Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azt a nőt,...

Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?

Figyelt kérdés
Tehát aki ugy gondolja, hogy a férfi dolga az anyagiak előteremtése, a nőé pedig az otthonteremtés - házimunka, gyermeknevelés. Miért degradálják elnyomottnak, ha ő választotta ezt az êletformát és így boldog?
2014. ápr. 19. 08:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/141 anonim ***** válasza:
66%
Hány meg hány olyan kérdés volt itt gyakorin, hogy amikor megromlott a kapcsolat a férfi már nem akarta megosztani a közös megtakarítás, elkezdte kimenekíteni a pénzt, vagy felhasználni.
2014. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/141 anonim ***** válasza:
83%
Azon nem gondolkoztál még, hogy azért nem tudunk kielégítően reflektálni a kérdésedre, mert Te nem Magyarországon élsz?
2014. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/141 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, az eddigi válaszok sem nagyon érdekeltek téged. Bárki bármit írt, még ha normális hangnemben is, meg sem hallottad. Még csak el sem gondolkodtatott. Az igazság az, hogy van egy elképzelésed és mondhat itt bárki bármit, nem fog érdekelni. Sőt legtöbbször agresszíven és durván válaszolsz.
2014. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/141 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kérdező válaszai tökéletesen tükrözik az intelligenciaszintjét. Nem szeretnék párhuzamot vonni e között, és a háztartásbeli lét között, de nem kizárt, hogy van, mert érdekes módon minden kérdésnél többnyire a dolgozó nők tudnak értelmesen hozzászólni, a hosszútávon háztartásbeli feleségek csak támadnak és mondják a magukét.

Egyébként ismerek több családot is, ahol a férj nagyon jól keres, ezért az anyuka otthon maradt a gyerekekkel. Az egyik esetben egyébként szerintem jó vége lett a dolognak, mert amikor nagyobbak lettek a gyerekek, nyitottak együtt egy boltot és azzal foglalatoskodik a nő. Viszont az ő esetükben és a többiben is igaz, hogy apuka közben anyu háta mögött más nőkkel járkált el, érdekes módon nemcsak a szex miatt...

2014. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/141 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező, NEM a hagyományos családmodellben hivésedet ítélik el, hanem azt a viselkedést, amit itt folytatsz. Te meg tévesen másra vonatkoztattad az aszociális viselkedésedre jövő visszajelzéseket. Ennyiről van csak szó.

Persze az aszocialitásnak lehet köze a 4 fal közt üléshez.

2014. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/141 anonim ***** válasza:
93%

Én semmiképp sem ítélem el. Nem tartom az ilyen nőket se rossznak, se immorálisnak. Lényegre törő, szókimondó leszek, és valóban a kérdésedre válaszolok, de bizonyos témakörökben csak személyes tapasztalatra tudok alapozni.


Az okok:

- az a nő, aki ilyen életmódot él, unalmas

- a legtöbb háziasszony szakmailag nem fejlődik, a gyermeknevelésen kívül eredményt nem ér el

- háziasszonyként nehéz széles érdeklődést fenntartani

- a háziasszony nem egyenrangú fél

- anyagilag nem megoldható

- egyáltalán nem jövőálló a modell



Egyszerűen unalmas. Soha nem vennék feleségül valakit csak azért, hogy szüljön nekem gyereket és felnevelje. Nekem sokkal fontosabb, hogy kettőnk között legyen intimitás, együttműködés és egyetértés. Ehhez pedig a legfontosabb, hogy érdekes, izgalmas, sokat látott és ezáltal szexuálisan vonzó nő legyen.


Ha valaki háziasszony életmódban képes arra, hogy tájékozott legyen, új ötletekkel és kreatív megoldásokkal álljon elő, illetve hogy szakmailag folyamatosan előre lépjen, akkor még lehet vonzó is. De szerintem ilyet nem találni minden bokorban.


Személyes tapasztalat szerint a legtöbb háziasszony sajnos nem tájékozott, az érdeklődése beszűkült, és hamar lemarad, kiszolgáltatottá válik. Tehát mintha nem egyenrangú fél lenne a kapcsolatban, hanem alkalmazott a férfi háztartásában. A legtöbb háziasszony sajnos takarítónő, nevelőnő, bejárónő egy személyben, és a tájékozottsága, életmódja, világnézete és mobilitása meg is rekedt ezen a szinten.


Mint mondtam nem ítélem el ezt, csak számomra nem vonzó. Nem tudnék így viszonyulni egy nőhöz. Én személyesen nem vagyok alkalmas ilyen kapcsolatra, mert számomra a szerelem sokkal fontosabb mint a gyermek, és nem vágyom ilyen szinten a gondoskodásra. Számomra a talpra esett, aktív, elvont gondolkodású okos nők tetszenek, akik tudnak mentálisan kihívást okozó gondolatokkal meglepni, és hasonló életet élnek mint én, tehát ugyanabból a fajtából valónak érezhetjük egymást. Számomra az nem fontos, hogy a koszos ruháimat mossák rám, főzzenek rám, stb. mert ezeket én is pont ugyanannyira tudom megcsinálni, mint Ő. Ez nem egy különleges képesség, semmi érdekes, és izgalmas nincs benne. Ha gyermeket szül, a kezdeti időszakban úgysem lesz ideje ezekre, tehát akkor meg eleve így is, úgy is nekem kell ezt mind megcsinálni. Pont úgy, ahogy a bevásárlást is. Tehát számomra egy háziasszony nem hasznosabb vagy értékesebb, mint bármilyen háztartási alkalmazott, amit pénzen ki tudok fizetni.


A másik pedig, hogy sok férfi ismerősöm van, akinek nagyon tetszik a háziasszony modell, de a hozzáállásuk alapján még egy kiskutyát sem bíznék rájuk a hétvégére, nemhogy más emberek életét évtizedekre. Mert egyszerűen mindenkit eszköznek, tulajdonnak tekintenek.


Szóval azt gondolom, hogy a mai világban ilyen nőként nem lehet könnyű megtalálni a megfelelő párt, és meg teremteni a szükséges feltételeket. Mivel a hasonló hozzáállású férfiak többsége ehhez nem keres eleget, az eleget keresők többsége pedig olyan nőre vágyik, aki szintén sokat keres, és nem elégszik meg a háziasszonyi "karrierrel".

2014. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/141 anonim ***** válasza:
100%
Személyes vélemény: itt lenne az ideje, hogy az emberek kihúzzák a fejüket a másik s.eggéből és abbahagyják mások életének a megítélését. Mindenki csinálja úgy, ahogyan jólesik ÉS FOGLALKOZZON A SAJÁT DOLGÁVAL! Nem mindegy az neked, hogy a másik mit csinál? Attól te nem leszel se kevesebb, se több. Viszont le merem fogadni, hogy mindenkinek vannak az életében fejleszteni való dolgok, koncentráljon inkább azokra.
2014. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/141 anonim ***** válasza:
74%
77: Le fognak rohanni innen a nők, teli lesz a postaládád!:)
2014. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/141 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként szöget ütött a fejembe, hogy ha olyan jó anyagi helyzetben vagytok, akkor miért nem fizettek háztartási alkalmazottat? Mért Te csinálod?

Én munkanélküliként is bíztam meg takarítónőt, az intim koszt én takarítom el, ezen kívül csak évi nagytakarításom van, amihez félnapos segítséget veszek igénybe.

2014. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/141 anonim ***** válasza:
74%
huhh, férfitől még nem hallottam ilyen értelmesen megfogalmazott igényeket, meglepett. Nem kell kikezdésnek vanni, csak gratulálok, így tovább, 52%-os
2014. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!