Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom finnyás, anyám meg...

Barátom finnyás, anyám meg nem bírja nézni. Enyhíthetek valahogy ezen, vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Szóval anyám nagy konyhatündér, eszméletlen jól főz, imádom majdnem minden ételét, viszont nagyon nehezen viseli el a kritikát. Azt sem lehet elmondani neki, ha elsóz valamit, mert felháborodik rajta.

A párom pedig eszméletlen finnyás. Ha egy kis csontot, porcot, vagy bármi fura dolgot talál a kajában, már túrja az ételt/hányingere lesz/öklendezni kezd/ stb. Nem tehet róla, nem bírja.

Fogásokból is kevés dolgot szeret, mert évek óta nem evett normálisan elkészített ételt. Az anyja rendeli a kaját valami színvonalon aluli étteremből, csak hétvégén főz, és akkor is húslevest, és rántotthúst, vagy spagettit. Csak azt. Nem vicc :D És csak hétvégén. Vagy esetleg pizzát rendelnek, ami még a jobbik eset.


Szóval a lényeg, hogy mikor néha napján lejönnénk hozzánk, anyám már hangoztatja, hogy nem fog külön főzni, meg ő nem nézi végig ahogy a párom túrja az ételt. A barátom soha nem tett megjegyzést az ételre, egyszerűen, ha nem volt olyan amit szeret, szólt nekem, hogy inkább enne egy szendvicset, vagy valamit. Totál diszkréten. Általában előre szólok itthon anyámnak, ha jövünk, és akkor olyan menüt állítunk össze, amit mindenki szeret. Anyám viszont ezt szóváteszi néha.

Én csak próbálom a konfliktus lehetőségeket minimálisra csökkenteni, ezért kérem, hogy "x" kaja legyen, mert azt mindenki szereti, és talán nem lesz vita belőle.


Van valaki hasonló cipőben mint én? Lehet ezen enyhíteni valahogy? Barátomat is próbálom rávenni különböző ételek megkóstolására, de az anyja olyan szinten elcseszte ilyen téren, hogy ha összeköltözöm vele, az elejétől kell kezdenem főzés terén mindent, és így tágítani a menüt folyamatosan... elég nehéz eset..


Bocsánat a kisregényért, bunkók kíméljenek, ha nem világos valaki kérdezzetek, ne vagdalkozzatok :) Köszi :)


2014. szept. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
51%
9-es: Nem is kell ráerőltetni semmit, de nem igaz hogy nincs semmi olyasmi, amit szívesen enne. Jó, ha nem esik neki jól a hús, akkor ne egyen azt, de egy kis csonttól vagy porctól öklendezni.. nem értem. Illetve de, nekem is van olyan, amire rá sem bírok nézni, de kerülöm és ennyi. (7-es voltam)
2014. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

Hetes, mint kértem, ne vagdalkozzatok. Nem ismered a háttérsztorit, nem is fogom leírni, a kérdésre kértem a választ. Tudom, hogy az anyja a hibás, azt is tudom miért, legyen elég ennyi. Elhiheted, hogy nem direkt öklendezik az asztalnál, de ha az ember nem tud lenyelni valamit, akkor nem tudja lenyelni...

Az meg, hogy összeköltözöm-e vele vagy sem, csakis rám tartozik.

6-os, szeretném ha itthon is így fognák fel a dolgot... :/

9-es, köszönöm :)

2014. szept. 30. 21:20
 13/63 A kérdező kommentje:

11-es, és ha pont olyannal találkozik itthon amire rá sem bír nézni? Hozzád hasonlóan? Naugye :)

Nem mondtam, hogy nem eszik semmilyen húst, karajt és csirkemellet például minden további nélkül.

2014. szept. 30. 21:22
 14/63 anonim ***** válasza:
36%
Persze, ha az ember nem azt írja ami neked tetszik, az már rögtön vagdalkozás. Megnyugtatlak, nem érdekel a barátod háttérsztorija és az sem, hogy összeköltözöl-e vele. Igazából csak sajnálni tudom, hogy ilyen problémája van. Az öklendezést egy felnőtt embernek tudnia kellene kontrollálni.
2014. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
27%
És még annyit, hogy akkor ne tegyetek olyan dolgokat elé, amitől öklendezik. Ennyi az egész. Nem hiszem, hogy ezt értelmes felnőtt emberek ne tudnák megtenni.
2014. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
58%
Egy pasinak álcázott hatéves kislánnyal jársz? Öklendezik ha nem színhús a rántotthús, hanem belefut egy ksi zsírba?!?!? Egyem a pici lelkét. Micsoda férfi az ilyen...
2014. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
76%

Én is finnyás meg válogatós vagyok, de vendégségben még azt az ételt is megeszem, amit mondjuk utálok, max abból kevesebbet kérek, a másikból ami szimpibb abból többet. Kb a pofám sülne le, ha ott nekiállnék turkálni, ez nem szeretem-nemszeretem kérdés, hanem illem, neveltség kérdése. Ha meg elmondásod szerint anyukád jól főz, akkor meg főleg, de ha olyan van, akkor max szólsz neki, hogy a barátod ezt meg azt nem szereti, mert olyan nincs, hogy a spagettin meg a pizzán kívül nem eszik meg semmit.


Én lehet egy kicsit jobban megértem anyukád helyzetét, persze nem kellene ennyire mellre szívnia, na de hidd el, hogy át fogod érezni amit ő érzett majd amikor te gürizel a konyhában fél napot, a végén meg csak turkálják a "műved", elég rosszul tud esni az embernek. Majd rá fogsz erre jönni, amikor észreveszed, hogy nem szabad pocsékolni az ételt, mert az abból a pénzből van, amiért te güriztél 8 órákat.


A barátod pedig nyithatna a normális ételek felé, oké, hogy van amit nem szeret, mindenkinél vannak ilyen ételek, na de hogy ennyire nem eszik meg semmit, hogy ebből már vita van, az azért kicsit erős.

2014. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
52%
Nekem igazából csak az a furcsa, hogy finnyásként emlegeted azt az embert, aki a jóféle házikosztot meg nem eszi, de egy színvonaltalan étterem fekáliához hasonlatos olcsó napi menüjét meg két pofára fogyasztja. Ez nem finnyásság, az akkor lenne, ha fordított eset állna fent.
2014. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

24-15-16-nak egy normális hozzászólása sem volt, úgyhogy innentől megköszönném ha befejeznék. A probléma a stílussal van, nem azzal, hogy olyat írtok ami nekem nem tetszik.

17-es, normális ételt csak akkor eszik ha nálunk van, ergo csak ilyenkor tud nyitni feléjük :D Próbálna ő, de nehéz ha anyám már a legkisebb bakitól is forgatja a szemét... Ha már együtt élünk majd és napi szinten ehetőt rakok elé, biztos vagyok benne hogy idővel visszavesz a finnyázásból.

2014. szept. 30. 21:44
 20/63 A kérdező kommentje:

18-as, nem írtam, hogy megeszi a színvonalon aluli ételt... épp ellenkezőleg, kiönti ha megteheti. Megértem, mert nekem is volt ahhoz az ételhez szerencsém.

17-es, ne haragudj, lepontoztalak véletlenül... a zöld kézre szerettem volna nyomni...

2014. szept. 30. 21:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!