Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Szüleim miert nem engednek...

A Szüleim miert nem engednek el szinte sehova? Mar nagyon elegem van .

Figyelt kérdés
Tegnap is volt egy régi barátommal sütögetés 11ig voltam elengedve, de nem érdekelt haza se jöttem egész éjjel, reggel apa Eljött ertem es elhordott Mindennek. Kezd,elegem lenni nagyon,hogy felnőtt ember létemre megszabják hogy hova mehetek es hova nem... 19/L
2014. jún. 8. 14:07
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
65%

Úgy viselkedsz, mint egy dacos tízéves.

Meg volt beszélve, hogy meddig maradsz, te pedig tojsz a megállapodásra (kvázi szavahihetetlenné válsz). Van fogalmad arról, hogy mit állhattak ki a szüleid, miután egész éjszaka nem tudták, hol vagy?


Ha van kereseted, költözz el és nem kell beszámolnod nekik.

2014. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
34%
hát akkor majd a suli után. mennyi van még vissza?
2014. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
58%

"11ig voltam elengedve, de nem érdekelt haza se jöttem egész éjjel"

Már ezzel bajok vannak, ne haragudj, de ha egyszer megbeszélitek, meddig vagy elengedve, akkor hogy lehetsz olyan, hogy konkrétan sz.rsz bele? Még jó, hogy lehordtak mindennek, remélem, annyi eszed azért volt, hogy hazaszólj vagy valami. És csodálkozol, hogy nem akarnak elengedni?


"felnőtt ember létemre"

A felnőttség nem itt kezdődik. Arról nem is beszélve, hogy a 17-18-19 évesek tudják nagyon hangoztatni, hogy "én már nem vagyok gyerek", a nagykorúak "én már azt csinálok, amit akarok".

Majd ha ellátod magad és teszel le valamit az asztalra (nem kell itt nagy dolgokra gondolni, csak mondjuk egy munkára meg értelmesen beosztott pénzre), akkor majd azt csinálsz, amit akarsz. Amíg a szüleid látnak el, addig ez marhára nem így van, főleg, hogy ilyen szemtelen vagy Velük szemben.

2014. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Tudod,amikor konkretan akkora póráz van rajtad,hogy megmoccanni nem bírsz,te is ilyet tennél...nyilvan nem jokedvembol "vertem" at őket,hogy mondtam haza jövök 11re es megsem jottem, de ha annyira hiányoztam volna nékik es feltettek volna egy telefont igazan megejthettek volna nem? Persze mikor rákérdeztem,hogy miert nem,hívták a valasz csak annyi volt,hogy "nem akartunk ellenorizgetni es kellemetlen helyzetbe hozni" egyik szavuk uti a masikat
2014. jún. 8. 14:49
 15/47 A kérdező kommentje:
Mondom hogy van munkám és melette iskolába is jarok :D
2014. jún. 8. 14:50
 16/47 anonim ***** válasza:
44%

"Van fogalmad arról, hogy mit állhattak ki a szüleid..."


aki ettől ennyire ideges, az kérjen segítséget szakembertől. ha esetleg majd valós probléma éri, akkor meg idegösszeroppanást kap, vagy mi? nem hiszem, hogy az lenne a normális, hogy a kérdezőnek nem lehet magánélete a szülei paranoiája/ideggyengesége/tévképzetei miatt.

2014. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
55%
Szoval akkor meg sem tudnal elkoltozni. Azert nem engednek szinte sehova, mert mint irtad belesz..rsz, es nem josz haza egesz ejjel, ok meg egesz ejjel nem alsznak.
2014. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem tennék ilyet. Én is nagyon rövid pórázon voltam, de eszembe nem jutott volna belesz.rni abba, amit megígértem, tisztelem a szüleimet annyira, hogy szóljak, ha valami mégis akadályoz az ígéret betartásában.


"egy telefont igazan megejthettek volna nem?" "egyik szavuk uti a masikat"

Nem üti egyik szavuk a másikat, ez csak célzás akart volna lenni, ami neked nem esett le, mivel NEKED kellett volna ŐKET felhívni.


Igen, utána már láttam, hogy van munkád. De még mindig nem magadat látod el, hanem náluk laksz.


Valaki írta, hogy szavahihetetlenné váltál. A bizalmat egy pillanat alatt el lehet veszíteni, sajnos.

Most már mondhatod majd, hogy nem drogozol, és lehet ez tény, de nem fogják elhinni...


Biztos megérte ezért kimaradni egy szó nélkül.

2014. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Nemtudom te milyen korban nottel fel lehet a kokorban vagy nemtudom,de eleg erdekes a felfogasod. Ugy beszelsz mintha 8eves lennek,nem azt mondom,hogy jaj érett felnőtt ember vagyok,de hagy engedjem már meg magamnak,hogy addig maradjak ameddig én szeretnek. Mindig tudjak hol vagyok,mindig elmondom,es multkor mar,mondtam nekik,hogyha idegesek aggódnak hívjanak fel...
2014. jún. 8. 15:08
 20/47 anonim ***** válasza:
55%

Pedig bizony úgy is viselkedsz, mint egy nyolcéves. Ha tizenegy óráig voltál elengedve, akkor tizenegy órakor jelenj meg az ajtóban.


Amíg az ő lakásukban élsz, az ő kenyerüket eszed, alkalmazkodnod kell a szabályaikhoz.

2014. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!