Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzés miben változtat a...

Eljegyzés miben változtat a dolgokon szerintetek? Normális dolog emiatt ítélni meg egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Pontosabban arról van szó, hogy van egy közeli rokonom, akit eljegyzett a párja (még egy éve sincsenek együtt). Amióta eljegyezte a srác azóta feszt a képembe töröli, hogy ő már el van jegyezve...azóta odaköltözött a párjához(aki egy évvel ezelőtt még másvalakit akart elvenni feleségül:-S)

Majdnem egyidősök vagyunk, nekem is van párom, de nem volt még eljegyzés, mivel egyetemisták vagyunk, először egyetem aztán a többi:) (mi 2,5 éve vagyunk együtt)...

Azóta mindenki (a családban) ez alapján ítélkezik, hogy az ők kapcsolata mennyire komoly, mi meg úgy vagyunk kezelve, mintha haverok lennénk. Annyira rosszul esik, annak ellenére, hogy tudom, nem ez számít hanem az, hogy mi mit érzünk, és, hogy mi mennyire szeretjük egymást...de ezek a visszajelzések néha annyira rosszul esnek...én bármelyik percben igent mondanék a páromnak, mert mindennél jobban szeretem. mégis folyton jön a kritika...kinek és mi köze ehhez? szerintem egy eljegyzés nem változtat annyit a dolgokon, hogy igy álljanak mellénk...persze lehet azért is esik ennyire rosszul, mert közben vágyom az eljegyzésre, de miért kell állandóan valakinek kavarni? senkinek semmi köze:(


2010. jan. 19. 15:00
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
95%
hát ez lehet hogy durva lesz ,de szerintem rokonod még a végén pofára esik na meg párja is elég könnyen túltette magát.Végülis nem az én dolgom de szerintem sokkal fontosabb a szerelem mint egy gyűrű.
2010. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
Ne törődj vele,nem változtat semmin.Ha jól megvagytok,akkor jó,ha nem egy gyűrű nem oldja meg a problémákat.
2010. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

15:38 nem, nem lehet...

csak idegesít hogy a gyűrű alapján (vagy sem) itélnek meg...

2010. jan. 19. 16:03
 14/25 A kérdező kommentje:
mindenkinek koszonom a valaszat
2010. jan. 19. 16:04
 15/25 anonim ***** válasza:

Az eljegyzés NEM A GYÜRÜ, hanem egy házassági igéret: ha megbezsélitek, hogy össze szeretnétek házasodni (ha nem is most, de valamikor tervezitek), akkor az annyit jelent, hogy eljegyeztétek egymást. A gyürü csak a külvilágnak szól, régen volt jelentösége, mert ha egy nönek jegygyürüje (azaz kariakgyürüje, nem köves) volt, akkor azzal másként illet viselkedni, beszélni mindenkinek.

Ha ti igy is komolyan gondoljátok, akkor nem foglalkozz mások véleményével.

2010. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nekem nincs még meg gyűrűm, bár már megbeszéltük, hogy szeretnénk összeházasodni, igaz ezt nem vertük nagydobra, de minket így is komolyabban vesznek a család többi párjától, mert mi együtt lakunk.


Elvégre, külön, ketten lakunk együtt, mint két felnőtt ember, számlákat fizetünk, mosunk, főzünk, felújítunk, boltba megyünk, vendégeket hívunk tököm tudja.


A többiek meg egymásnál alszanak a kisszobában, tanulnak, turbékolnak, kimennek megenni a vacsorát, kiviszik a szennyest és ennyi.


Én nem is kárhoztatom a családot érte, nem csoda, most reálisan gondolj bele, melyik tűnik komolyabbnak?


Viszont ugyanakkor sajnálom, mondjuk az unokatesómat, ők is már régebb óta együtt vannak, mint mi, de mindkettő otthon lakik, ők is kapják a megjegyzéseket, főleg, mikor nekem vesznek valamit (kuglófforma, nokedliszaggató ilyesmi) és akkor mindig megjegyzik neki, hogy mostmár az ő konyhájába is szívesen vásárolnának.


Mióta így vagyok, hiába vagyok fiatalabb is, engem is komolyabban vesznek. Egyetemista vagyok én is, viszont, mikor komolyabbra akartuk fűzni a dolgokat, az nem volt akadály, hogy majd akkor csináljuk komolyabban, mikor már végeztünk, mert addig izéé, hát csak úgy nem.


Nézd, nyilván, azért, mert ők külön élnek már, és jegyesek, rájuk felnőttebben tekintenek, mint rátok, az "együttjárósokra".

2010. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Másik, ha attól kellene komolyabban venniük téged, mert ti már 2.5 éve együtt vagytok, ők meg bár már együtt laknak és jegyesek, még csak éve, akkor ajánlom figyelmedbe a mai kamaszokat, sokan 13-14 évesen jönnek össze, és ilyen négy öt éveket együtt vannak, de attól még senki sem kezeli őket felnőttebnek egy olyan pártól, akik összeköltöznek két hónap után.
2010. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Na szia! De egy bunkó rokonod van ne is haragudj de sajnállak!

Ti több mint 2éve ők meg 1 éve vannak együtt és már együtt laknak hamar megunják egymást és szakitanak tudod jön majd a bajok gondok veszekedések!Ti meg nem laktok együtt!Nincs olyan dolgokon okotok veszekedni mint pl nem föztél, nincs pénz stb!szóval valószinűbnek tartom hogy az ő eljegyzésük nem komoly csak egy gyürü de ahogy a mondás is mondja nem a papir számit!Sok sikert és hanyagold azt a ... személyt ne is halld meg amit mond és nyugi

2010. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
16.38 arra nem gondoltál, hogy pont azért veszik őket komolyabban, mert lakva ismeri meg egymást az ember, és nekik lehetnek gondjaik bajaik, meg főzési vitáik, míg a másik kettőnek a VALÓDI együttélésről, a VALÓDI problémákról nincs és nem is lehet fogalma?
2010. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

najó...köszi a válaszokat még rosszabbul érzem magam:P :)

najó nem, persze igen úgy tűnhet...de együtt laknak...anyóséknál nem dolgoznak(vagy csak az egyikük)állandóan buliba járnak...ugy váltogatták eddig partnereiket mint más a bugyijat...állandóan szórják a pénzt...

én egyetemre járok, a párom is, még a távkapcsolatot is felvállaltuk, van bizalom, kitartás, terveink... és néha mi is együtt lakunk ...gondoskodok róla főzok neki, ha kell mosok...mindegy, mindenki másképp csinálja...

nem is tudom miért bosszant ennyire:( lehet nem is kéne érdekeljen ez az egész, igazatok van:(

2010. jan. 19. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!