Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valaki...

Mit gondoltok arról ha valaki tizenévesen szül?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek arről ha mondjuk valaki 16-18 évesen szül egy gyereket?
2009. dec. 27. 00:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

nekem egyszer volt egy döbbenetes beszélgetésem egy 15 éves lánnyal, amiben azt ecsetelte, hogy a múltkor lefeküdt valami pasival, és rohadtul fájt neki, de ő akkor is gyereket akar csináltatni! mert akkor nem kell suliba járni, és lesz aki eltartja...

elég suttyó körökből való volt a kiscsaj, de ez azért kicsit kiakasztott... és a környékünkön nem egy ilyen lányt ismerek... szerencsére csak látásból...

2009. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
én már 19 vagyok és több osztálytársam is volt, akit fiatalon szült az édesanyja. legjobb barátnőmet 18 évesen. de őt becsülettel felnevelték, a szülei azóta is együtt vannak, van két húga, egyik most született nem rég. az én anyukám 20 volt, mikor én jöttem, ami szintén fiatalnak számított, hiszen abban az időben már bőven egyetemre mentek nők is, anyum is akart fősuli után. az én szüleim is együtt neveltek fel. valahogy régen ez nagyon más volt, ha akkor valaki terhes lett felnevelte buli és egyebek helyett(nyilván voltak kivételek). szóval lehet szülni ennyi idősen, de vállalni kell a következményeket. ez marad el manapság és ez a baj.
2009. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
79%

Előfordul.

Ha mondjuk pont a lányommal/fiammal,akkor természetesen segítenénk nekik felnevelni/eltartani a gyermeket,az iskolát nem hagyhatnák abba.Sőt,azt is megértenénk,hogy néha elmenne bulizni,szórakozni,hiszen fiatal még.

2009. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, együtt diákmunkázunk. A barátnője mostanában fog szülni, 16 éves. A fiú 18 elmúlt már. Egész héten dolgozik, állandóra szeretne maradni ott, csak most nincs felvétel. Minden vizsgálatra ment a lánnyal együtt. Ő nem akarja szarban hagyni a barátnőjét. Az már más kérdés, hogy felelőtlenek-e vagy sem, úgy érzem, hogy ezt nem nekem kell eldöntenem.

Egy másik lányról viszont megvolt a véleményem. Öt hónapos terhesen jött dolgozni (pedig néha 10 kiló feletti súlyokat is meg kell emelni). Kiderült, hogy a szülei meghaltak, a barátjáéknál lakott, és tervezték a gyereket, mert a szülei hiányát akarta így pótolni. Mind a kettő 19 éves, na ők szerintem felelőtlenek.

2009. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én ha 15-16-17 lennék nem vállalnám el a gyereket. Azt viszont azért hozzá kell tennem, hogy sokan 18 évesen már szakmával rendelkeznek (unokahúgom is, dolgozik is), náluk nyugodtan jöhetne a baba, minden rendben van. Nem lehet vakon mindenkit elítélni. Az, ha valaki 18 alatt szül, valóban nem egy jó dolog, hiszen annak a legtöbb esetben nincs jó vége, azonban manapság sajnos a huszonéves anyukákat is megszólják, ennek a miértjét sajnos nem tudom :(
2010. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén bevallom,h nem olvastam végig az összes hozzászólást,de sajnálattal veszem tudomásul,h nagyon kevesen vannak valósággal felelőséggel a gyerekért.Mindenki azon problémázik,h vele (mint tenager,vagy mint fiatal nagyik)mi lesz,de igazán szívből nem éreztem egyik írásban sem azt,h mi lesz a sorsa annak a semmiről nem tehető babának.Nem örülnék neki ha a 18 éves fiam azzal állítna haza,h nagyi leszel.Tudom,h ez eleve elképzelhetetlen,mert lehet h én vagyok az a "bunkó" anya aki megkérdezi,h ("van nálad gumi") és a fiam nem veszi sértésnek mert tudja,h jót akarok!Szerintem ez csak nevelés és bizalom kérdése.Nem ma voltam tizenéves,de a barátnőmnek mindig otthon kellet lennie 10 órára,én egy kicsit szabadabban voltam engedve,de kettőnk közül nem én szültem 16 évesen. A szüleim megbíztak bennem és mindent megadtak azért,h a fiatalságom,ne a görcsös bulikban teljenek ki,hanem a szép hétvégékben amit ma negyvenegynehágy évesen is szívesen átélek és adhatok tovább a gyerekemnek.
2010. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs!Előző vagyok!Csak elfelejtettem mondani,h az én szüleim alig 18 és 19 évesek voltak amikor házasodtak,mert jött a tesóm,de 44 évig boldogan éltek és a további együttlétet az Isten vette el tölük mert Apukám meghalt.Ma ez a fiatalokkal még 1o % os eséllyel sem létezik,merthogy annyira nem tudják tisztelni egymást,h egy életet leéljenek együtt,hanem annyira sem tolerálják a másik különbözőségét az életvitelük során.
2010. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%

19 éves vagyok, nem mondom azt, hogy nem szeretnék gyereket, mert igen, párom nagyon jól keres 21 éves létére, mégse fogjuk most bevállalni, és maximálisan ügyelünk rá, hogy még 4-5 évig biztosan ne essek teherbe! Először elvégzem a fősulit, aztán 2 év munka minimum, saját ház, és majd utána!

Volt egy ovistársam. Annyi idős mint én, 14 éves volt, amikor az első gyerekét szülte. Azóta 3 tuti van neki, de lehet már 4 is...nem tudom pontosan, 3-ról tudok biztosra. Amikor még a gondolata se volt a fejemben annak, hogy egyáltalán legyen pasim (kb 13 lehettem), ő már akkor arról érdeklődött anyámnál is, meg nálam is, hogy van-e barátom meg stb...én nagyon gáznak találom az ilyet, bár ő nem a szülei nyakán van, hanem a párjával elköltöztek (lehet a srác szüleihez, nemtom), de az anyja a csajnak is elég fiatal volt, amikor szülte a gyerekeit...mondjuk hozzá kell tennem, hogy cigányok, lehet emiatt is. Általában korán szülnek az ilyenek...

2010. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám már 13 éves korom óta azzal íjeszgetett, hogy ha fájt a hasam és megkérdeztem mi lehet, akkor: "gyomorrontás, méhen kívüli terhesség..." :D Borzasztóan íjesztő volt! Így ez vált a legnagyobb félelmemmé... már 23 vagyok, úgyhogy szerencsére nem lett ilyen baj! De szerintem szörnyűű lehet!
2010. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

16-18 évesek még gyerekek. Van aki előbb érik, de még akkor sem felnőtt. Egy gyereknek szüksége van a szüleire és a támogatásra, főleg kamaszkorban. Akkor még hülyülni kell, ismerkedni a másik nemmel, túlesni az első szerelmen, nem pedig gyereket szülni. Egy gyerek nem tud egy gyerekről gondoskodni és én csak sajnálni tudom azt, aki ennyi idősen lesz szülő. Ha így alakult, akkor az abortusz a legjobb megoldás. Mert azért valljuk be, még védekezésnél is alakulhat így, de sajnos a legtöbben dugnak, mint az állat, de eszük szál se. A barátnőm 15 évesen szexelt mindenfajta védekezés nélkül és nem akarta elhinni, hogy simán bekaphatta volna a legyet. Aki nem tud semmit a védekezésről, az ne éljen már nemi életet, mert több ember életét is tönkreteheti a következményekkel.

16L

2010. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!