Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális? Két...

Szerintetek ez normális? Két ember nem azért költözik össze, mert együtt akar élni? Ha meg egyedüllétre vágynak, minek költöznek össze?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm és van a barátja/élettársa(?). Már 5 éve együtt vannak és elhatározták, hogy akkor összeköltöznek. Meg is találták az "álomotthont", meg is vették és nem rég volt egy kis házavató buli náluk. Amúgy eszméletlen gyönyörű ház, csodálatos kertel, szóval rendesen ott van. Körbe néztünk természetesen és észrevettem, hogy van egy közös hálószobájuk, de azon kívül mindkettőjüknek van egy-egy szobája külön. Mikor rákérdeztem, azt mondta barátnőm, hogy szerinte attól, hogy összeköltöztek még nem kell folyton egymás seggében lenni és mindkettőjüknek szüksége van saját térre ami csak az övé. Hát de na... nem arról szól egy kapcsolat hogy nem "enyémtied" van hanem "miénk"? Csak nekem fura ez?
2014. szept. 19. 13:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

Egyuttlenni valakivel nem jelenti azt hogy birtokolni es kisajatitani a masikat. Ha megtehetnem, en is igy elnek, csak hat nem mindenki engedhet meg maganak ket plusz szobat, igy marad a "savanyu a szolo" hozzaallas.


Pl jonnek a feleseghez a baratnoi, en meg a sajat szobamban tudok nyugodtan egygatyaban gepezni, vagy epp hozzam a haverok meccsetnezni, asszony meg nyugodtan el tud vonulni a sajat kis helyere, teljesen jo. Ilyen hozzaallassal jo sokait egyutt is lesznek meg :)

2014. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 csabika1971 ***** válasza:
11%

Nekem fura. Nőmmel veszek egy házat ahol a három szobából egy közös, a másik kettőt meg felosztjuk egymás közt.

És szerintetek ez normális?

Ez egy vicc!

Mert akkor minek költöztek össze ha nem együtt akartak lenni?

Akkor vettek volna két külön kis házat élhetnek külön, és vágynak egymás társaságára akkor találkoznak. Számomra érthetetlen ha valakivel elhatározom, hogy össze költözök, akkor akarjak külön szobát csak magamnak. Környezetemben ezért mindenki ki is röhögne. Más részt lehet persze, hogy az ember kapcsolatban is vágyik magányra. Akkor elmegy sétálni egyet, vagy elvonul a napaliba kicsit külön a másiktól.

Na de külön szoba? És ez a sok helyeslő, de lehet én vagyok régimódi vágású pasi.

2014. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Ki mondta, hogy nem akarnak együtt élni?
2014. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
8%
Nekem csak annyiban furcsa, hogy erre ők, külön szobát neveztek ki, mert olyan nalunk is van, hogy a férjem a nappaliban csinál valamit, én pedig a hálóban, nem kell mindig ugyanabban a szobában ülni. Mondjuk nekünk 2 szobánk van, de ha gazdagabbak lennénk akkor sem hiszem, hogy lenne ilyen "saját" szobám, biztos lenne vendégszoba, gardrobszoba ilyenek, esetleg több nappali, ezekben mind el lehet lenni, de az nekem sem lenne jó jel a kapcsolatban, hogy mindenkinek kell a külön szoba.
2014. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
2%

Ez egy nem normális dolog!

Ahol egy kapcsolatba ha bekerül a

"külön" -szó, ott már gáz van!

TAPASZTALAT!!!

Aztán jönnek a következők szavak:

De, Talán, Miért, Ismét, Már megint,

Mert Csak, stb. . .


Nem hiába Magyarországon a legmagasabb a válások száma Európában.


A felfogás!

2014. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Huhh talán igazatok van. Lehet csak meglepetésként ért, mivel nem számítottam ilyesmire.

Azt nem hinném, hogy szétmennének, ritkán látok ennyire összepasszoló embereket.

Most ahogy így belegondoltam, régebben a barátnőm eléggé távolságtartó típus volt. Talán nem is ez a jó szó rá. Közvetlen és kedves, de valahogy mindig ott volt az a vonal, hogy eddig és ne tovább. Viszont mióta együtt vannak, szerintem elég sokat változott. De lehet megint kijött rajta.

2014. szept. 19. 14:48
 17/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nagyon okosan csinálják. Nyilván nem azon van a hangsúly, hogy ENYÉM-TIÉD, hanem az egy zug, ahova elvonulhatnak hódolni a hobbijuknak. Remélem egyszer mi is meg tudjuk valósítani, hogy így éljünk. Én egy műhelyt szeretnék, ahol kézműveskedhetek kedvemre, a párom olvasószobáról álmodik sok könyvvel és a gyűjteményeivel. A szokásos hálószoba-konyha-nappali alaprajzba ezek nem férnek bele, úgyhogy ameddig lesz hely, addig meg is valósítjuk őket. De ettől még nem magánterület, ahova belépni tilos. Mi rossz származhatna belőle? Sok embert ismerek, akinek jól működő kapcsolata épül ilyen alapokra. Azokkal nem értek egyet, akik összeköltözni nem akarnak, mert nem adják fel az életüket.. Szerintem a kapcsolat pont a két fél életének összehangolásáról szól egy lakáson belül. Ha a hálószoba külön lenne, az lenne egyedül probléma.
2014. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
51%
A leírásban egyébként nem egyértelmű, hogy 2 külön hálószoba van, vagy csak két külön szoba. Mivel műhelyre pl. a férjemnek is szüksége van, azt én nem számolnam külön szobának, az a műhely
2014. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a külön hálószoba sem gáz.


Szeretek szexelni, szeretek összebújni, de aludni nem tudok senkivel. Ha a párom megmozdul, felkelek, nyom, kényelmetlen, másnap vagy pattanásig feszülnek az idegeim, vagy sírok a fáradtságtól.


"Ha az adott párnak megfelel." Ez legyen a jelszó. Nem kell értetlenkedni, meg furcsállni a másikat. Egyetlen életünk van, és mindenki majd a végén fogja megbánni, hogy nem úgy élte, ahogy szerette volna, hanem úgy, hogy az ismerős ismerősének ne ez legyen az egyetlen furcsa dolog az életében.

2014. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ez nem feltétlenül rossz dolog.Mondjuk 2 embernek 3 szoba kicsit sok, esetleg akkor van értelme, ha már rajta vannak a babaprojekten, vagy ha őrülten sok cuccuk van és elkél a külön dolgozószoba mindkettejüknek. De Magyarországon szerintem ez nem divat :D és főleg nem általános.


Az biztos, hogy szerintem az a rosszabb, ha pl két ember egy olyan lakásban lakik együtt,amiben az egyetlen külön helyiség a fürdőszoba.(tehát hálószoba-konyha-nappaliétkező egyben van és nincs hova menniük,max az erkély, ha egyedül akarnak lenni)

2014. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!