Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen életkorú férfira/nőre...

Milyen életkorú férfira/nőre mondjátok, hogy vénlány/agglegény?

Figyelt kérdés
Tudom, manapság már semmi se állhat a boldogság útjába, és nem számít a kor, de ha úgy belegondolsz, neked mennyi idős embernél "furcsa", ha még nem állapodott meg?
2014. jún. 20. 18:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
En soha senkire nem mondanek ilyet. Amugy meg a regi idokben venlanynak szamitott a 25-30 koruli is.
2014. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ma a 40+-ra am van ilyen rokonom és úgy gondolom h ö dolga. Nem minden párkapcs jó am, csak azt hiszik.
2014. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, de nem a régi idők érdekelnek most. :) Nem kifejezetten a szó a lényeg, csak ez jutott eszembe. De nekem pl. furcsa, ha egy 35 körüli férfinek még nincs senkije.
2014. jún. 20. 18:56
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Ezt mindenki saját magának kell eldöntenie,mit akar és mikor,van egy rakás ismerősöm,akik közel negyvenhez még vagy már egyedül vannak.
2014. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Igazándiból nekem kétféle ismerősöm van


A egyik,aki korán megállapodott,és már házasok voltak 26-28 évesen

A másik akik 35 évesen is hol ezzel hol azzal vannk.


35 évesen nem mondank senkit agglegénynek, 40 évesen igen

Nők esetémen viszon ezt a kort 35-re teszem,

2014. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Ma körülbelül lányoknál 30 év fölött, fiúknál 35 fölött.


Régen (kb. 80-100 éve és azelőtt) a lányok néhány helyen már 23-25 évesen vénlánynak számítottak (főleg kis falvakban), de 27-28 év körül biztosan. A fiúkat 30 év után tekintették agglegénynek.

2014. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
4-es: Aki MÁR egyedül van, az volt valaha párkapcsolatban, azaz nem lehet vénlány vagy agglegény.
2014. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

"Nők esetémen viszon ezt a kort 35-re teszem," hát én nem vagyok vénlány az biztos ;)

36/N

2014. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A vénlány kifejezés valóban nagyon régies manapság ezt már nem használják már vidéken sem max. cikizésből.

Amikor ennek a titulusnak még volt valami súlya akkor azokra a nőkre alkalmazták, akik /vélhetőleg/ még szüzek voltak és nem volt férfi az életükben.

Ma nincsenek vénlányok csak szinglik:)

40 éves nő vagyok épp nincs senkim de mivel már van néhány párkapcsolat mögöttem nem lehetne azt mondani, hogy vénlány vagyok.

Csak jelenleg épp egyedülálló.

2014. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Akkor valóban rosszul fogalmaztam, nekem a vénlány meg az agglegény azt jelenti, hogy még nem volt házas, és nincs tartós kapcsolata sem x idősen. A szingli az nem pejoratív, hanem manapság menő (bár nekem a hátamon feláll a szőr a szótól, de ez szubjektív). Érdekes, nőket nem szoktam így megítélni, de írtam is, hogy ha nekem pl. egy 35 feletti pasi udvarolna, aki még nem nős, nem is volt, és gyereke sincs, na az nekem furcsa.
2014. jún. 20. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!