Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom finnyás, anyám meg...

Barátom finnyás, anyám meg nem bírja nézni. Enyhíthetek valahogy ezen, vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Szóval anyám nagy konyhatündér, eszméletlen jól főz, imádom majdnem minden ételét, viszont nagyon nehezen viseli el a kritikát. Azt sem lehet elmondani neki, ha elsóz valamit, mert felháborodik rajta.

A párom pedig eszméletlen finnyás. Ha egy kis csontot, porcot, vagy bármi fura dolgot talál a kajában, már túrja az ételt/hányingere lesz/öklendezni kezd/ stb. Nem tehet róla, nem bírja.

Fogásokból is kevés dolgot szeret, mert évek óta nem evett normálisan elkészített ételt. Az anyja rendeli a kaját valami színvonalon aluli étteremből, csak hétvégén főz, és akkor is húslevest, és rántotthúst, vagy spagettit. Csak azt. Nem vicc :D És csak hétvégén. Vagy esetleg pizzát rendelnek, ami még a jobbik eset.


Szóval a lényeg, hogy mikor néha napján lejönnénk hozzánk, anyám már hangoztatja, hogy nem fog külön főzni, meg ő nem nézi végig ahogy a párom túrja az ételt. A barátom soha nem tett megjegyzést az ételre, egyszerűen, ha nem volt olyan amit szeret, szólt nekem, hogy inkább enne egy szendvicset, vagy valamit. Totál diszkréten. Általában előre szólok itthon anyámnak, ha jövünk, és akkor olyan menüt állítunk össze, amit mindenki szeret. Anyám viszont ezt szóváteszi néha.

Én csak próbálom a konfliktus lehetőségeket minimálisra csökkenteni, ezért kérem, hogy "x" kaja legyen, mert azt mindenki szereti, és talán nem lesz vita belőle.


Van valaki hasonló cipőben mint én? Lehet ezen enyhíteni valahogy? Barátomat is próbálom rávenni különböző ételek megkóstolására, de az anyja olyan szinten elcseszte ilyen téren, hogy ha összeköltözöm vele, az elejétől kell kezdenem főzés terén mindent, és így tágítani a menüt folyamatosan... elég nehéz eset..


Bocsánat a kisregényért, bunkók kíméljenek, ha nem világos valaki kérdezzetek, ne vagdalkozzatok :) Köszi :)


2014. szept. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
25%

Az exem volt olyan, hogy alig evett meg valamit itt nálunk, mert ő gyúr, és nem eheti meg a szilvás gombócot... Aztán meg hallgattam, hogy éhes és nálunk sosincs normális kaja, meg mi az, hogy csak ebédre van meleg kaja, vacsorára nincs...

Fárasztó tud lenni az ilyen állandó minősítgetés. Úgy lehetne áthidalni talán, hogy ha megy hozzátok, akkor olyan kaja van, amit szeret.

2014. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen helyzetben elmagyaráznám anyukámnak, hogy miről van szó. Hogy a barátom miért nem eszik normálisan, hogy emiatt nem kell beszólni neki vagy megsértődni. Felnőtt emberek vagytok, csak nem fogtok egymás torkának esni egy kis kaja miatt. Mindenki azt eszik amit akar, és annyit amennyit akar. Humorral, viccelődve pedig el lehet ütni élesben a kellemetlen helyzeteket. Ez nem tragédia.
2014. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
65%
Döbbenetes, hogy mennyi étkezés zavaros ember van. Azért ennyi mindent nem megenni nem teljesen egészséges, hogy öklendezik az ember. Igen anyukád nem véletlenül van felháborodva.
2014. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Én anyámat is megértem, meg a barátomat is. Mindkettőnek megértem az álláspontját, és igyekszem elkerülni az esetleges konfliktusokat.

Nem sűrűn fordul elő, hogy nálunk vagyunk, nincsenek ebből hatalmas harcok, és nem a vőlegényem. Ezeket nem tudom egyesek honnan vették, de nem is érdekel. Aki normálisan válaszolt annak megköszönöm, aki csak bunkózni tudott annak meg remélem szebb lett ezel a napja :)

2014. okt. 1. 21:30
 55/63 anonim ***** válasza:
23%
én pasim válogatós, mégis azt eszi, ha nálunk van, ami van. ha van többféle, megkérdezem mit enne, de egy vnapi ebédnél nem turkálja az ételt.
2014. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
40%

1. dehogynem tehet róla, mint írtad, finnyás.


Anyudnak igaza van, én sem főznék olyan embernek, akin látom, hogy a háta közepére nem kívánja a főztöm.


Ja, és ha az én párom lenne, nagyon gyorsan megtanulna MAGÁRA főzni, mert én nem lesném a kívánságait, meg a hisztijét.


Persze, gyerekkorban előfordul a válogatósság, felnőtt korra viszont a normálisabbja kinövi. Aki meg nem, az így járt.

Jó, abban normális a barátod, hogy akkor max. eszik szendvicset, de jó ötlet a menü főzés is - viszont anyudat is megértem.


Próbáld meg leszoktatni erről, mert pokollá fogja tenni a főzést hosszú távon.

2014. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
59%

A szendvicsekre nem finnyás?

Az nem zavarja, hogy azokban mi van?


"Tápiókakeményítő, tej- és szójafehérje, burgonyakeményítő: mind megtalálhatók egyes sonkákban és felvágottakban, húskészítményekben. A jellegért és az ízért felelősek. Nem a hús, nem a fűszer, hanem ezek.


A felvágottak többségében oda nem illő, növényi eredetű fehérjék, összetevők, vagy tej-származékok is lehetnek. Bár első ránézésre a Magyar Élelmiszerkönyv (MÉ) meghatározása szerint a húson és fűszereken túl nem kerülhet egyéb növényi adalék a készítményekbe, a megfogalmazás elég nagy teret enged ezeknek. Tehát a felvágottak:


különböző, de legalább 40 mm átmérőjű, természetes, vagy mesterséges bélbe töltött homogén húspépbe ágyazott hús és/vagy szalonna mozaikokat tartalmazó, jelleg- és ízkialakító anyagok felhasználásával készült, főzéssel, füstöléssel tartósított, esetlegesen szárítással utóérlelt, jól szeletelhető húskészítmények."


[link]


Ha még látná is, hogy hogyan készülnek a felvágottak és társai, biztos, hogy soha többet nem enne egyetlen félét sem.

2014. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, miből gondolod, hogy ilyen sz*rokat eszik? Nem mindenki vásárol gusztustalan terméket a boltban, van, aki a minőségi termékeket részesíti előnyben. Egy finnyás ember talán főként megválogatja, mit vesz magához.
2014. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
59%
Meglepődnél, ha látnád miből és hogyan készülnek a minőségi termékek, amiket magadhoz veszel.
2014. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
39%
Igen, a megbízható hazai termelők, a biogazdálkodások biztos trágyából gyurmázzák össze a füstölt sonkákat, a mangalica szalámikat, meg az ilyesmi dolgokat. A manapság elterjedő gasztrofesztiválokon és vásárokon is a meglepően minőségtelen termékek garmadával találkozhatunk, helyi termelők pedig csak szemetet adnak ki a kezük közül. Nem a Ságát értettem minőség alatt, ne aggódj... :)
2014. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!