Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg felháborító a döntésem?

Tényleg felháborító a döntésem?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem az egyetemen, viszont sajnos olyan szakon tanultam, amivel nehéz elhelyezkedni és nem is fizet túl jól (gazdasági irány). Ezért úgy döntöttem, inkább kimegyek a párom után külföldre dolgozni (pontosabban naponta ingázunk/-nánk mindketten Magyarországról) egy gyorsétterembe, ahol már korábban szereztem néhány hónap tapasztalatot diákként. Ott annyit keresnék 20 órában (ennyibe mennék ki), mint itthon 40-ben a szakmámban (jobb esetben talán kapnék itthon annyit), ráadásul ingyen étkezést is biztosítanak. Ráadásul ha egy helyen dolgoznék a párommal,, talán összeegyeztethetőbb is lenne a munkaidőnk, mint ő vendéglátásban, én meg irodán (így semmi közös szabadidőnk nem lenne, mert ő mindig délután, illetve hétvégén dolgozik). A 20 óra munka mellett pedig maradna időm a háztartásra, továbbtanulásra...stb. Kényelmesen élnénk, egyedül a munka lenne egy kicsit megterhelő, mivel fizikai munka, de szerintem ki lehet bírni. 1 éven belül pedig a párom nagyjából végez az új szakmája kitanulásával, és ha talál valahol egy jobb állást, mint a mostani, messzebb szeretnénk költözni.

Mindezzel viszont a szüleimnek komoly gondjai vannak. Nem akarnak beletörődni, hogy inkább dolgozok 20 órát ugyanazért a pénzért egy kicsit rosszabb helyen, mint 40-et egy multinál irodán. Szerintem utóbbinál sincs sokkal kisebb hajtás, mint egy gyorsétteremben, ráadásul idegzetem sincs még egyszer egy tucat idős nő közé beülni egyedüli fiatal nőként úgy, hogy még beszélgetni sem tudok igazán senkivel (általában ez szokott lenni velem az ilyen helyeken). De ezt a szüleim nem értik, szerintük, ha most nem megyek el irodára (az is kérdés, hogy egyáltalán felvennének-e, mert elég "gagyi" egyetemről jöttem és a nyelvtudásom is megkopott), akkor elrontom az egész életem és örökké gyorséttermi "csicskás" maradok. Sokszor már kiabálnak is velem, semmi áron nem akarják elfogadni a döntésem. Ti mit gondoltok erről? Miért nem értik meg, hogy nekem így jobb lesz (tegyük hozzá még, hogy valószínűleg nem ugyanannyit, hanem többet keresek majd külföldön)?


2014. aug. 12. 20:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, de ezért kár volt a diploma. Lehet anélkül is mosogatni.
2014. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%
Azért azt tudod ugye, hogy ha most elmész sültkrumplit árulni, akkor soha az életben nem lesz normális munkád? Senki nem fog alkalmazni egy ennyire ambíció nélküli, hebrencs kis nőt, aki 30 körül lenne pályakezdő és az előző munkatapasztalata össz-vissz némi kasszázás és a gyorséttermi mosdó tisztán tartása. Aztán 35 felett mihez fogsz kezdeni? Örökké ezt akarod csinálni? Ha egyedül maradsz majd az életben, akkor..? Egy szál gyorséttermi fizetésből te nem tartasz fent eg albérletet+ saját magadat külföldön. Ha valaha vissza akarnál költözni Magyarországra, akkor megint csak bajban leszel, mert ugye semmi normális munkatapasztalatod nincs... Na mindegy, felőlem úgy szúrod el az életedet, ahogy akarod, de anyukád felháborodását megértem, szegénynek jókora csalódás lehetsz.
2014. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
A multik ebben az országban irodára nem ambíciózus embereket keresnek, hanem bólogató rabszolgákat. Ez különösen igaz az alsóbb pozíciókra, amit jó 35-40 éves koromig birtokolhatok. Aztán hogy az egyik multinál vagyok rabszolga, vagy a másiknál, nekem már oly mindegy.
2014. aug. 12. 22:35
 24/29 anonim ***** válasza:
40%
Lehet a multikon kívül más cégnél is dolgozni, ha akarja az illető. De most a hangsúly azon van, hogy a barátoddal akarsz elmenni nem?
2014. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Nem megyünk sehova (mármint lakni ugyanott fogunk, mint eddig), csak együtt dolgoznánk.
2014. aug. 12. 22:45
 26/29 anonim ***** válasza:
62%
Menj és keress végre pénzt. A szüleidnek meg bizonyítsd be, hogy megállod a helyed külföldön is. Ennyi.
2014. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem hajra! Fiatal vagy, es nem is vagy egyedul (ugy ertem sok sorstarsad van, aki az egyetemrol egybol palyaelhagyok lesznek, de igy legalabb nem lesz komoly problemad a gyakorlat kerdesevel) Hulye lennel nem kevesebbet dolgozni tobb penzert.

Persze ertheto a szuleid aggodalma is, hiszen biztos jobb allast almodtak neked es ugy is tunt, hogy te mar sinen vagy efele. De ne felejtsd el, az a vilag, ahol ok ha kijottek az egyetemrol egy diplomaval a honuk alatt (ha kijottek) mar nem az a vilag ami ma van. Meg, ha te inkabb vilagot latnad es kiprobalnad magad, szerintem ne fogd vissza! Ha a szuleid verziojaba beleunsz, belebuksz, akkor rajuk fogsz haragudni, ha a szived utan mesz, akkor legalabb magadra, ok meg meg fognak bocsajtani, hidd el!

2014. aug. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Sokszor már kiabálnak is velem, semmi áron nem akarják elfogadni a döntésem. Ti mit gondoltok erről?"


Azt, hogy ha felnőtt ember vagy, akkor addig ordibálnak veled a szüleid, amíg te hagyod. ha nem tetszik, sarkon fordulsz, és otthagyod őket. A te életed, a te döntésed.


"Miért nem értik meg..."


Nem. Mert nem is akarják megérteni - ezt te értsd meg. Ők nem megérteni akarnak valamit, hanem rád kényszerítani az akartukat. Ha ezt belétod, akkor könnyebb szívvel vágod rájuk az ajtót és költözöl el tőlük.

2014. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem jól döntenél, ha a 20 órás melót választanád a 40 órás helyett. Most őszintén, ki az a hülye, aki többet dolgozna ugyanannyi pénzért??? Nagy a teljesítménykényszer a magyarországi cégeknél, kizsigerelik a dolgozót.:S
2014. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!