejni,etetni,stb egy háztartásban NEM lehet mosogatással és takarítással 7ből hét napot eltölteni.

Nincs gond azzal se,aki megengedheti ezt magának,de ne magyarázzátok már meg,hogy ti mennyit dolgoztok mert az nevetséges finoman szólva is.

Szóval szerintem csak simán lusta,munkakerülő az illető,semmi esetre sem elnyomott. Mások munka mellett ugyanúgy kitakarítanak és megfőznek,ezért senkit nem kell piedesztrára emelni,tudommiről beszelék,3 gyerekem ,és 180 nm családi házam van. És most ezt se tudnám napi 7-8 órát sikamikálni,meg főzőcskézni.

2014. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/141 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom miért ítélik el. Nekem ha két életem lenne biztos hogy az egyikben csak a gyerekneveléssel és háztartással foglalkoznék.

Én tanulok mint állat, építgetem a karrierem és szeretnék is dolgozni, de látok más példát is, anyukám nem dolgozott mióta megszülettem 26 éve. Egyáltalán nem unatkozik, pedig nem takarít egész nap, pont a takarítást megcsinálja egy kedves néni. Eljár a barátaival, apával, megy edzeni, minket visz jobbra balra, főz, mos. Amíg egyetemre nem kerültem, minden nap vitt iskolába, különórákra, tornára. Persze akkor még nem kellett 4-ig bent lenni, 1kor vége volt a napnak, oviba se jártam, és isteni gyerekkorom volt.

Nem tudom hogy mennyivel jobb mikor valaki gyereke elsőnek ér be az oviba és utolsónak megy haza... Akkor inkább ne lenne és lehetne a karrierre koncentrálni.


Személy szerint imádom amit tanulok és meg is fogok belőle élni, de nagyon örülnék ha nem kéne dolgoznom mondjuk 15 évig a gyerek születése után. Nem unatkoznék, mindig elfoglalom magam.

2014. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!