Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azt a nőt,...

Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?

Figyelt kérdés
Tehát aki ugy gondolja, hogy a férfi dolga az anyagiak előteremtése, a nőé pedig az otthonteremtés - házimunka, gyermeknevelés. Miért degradálják elnyomottnak, ha ő választotta ezt az êletformát és így boldog?
2014. ápr. 19. 08:18
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/141 A kérdező kommentje:
Pici gyerekekről van szó abban a kérdésben. Valószínű, hogy egymás utan vállaltak őket, tehat semmi koze a haztartasbeliseghez
2014. ápr. 19. 10:19
 62/141 anonim ***** válasza:
76%

ja nem hurrogsz le senkit ugye , olvasd már ezt a kérdést:

én anno feladtam a karrieremet, állásomat, közösen vállaltunk gyerekeket, ő ugyanúgy akarta, mint én. cégemet felszámolták, segítségem nincs, munkát nem tudom, hogy milyet és 3 gyerekkel hogy találnék. amikor vállaltuk a gyerekeket, benne volt, hogy én csak részmunkaidőben tudok majd dolgozni.


ja nagyon a gyerekekről van szó... ami nem neked tetsző válasz, azt leszólod, de amint látod itt senki nem ért veled egyet, mert mi akarunk valamit kezdeni az életünkkel!

2014. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/141 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, a linkelt kérdésnek mi koze ehhez? Ott vallaltak harom gEreket. Szinte biztos, hog egymás utan, hogy gyedbol GYEDre mehessen anyuka. Az atlag igy vállal gyereket, hogy minimum 3 évig otthon legyen a gyerekkel. Mellesleg a 3 gyerekre igényelhető a főállású anyasági tamogatas, ingyenes az intezmenyi étkezés es ráadásul dolgozhat is mellette. Pontosan mi az összefüggés az en kérdésem el?
2014. ápr. 19. 10:21
 64/141 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy te is ugyan olyan szarba lennél férjed nélkül mint az a kérdező, a gyet 25 ezret meg a hajadra kenhetnéd.
2014. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/141 anonim ***** válasza:
76%
De igen, van köze a háztartásbeliséghez. A nő feladta a munkáját a karrierjét, hogy a közösen akart gyermekek megszülethessenek és gondoskodni tudjon róluk és a háztartásról. Előre tudta, hogy valószínűleg később sem tud majd visszamenni dolgozni, vagy csak részmunkaidőben. Most meg ott áll munka és lehetőség nélkül három kicsi gyerekkel, és apukára nem nagyon számíthat. Ez a család is hagyományos családmodellben élt 6-7 évig és valószínűleg továbbra is így életek volna, ha nem jön a válás.
2014. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/141 anonim ***** válasza:
74%

főállású anyasági tamogatas

Ja több 100e :D

meg dolgozni mellette? ha meghallják, hogy akár 1(!!!)g gyereked is van, már nem kellesz, főleg 3 gyerekkel, egyedülállóként, gondolkozzál már!

2014. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/141 A kérdező kommentje:

"Az, hogy te is ugyan olyan szarba lennél férjed nélkül mint az a kérdező, a gyet 25 ezret meg a hajadra kenhetnéd."


Mint korábban mar irtam, van eleg komoly megtakarításunk a kettőnk néven, igy nem lennek "szarba" Hosszú évekig meg tudnek élni abból a pénzből.

2014. ápr. 19. 10:26
 68/141 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam végig ezt a rengeteg választ, nekem az a meglátásom, hogy az emberek úgyis elítélnek, bármit csinálsz.

Ha egy gyereked van, akkor mikor jön már a második, ha három, akkor már szaporodtok, mint a nyulak. Ha egy sem, akkor önző vagy.

Ha nem dolgozol, akkor élősködsz, ha dolgozol, akkor karrierista vagy, és nem törődsz a gyerekeiddel. Ha férjnél vagy, akkor a férjed papucs, és te zsaroltad ki a házasságot, ha nem vagy férjnél, akkor még elvetetni sem tudtad magad. Ha párkapcsolatban vagy, akkor úgyis megcsalnak, vagy meg fognak csalni, ha nem vagy párkapcsolatban, akkor túl nagyok az elvárásaid.

Akinek van élete, az egyrészt nem gyárt ilyen elméleteket, másrészt nem foglalkozik túl sokat mások véleményével.

Építsd szépen az életedet, úgy, ahogy neked tetszik, ahogy boldog vagy, és ne foglalkozz mások véleményével.

2014. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/141 anonim ***** válasza:
75%

van eleg komoly megtakarításunk a kettőnk néven,


Ja de ha jön egy új cunci, akkor majd szépen a férjed leveszi a számláról, eldugja stb, te sem lehetsz ilyen naív! DE látszik, hogy az vagy, biztos max 22 vagy.

2014. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/141 A kérdező kommentje:
Ne fáradozik a további válaszokkal, nem érdekel. A kerdesre a többségnek nem sikerült válaszolni. Csak bizonyítottatok azt, hogy a többség valoban negatívan gondolkozik azokról, akik igy elnek.
2014. ápr. 19. 10:28
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!