Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósok! Ti engednétek a...

Anyósok! Ti engednétek a gyereketeknek hogy kimossa a párja ruháit?

Figyelt kérdés

A lányom "jövendőbelije" még nem tudni teljesen, külföldön dolgozik.

Jelenleg építkeznek, és ha haza jön hetente akkor nálunk vannak.A lányom az itt lakik!

Na és a fiúnak a mosás külföldön az 6euró/alkalom lenne a mosás ezért haza hozza a szennyest.

Minden héten ez kicsit sok!

Használja a mosógépet, az áramot a vizet a mosóport az öblítőt stb.

Mondtam a lányomnak hogy most már mondja meg neki hogy most már ne hozza haza.

Mi a véleményetek? Garassas vagyok? Ti engednétek?



(Egyébként olyan 320 ftot keres a fiú, és ezt mind az építkezésbe rakják hogy minden hónapban haladjon egy keveset.


2014. máj. 25. 19:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem garasos vagy.


Hamarosan felépül a ház amiben a lányod élhet, és a vejednek való keresi meg nagy részére a pénzt.


Te meg sajnálsz heti 1 mosást...


Egyrészt ha ilyen becsülettel építkeznek, akkor igazán kibírod, másrészt meg ennyivel támogathatnád nyugodtan a gyerekedet és a jövendőbelijét. Ennyire nem legyünk már sóherek emberek! 2-3 ezer forintnál biztos nem több amit elhasznál, és ha te sajnálsz rájuk 2-3 ezer forintot havonta, akkor azt te is érzed, hogy gáz. Nem véletlen kérdeztél itt rá.

2014. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
6%

Aki garasoskodik, az a fiú. Neki pénzbe kerül, másnak sem ingyen van. Otthon sem.


AZt meg végképpen nem értem, hogy külföldről koszos ruhát hozni rendszeresen? LOL

2014. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
99%
Én nem szolnák. Mint Te is irtad, minden pénzüket a lakásba fektetik. Ha már a lakásba besegiteni nem tudok a gyerekemnek, legalább abba segitenék hogy hadd használja a mosogépet. Amugy az a két adag mosás nem nagy kunszt. Szerintem nagyon gáz lenne ezért szolni. A kérdésedre válaszolva, igen nagyon garasos vagy.
2014. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
79%

Én nem vinném anyósomhoz a szennyesem.

De ha az egyik gyerekem megkérne rá,hogy had mossák már nálam hetente a ruhájukat,gondolom spórolás miatt,eszembe sem jutna elküldeni,hogy itt aztán nem moshat.


Szerintem a mai világban elég nehéz 2 fiatalnak egyről a kettőre jutni,építkezés,külföldi munka ,spórolás ..

Ha mással nem,ennyivel segítenék,bár olyan csekély mértékű anyagiakba kerül heti 2* fél óra mosás,hogy nevetséges lenne erre nemet mondani.


És mi az,hogy még nem tudni teljesen ,hogy a jövendőbelije -e? Nem lehet,hogy neked a fiúval vannak problémáid,nem kedveled ,és ezért nem szivesen teszel meg nekik egy kicsi szivességet? Mert azért heti egy mosás nem a rablás kategória..

2014. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
99%

Garasos, de akkor már számoljuk is ki!


-víz: egy mosás mosógéptől függően 30-50 l; 1 m3 víz ~1000,- csatornadíjjal mindennel. -> eddig 50,-

-áram: ~0,6-1,5 kWh/adag; 1 kWh ~40,- -> (mindig a max.-szal számolva:) 60,-

-mosópor: mondjuk legyen a baromi drága Perwoll. 1500,-/3 liter. 1 kupak 110 ml (persze ennyi nem kellene bele, de ugye "pazarló" férfi). -> 55,-

-öblítő: legyen a szintén nem olcsó Lenor. ~500/750 ml. 75 ml 1 kupak. -> 50,-

------------

215,-/alkalom. Ennyin szarozol!

2014. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező van tükröd ugye? Nyugodtan állj elé..... aztán tudod mit kell tenned!
2014. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
98%

Legközelebb szegény fiú már viheti saját magának a kaját is, hiszen az is pénz.

Nah de viccen kívül, egyértelműen a fiúval van a baja kérdezőnek. Alapból idézőjelbe teszi a jövendőbelit, miközben 5 éve együtt vannak és építkeznek.

2014. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
94%
Garasos vagy, igen!
2014. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 zabmester ***** válasza:
71%
Szerintem sem kellene ezért szólni, ha tényleg csak erről a mosásról van szó, mert azért ez nem nagy dolog. Mondjuk nem értem, hogy a srácnak miért jó az, hogy hazacipeli a szennyest, azért szerintem ő sem halna bele, ha nem is minden alkalommal, de legalább minden második alkalommal ő maga intézné kint a mosást. Ettől függetlenül nem szólnék érte, azért ez tényleg nem egy nagy dolog.
2014. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 JulesM111 ***** válasza:
84%

Kedves Anyósjelölt!


Ne csodàlkozz, ha lányod és jövendőbelije pár év múlva feléd sem néz, vagy te leszel a nemkívánatos vendég náluk.

Ezen a két mosáson én nem tökölnék. A srác kint van külföldön, dolgozik ezerrel, hogy a lányodnak és a vejednek legyen egy normális pecója. Öszintén, a legkevesebb, hogy ezt a két mosást szó nélkül tűröd, és megkérdezed a srácot mikyen kaját vinne magával szívesen, amit kérdés nélkül elkészítesz és elcsomagolsz.

2014. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!