Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg felháborító a döntésem?

Tényleg felháborító a döntésem?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem az egyetemen, viszont sajnos olyan szakon tanultam, amivel nehéz elhelyezkedni és nem is fizet túl jól (gazdasági irány). Ezért úgy döntöttem, inkább kimegyek a párom után külföldre dolgozni (pontosabban naponta ingázunk/-nánk mindketten Magyarországról) egy gyorsétterembe, ahol már korábban szereztem néhány hónap tapasztalatot diákként. Ott annyit keresnék 20 órában (ennyibe mennék ki), mint itthon 40-ben a szakmámban (jobb esetben talán kapnék itthon annyit), ráadásul ingyen étkezést is biztosítanak. Ráadásul ha egy helyen dolgoznék a párommal,, talán összeegyeztethetőbb is lenne a munkaidőnk, mint ő vendéglátásban, én meg irodán (így semmi közös szabadidőnk nem lenne, mert ő mindig délután, illetve hétvégén dolgozik). A 20 óra munka mellett pedig maradna időm a háztartásra, továbbtanulásra...stb. Kényelmesen élnénk, egyedül a munka lenne egy kicsit megterhelő, mivel fizikai munka, de szerintem ki lehet bírni. 1 éven belül pedig a párom nagyjából végez az új szakmája kitanulásával, és ha talál valahol egy jobb állást, mint a mostani, messzebb szeretnénk költözni.

Mindezzel viszont a szüleimnek komoly gondjai vannak. Nem akarnak beletörődni, hogy inkább dolgozok 20 órát ugyanazért a pénzért egy kicsit rosszabb helyen, mint 40-et egy multinál irodán. Szerintem utóbbinál sincs sokkal kisebb hajtás, mint egy gyorsétteremben, ráadásul idegzetem sincs még egyszer egy tucat idős nő közé beülni egyedüli fiatal nőként úgy, hogy még beszélgetni sem tudok igazán senkivel (általában ez szokott lenni velem az ilyen helyeken). De ezt a szüleim nem értik, szerintük, ha most nem megyek el irodára (az is kérdés, hogy egyáltalán felvennének-e, mert elég "gagyi" egyetemről jöttem és a nyelvtudásom is megkopott), akkor elrontom az egész életem és örökké gyorséttermi "csicskás" maradok. Sokszor már kiabálnak is velem, semmi áron nem akarják elfogadni a döntésem. Ti mit gondoltok erről? Miért nem értik meg, hogy nekem így jobb lesz (tegyük hozzá még, hogy valószínűleg nem ugyanannyit, hanem többet keresek majd külföldön)?


2014. aug. 12. 20:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen, mehetnék én is eladónak, de úgy vagyok vele, hogy ha a párom főnöke felvesz, akkor inkább dolgozzunk egy helyen. Hogy Intersparban vagy mekiben kasszázni, szerintem már nem oszt, nem szoroz, egyik sem jobb a másiknál.
2014. aug. 12. 21:12
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Ez így van, tényleg nem oszt, nem szoroz. Szóval én a helyedben kimennék külföldre, és tényleg ne szégyelld a gyorséttermi melót.

A szüleid pedig később majd meg fognak nyugodni, ha látják majd, hogy milyen jól megy a sorod. Inkább kint gyorsétterem, mint itthon multi! Pfúj! :P /nekem elég volt.../

2014. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

Miért lenne felháborító? Megindokolnod sem kell, és minket győzködni sem.


Felnőtt ember vagy: a te életed, a te döntésed.

2014. aug. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Tudom, úgyis azt csinálom, amit én akarok, csak nem értem, miért kiabálnak velem még tízedszerre is, ha feljön ez a téma, miért nem értenek meg.
2014. aug. 12. 21:22
 15/29 anonim ***** válasza:
61%

Azért nem értenek meg, mert a szüleid nem azt akarják, hogy gyorséttermi takarító legyél, igazából ezt 8 általánossal is meg lehet csinálni, ha neked ilyen munka a vágyad, akkor tök feleslegesen jártál egyetemre. Más szemszögből nézve, tudjuk, hogy jobbak a fizetések kint, mondjuk ha kicsit utámaszámolok részmunkaidőben kaphatsz kb. 600 eurót, az 180 ezer Ft, viszont itthon magasabb presztízsű munkát végezhetsz, és talán továbblépési lehetőséged is lesz. Ebben az esetben inkább a magyarországi munka mellett döntenék.

Egyébként nemokára költözök külföldre, csak a mi esetünkben (illetve csak akkor megyünk ki) ha az meg fogja érni nekünk anyagilag és nem utcaseprő, stb. állásba.

2014. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
32%

Lehet a szüleid azt nem tudják megemészteni, hogy kifizették az egyetemi tanulmányaidat amit most a fiók mélyére hajítanál.

Ha meg az adófizetők pénzéből végezted akkor meg nem értem, hogy ennek mi értelme volt. Akkor minek egyetem, ha nem is alkalmazod a tanultakat?

2014. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%

Jól döntöttél.

Egyértelmű, hogy a szüleid helyett a barátoddal akarsz élni. A gyors étterem arra jó lesz, hogy gyakorold a nyelvet, és megismerd magad mennyire bírod a melót.

Az élet nem abból áll, hogy egy irodában ücsörögj, annak is eljön majd a maga ideje. De nem most. Hidd el, nagyon sokféle munkahelyen kell majd állnod a sarat. Nyilván a szüleidnek nem ez volt az elképzelésük veled, sokat köszönhetsz nekik. Meg kell velük értetni, hogy nem volt minden hiába. Nem végleg hagyod el az országot, ez csak egy lehetőség, hogy össze szedjétek magatokat. Ha szüleid kedvelik a barátodat akkor egy idő után elfogadják a döntésed.

2014. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
23%
És miért nem vállalsz külföldön olyan munkát, ami a végzettségedhez passzol? Ha már kint nem olyan zordak a munkaadók, ahogy meséled. Talán még meg is szeretnéd a szakmád.
2014. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Azért nem vállalok kint munkát a szakmámban, mert nagyon kell a nyelv és én túl sokat felejtettem. Nem hiszem, hogy jelenleg elég lenne a tudásom hozzá.
2014. aug. 12. 21:44
 20/29 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem azt nem lehet elfelejteni, abban a környezetben biztosan felélénkülne a nyelvtudásod. Így használnád ki a legjobban a lehetőségeid. De hát te tudod.


Ettől függetlenül nem felháborító a döntésed.

2014. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!