Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen életkorú férfira/nőre...

Milyen életkorú férfira/nőre mondjátok, hogy vénlány/agglegény?

Figyelt kérdés
Tudom, manapság már semmi se állhat a boldogság útjába, és nem számít a kor, de ha úgy belegondolsz, neked mennyi idős embernél "furcsa", ha még nem állapodott meg?
2014. jún. 20. 18:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Falusi ismerősömet, aki húsz évvel ezelőtt 24-25 éves volt, vénlánynak mondták.


Mivel ma már nem elvárt dolog a házasság (a vénlány eredetileg az aggszűz szinonimája) ezért szerintem a vénlány/agglegény manapság nem életkor, hanem mentalitás kérdése.

2014. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%
Nekem van 35-ös nőismerősöm, akinek még nem volt párkapcsolata. Ő azért már belefér ebbe a kategóriába, különösen hogy még 5 év és kicsúszik abból a korból hogy gyereke legyen.
2014. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
30 felettiekre. Mindegy, hogy férfi vagy nő az illető. Ha valaki eddig sem volt képes tartósan lehorgonyozni valaki mellett...egyre kevesebb az esélye erre..
2014. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező,

Lehet, hogy a szinglit nem pejoratív értelemben használjuk, de attól még egy kényszerállapotot jelöl, szóval menőnek egyáltalán nem nevezném.

2014. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én most már az 50 plusszosokra. Ugyanis van egy ismerősöm, aki egy nagyon független, talpraesett, életvidám nőci, és nem volt hajlandó akárkinél lehorgonyozni, még amikor elmúlt 40, akkor sem. Nagyon jól is tette, 42 évesen talált rá a szerelem, egy baromi vonzó, igazi férfias és rendkívül normális férfi személyében. Azóta is együtt vannak, van 3 gyönyörű gyerekük és boldogabbak sokkal, mint a legtöbb mai család. Nekem azóta is ők a példaképeim. Nem kell ezt elkapkodni, várni kell arra, aki tényleg megérdemel bennünket.
2014. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

A mai szabados világban már nincsenek vénlányok csak egyedülállók. Korban is minden eltolódott régen 20 évesen már szültek ma a nők nagy része először alapoz aztán szül többnyire 30 után.

Azon meg ne lepődj meg ha egy pasi harmincon túl még egyedül van ők egy kicsit később érnek be a házasságra.

Az ismeretségi körömben van olyan 35 éves pasi, akinek több éves kapcsolata volt, eljegyzés, közös ház építés, jövő alapozgatása...aztán, mikor felépült a ház természetesen a csaj telkén és mindent megszerelt, megcsinált utána a nőcike szépen lapátra rakta! Ennyi. Így hullik szét egy kapcsolat és kerül vissza valaki az egyedülállók piacára.

Még jó, hogy a házba feccölt pénzét vissza tudta szerezni.

Ez kb. egy éve volt.

A pasi megreccsent egy kicsit és egy életre elege lett a nőkből, pedig családot akart, feleséget, gyereket...szóval ne ítéljünk elsőre előbb ismerjük meg a hátteret.

2014. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%

"Lehet, hogy a szinglit nem pejoratív értelemben használjuk, de attól még egy kényszerállapotot jelöl, szóval menőnek egyáltalán nem nevezném"


Kicsit off de


Ez nem igaz csak mindig összekeveritek a kényszer állapotos pár nélküli párkereső az az egyedül álló. Aki szingli az tudatosan törekszik arra h függetlenül éljen.

Csak ez manapság már nagyon felhígult és elvesztette az eredeti jelenését.

Hogy kinek meg mi a menő mint divat az tök szubjetkiv.

2014. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60+
2014. jún. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

Az agglegény szóban semmi pejoratív nincs, de a vénlány nagyon kellemetlen kifejezés, még akkor is, ha az illető nő tudatosan nem ment férjhez.


Egyébként mindkét szót 40 felett használják inkább.

2014. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ha már így mindenki ráállt a szavakra, elgondolkodtam. A vén miért rosszabb az aggnál? Mind a kettő jelentése ugyanaz. A lány és a legény szintén szópár. Akkor a nőkre nézve ez miért sértő, férfiakra miért nem? Nyilván tudom miért, csak annyi minden kikopott a régi dolgokból, ez pl. miért nem? Az agg-legény hallatán miért asszociálunk egy sármos George Clooney-ra, míg a vén-lány hallatán miért egy öreg, macskás nőre? :D Érdekes.

Na mindegy, az én szememben a 35 feletti egyedülállók "furák", másnak meg nem az. Köszönöm a válaszokat!

Megjegyzem, az én ismerőseim, családom mindkét kifejezést használja, és Budapest belvárosában élünk, olyan 120 éve. :D

2014. jún. 20. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!