Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális? Két...

Szerintetek ez normális? Két ember nem azért költözik össze, mert együtt akar élni? Ha meg egyedüllétre vágynak, minek költöznek össze?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm és van a barátja/élettársa(?). Már 5 éve együtt vannak és elhatározták, hogy akkor összeköltöznek. Meg is találták az "álomotthont", meg is vették és nem rég volt egy kis házavató buli náluk. Amúgy eszméletlen gyönyörű ház, csodálatos kertel, szóval rendesen ott van. Körbe néztünk természetesen és észrevettem, hogy van egy közös hálószobájuk, de azon kívül mindkettőjüknek van egy-egy szobája külön. Mikor rákérdeztem, azt mondta barátnőm, hogy szerinte attól, hogy összeköltöztek még nem kell folyton egymás seggében lenni és mindkettőjüknek szüksége van saját térre ami csak az övé. Hát de na... nem arról szól egy kapcsolat hogy nem "enyémtied" van hanem "miénk"? Csak nekem fura ez?
2014. szept. 19. 13:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van, én pl. szeretem a csendet, párom zenés. Néha jó lenne elvonulni olvasni, vagy csak feküdni és bámulni a falat, EGYEDÜL.


Sajnos nekünk nem adott, a nappaliban éljük az életünket, de néha nagyon zavar a dolog. Nem tudok elmenni, mikor besokalltam (pedig akkor jobb egyedül, míg megnyugszom kicsit), nyűgösebb vagyok, vagy csak épp a tököm teli a világgal, ami hagyjon békén - ide a párom is beletartozik olyankor - kis ideig.

2014. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Vagy, ha jönnek a párom barátai, akkor jó lenne elmenni, ők hallgassák a zenét, beszélgessenek, sörözzenek, nem kellek én oda. Tudnék olvasni, írni, elfoglalnám magam.

Ehelyett ücsörgök a nappaliban, hangosan szól a zene, hogy a konyhában is hallják, és semmit nem tudok csinálni, max. bámulni a fejemből.

2014. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
86%
Tök jól csinálják, egyetértek velük. Nekünk csak két szobánk van, az egyik a hálószoba, a másikban a férjem elektronikus kütyüi meg a gitárja, dobszerkója, oda szokott elvonulni, amit abszolút pártolok. Bütyköl, dobol, zenét szerez...
2014. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem alapból mindenkinek szüksége van egy kis egyedüllétre, egy kis saját térre. De vannak olyanok, akik kicsit jobban igénylik ezt. Én pl. ilyen vagyok. Szeretek olvasni, néha magamban zenét hallgatni vagy egy-egy elgondolkodtató filmet egyedül nézni. De ez nem jelenti azt, hogy nem szeretem a barátomat :)

Szerintem jó, ha ennyire hasonlítanak ebben a kérdésben és meg tudják érteni egymást :)

2014. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon jól csinálják. Nálunk is három szoba van összesen. Egy a gyerekeké, és ha ők nagy ritkán hagynak nekünk egy kis nyugalmat, akkor mi is két külön szobában tudunk relaxálni. Az egyik a hálószoba, a másik a nappali. Van lehetőség egyedül lenni. Néhanapján, ha a gyerekek már alszanak....
2014. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van hobbiszobánk a férjemmel külön-külön, ettől még a nap 80%-át együtt töltjük amikor otthon vagyunk. Ha van rá hely, miért ne lenne külön szobánk is?
2014. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha két teljesen eltérő hobbyjuk van, miért is ne? Mennyivel jobb ha a férj a kert végében lévő fészerben bütyköl amíg a feleség a mosókonyha melletti varrószobában varrogat?

Simán csak szerencsések hogy van annyi pénzük hogy többszobás házban ilyenre is legyen hely.

2015. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!