Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzés miben változtat a...

Eljegyzés miben változtat a dolgokon szerintetek? Normális dolog emiatt ítélni meg egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Pontosabban arról van szó, hogy van egy közeli rokonom, akit eljegyzett a párja (még egy éve sincsenek együtt). Amióta eljegyezte a srác azóta feszt a képembe töröli, hogy ő már el van jegyezve...azóta odaköltözött a párjához(aki egy évvel ezelőtt még másvalakit akart elvenni feleségül:-S)

Majdnem egyidősök vagyunk, nekem is van párom, de nem volt még eljegyzés, mivel egyetemisták vagyunk, először egyetem aztán a többi:) (mi 2,5 éve vagyunk együtt)...

Azóta mindenki (a családban) ez alapján ítélkezik, hogy az ők kapcsolata mennyire komoly, mi meg úgy vagyunk kezelve, mintha haverok lennénk. Annyira rosszul esik, annak ellenére, hogy tudom, nem ez számít hanem az, hogy mi mit érzünk, és, hogy mi mennyire szeretjük egymást...de ezek a visszajelzések néha annyira rosszul esnek...én bármelyik percben igent mondanék a páromnak, mert mindennél jobban szeretem. mégis folyton jön a kritika...kinek és mi köze ehhez? szerintem egy eljegyzés nem változtat annyit a dolgokon, hogy igy álljanak mellénk...persze lehet azért is esik ennyire rosszul, mert közben vágyom az eljegyzésre, de miért kell állandóan valakinek kavarni? senkinek semmi köze:(


2010. jan. 19. 15:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

16:4o hidd el egy távkapcsolat (2 év mindennapos talalkozás után) VALÓDI problémákhoz is vezethetne ha hagynánk...

és voltak már VALÓDI problémáink...lehettek és most is lehetnek, néha nem is olyan könnyű mint azt hiszi az ember...probaltuk mar az együttlakást is és jó volt...működött

2010. jan. 19. 16:54
 22/25 anonim ***** válasza:

Sokat nem változtat a dolgon. Max. nekem annyiból jól esett, hogy így a fejezte ki a párom, hogy velem akarja leélni az életét. De kapcsolatunk ettől nem változott. És nem is úgy mutattam be utána sehol, hogy a vőlegényem, hanem ahogy addig is, a párom. Szóval ne foglalkozz senkivel. Lehet, hogy az unokatesódék, hatszor visszaadják/kérik egymástól a gyűrűt.

Nem ezen múlik egy kapcsolat komolysága. Csak egy példa: mi már 2 éve együtt éltünk a párommal, amikor a sógornőm kezét megkérte a pasija, kb. 5 hónap után. Úgy, hogy akkor még egy napot sem laktak együtt! Na most akkor melyik is a komoly kapcsolat. Én nem bántam, hogy nem húztak egyből gyűrűt az ujjamra, csak amikor már tényleg megértünk rá. Sajnos az élet engem igazolt, sógornőmék két év házasság után válnak.

2010. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A te párod mit szól ehhez? Őt nem zavarja?

Amúgy,ha vágysz rá,ti miért nem tartotok eljegyzést? Azt tudom,hogy első az egyetem,de a házassággal tényleg bőven ráértek utána,mondjuk ezzel is,csak ha te is szeretnéd,akkor ez nem akadályoz meg benneteket,hogy befejezzétek az egyetemet.Ehhez együtt lakni sem kell,nem jár névváltoztatással sem,meg semmivel.Ez "csak" egy gyűrű,amit nyugodtan hordhatsz akkor is,ha csak pár év múlva akartok összeházasodni.

Persze én is egyetértek,hogy ez a családi nyomás nagyon rossz és nem vagytok kevesebbek,csak érzem,hogy téged bánt,hogy emiatt őket különbnek tartják.

2010. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

gondolkodtunk már az eljegyzésen (már kb egy éve fontolgatjuk) kivárjuk a megfelelő alkalmat. Azért nem kell eljegyzés mert "mit gondolnak mások "...:)

turelmes vagyok...:)

2010. jan. 19. 21:43
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi már hat éve megtartottuk az eljegyzésünket.Semmi nem változott utána,persze most már az esküvő ideje lenne itt,de még várunk egy lottónyereményre.És különben is a lakáshitel bárminél szorosabban összeköt két embert:)
2010. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!