Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az élet a nevelőintézet...

Milyen az élet a nevelőintézetben/gyermekotthonban? (lent)

Figyelt kérdés
úgy néz ki h oda kell mennem! milyen ott honnan van tuhám kapok-e zsebpénzt? ki lehet-e menni onnan délután vagy péntek este?akinek van tapasztalat lécci írjon!16/L
2010. jan. 17. 15:22
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
89%

ohh, te lany! nem letezik, hogy nincs mas megoldas...voltam en is kollegista, ha kered( es van ra indokod), akkor hetvegen is benn maradhatsz.Ha a vedelembe vetel mar elindult, akkor a gyamugyisekkel biztosan meg tudod beszelni, hogy a kollegiumban maradhass a tanitas ideje alatt. Ha a nyari szunet igy nem megoldhato, akkor meg intezet.De inkabb csak az a ket honap, mint az egesz fiatalkorod.

En egy budapesti daikotthont "ismerek", csaladtagom dolgozik ott, gyakran bejarok.Nekem, aki szereto csaladban nott fel, egy remalom.Azok a gyerekek, akik ott vannak, gonoszak... egyszeruen nincs rajuk jobb szo.Nem kaptak meg azt a torodest, szeretetet, amitol jo emberekke valtak volna.Persze, lehet, hogy mashol ez nem ilyen.De en a te helyedben minden mas lehetoseget megprobalnek elotte.

Sok kitartast neked!(:

19/L

2010. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
mi kollégiumunkban nem lehet bent maradni még akkor sem ha pl vizsgázol és nem tudsz haza menni:(
2010. jan. 17. 17:44
 33/42 anonim ***** válasza:
93%
Tulajdonképpen 2 évet kell így kibírnod, mert aztán nagykorú leszel. Tehát nem egy beláthatatlanul hosszú idő. Ne engedd, hogy rád ijesszenek! Te tudod, hogy mi elől menekülsz. És egyáltalán nem biztos, hogy rosszul fogod érezni magad, de ha mégis, változtatni mindig lesz lehetőséged!
2010. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. jan. 17. 18:05
 35/42 anonim ***** válasza:
95%

én is sok mindenkit ismerek, aki intézetis, hála a főiskolai gyakorlatoknak. Tényleg nem rettenetes, a nevelők is csak emberek, a szabályok, pedig a te biztonságod érdekében vannak. Egyébként a nevelőotthonokat kezdik leépíteni, aki kezelhető, nem személyiségzavaros és stb, azt általában lakásotthonba nevelő szülőkhöz küldik, ami tényleg olyan mint 1 nagy család.

A zsebpénzedet te osztod be, ruhákat is kapsz. Rossz hír, hogy a faterodtól így se szabadulsz, amíg nem leszel nagykorú, mert hétvégente vannak a bizonyos kapcsolattartási napok, amikor a szülővel kell lenni. Azt hiszem nem minden hétvégén, de a nevelőd társaságában, nem beszélve róla, hogy sokszor meg lehet úszni, pl ráfogod h beteg vagy, és nem mész...

Az intézettel kapcsolatban annyit, hogy nagyon vigyázz, hogy milyen társaságba kerülsz, mert tényleg vannak ott olyan 13-17 évesek, hogy álmodban se gondolhatod, hogy annyi minden átmentek, és természetesen olyan a személyiségük is. Ez nem általánosítás,csak írom, hogy vigyázz, nehogy belerángassanak valamibe. Én többször jártam a fiatalkorúak börtönébe is, tanulmányt írni. Az ottlévők többsége államilag gondozott, sokan gyilkosságért ülnek, lányok közül is rengetegen. Olyanis volt, aki ártatlannak vallja magát, de belekeverték valamibe...

A lényeg, hogy távoltarsd magad a balhéktól. De ugyanúgy lehet boldogulni egy otthonban, főleg, ha ép ésszel felfogod, hogy neked jobb ítt, és nem akarsz lázadozni.

2010. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim válasza:
Szia! be kerültél? milyen bent? egyébként nem mindegy hogy nevelőintézet vagy gyermekotthon. nem ugyanaz. a nevelőintézetbe olyanok kerülnek akik valamilyen bűncselekményt elkövettek. fiatalkorúak börtöne előtt egy esély úgymond. én budapesten voltam gyermekotthonban. jól éreztem magam nem volt rossz. nevelők rendesek de fegyelem van. jó volt mert vegyesen voltunk lányok fiúk. nevelő szülőkhöz én nem mentem volna jobb volt bent. 18/F
2011. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
Előző válaszolót még annyiban kijavítanám hogy nem kötelező tartani a szülőkkel a kapcsolatot. sőt! nagyon sok gyerek volt akik ott voltak ahol én hogy még karácsonykor sem mehettek haza mert nem volt kapcsolattartásra határozatuk. én jártam haza és tőlem is volt hogy megvonták hogy nem mehetek 1 hónapig haza mert valamit csináltam. de a szabadságomat nem tudták korlátozni mert kisétáltam a kapun. nincsenek több méteres rácsok meg semmi ilyesmi. sőt még a kapu is mindig nyitva volt. kb 15 éves koromtól itthon vagyok folyamatos szökésben voltam körözés volt kiadva ellenem hivatalosan 18 éves korom előtt pár hónappal szüntették meg az átmeneti nevelésem. 12 évesen kerültem be! 18/F
2011. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

A gyámügyel már beszéltél hivatalosan mert csak a te kérésedre nem helyezhetnek intézetben mert a törvény szerint komoly indok kell hozzá.

Először kivizsgálják a panaszod aztán terápiára küldenek ha ez nem vállik be rokonoknál próbálnak elhelyezni ha ilyen nincs akkor jön az intézet.

2011. jún. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen az otthon. Szerintem ha kedvelnek téged és ha te is jól viselkedsz, nem lesz gond.
2011. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
bekerültél végül is?
2014. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!