Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom finnyás, anyám meg...

Barátom finnyás, anyám meg nem bírja nézni. Enyhíthetek valahogy ezen, vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Szóval anyám nagy konyhatündér, eszméletlen jól főz, imádom majdnem minden ételét, viszont nagyon nehezen viseli el a kritikát. Azt sem lehet elmondani neki, ha elsóz valamit, mert felháborodik rajta.

A párom pedig eszméletlen finnyás. Ha egy kis csontot, porcot, vagy bármi fura dolgot talál a kajában, már túrja az ételt/hányingere lesz/öklendezni kezd/ stb. Nem tehet róla, nem bírja.

Fogásokból is kevés dolgot szeret, mert évek óta nem evett normálisan elkészített ételt. Az anyja rendeli a kaját valami színvonalon aluli étteremből, csak hétvégén főz, és akkor is húslevest, és rántotthúst, vagy spagettit. Csak azt. Nem vicc :D És csak hétvégén. Vagy esetleg pizzát rendelnek, ami még a jobbik eset.


Szóval a lényeg, hogy mikor néha napján lejönnénk hozzánk, anyám már hangoztatja, hogy nem fog külön főzni, meg ő nem nézi végig ahogy a párom túrja az ételt. A barátom soha nem tett megjegyzést az ételre, egyszerűen, ha nem volt olyan amit szeret, szólt nekem, hogy inkább enne egy szendvicset, vagy valamit. Totál diszkréten. Általában előre szólok itthon anyámnak, ha jövünk, és akkor olyan menüt állítunk össze, amit mindenki szeret. Anyám viszont ezt szóváteszi néha.

Én csak próbálom a konfliktus lehetőségeket minimálisra csökkenteni, ezért kérem, hogy "x" kaja legyen, mert azt mindenki szereti, és talán nem lesz vita belőle.


Van valaki hasonló cipőben mint én? Lehet ezen enyhíteni valahogy? Barátomat is próbálom rávenni különböző ételek megkóstolására, de az anyja olyan szinten elcseszte ilyen téren, hogy ha összeköltözöm vele, az elejétől kell kezdenem főzés terén mindent, és így tágítani a menüt folyamatosan... elég nehéz eset..


Bocsánat a kisregényért, bunkók kíméljenek, ha nem világos valaki kérdezzetek, ne vagdalkozzatok :) Köszi :)


2014. szept. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
74%
na szóval, akkor probléma megoldva: ha azt mondod, hogy a te főztödet majd tuti megeszi, akkor főzzél neki te, amikor nálatok eszik.
2014. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak pár fogást tudok megfőzni, szóval még nem megoldott a probléma :D
2014. szept. 30. 21:48
 23/63 anonim ***** válasza:
78%
Én nem ettem húst (mert fájt tőle a gyomrom) és szénhidrát diétán voltam (inzulin miatt), mikor összejöttem a férjemmel. Anyósomnak mondtam, hogy ezek vannak, de nem kell rám külön főzni, elvagyok a körettel magában is, stb. Ennek ellenére, még levesből és másodikból is mindig külön menüt kaptam. Végül az lett, hogy a család sokkal több zöldséget evett, mert tetszett nekik, amit én kaptam. A lényeg, és talán nektek is megoldás lenne, ha kisebb adagokban, de több féle étel lenne kitéve, és mindenki azt vesz belőle, ami szimpatikus. Max a párod keveset szed, és csak egy félét, de legalább nem túrja, és nincs rossz érzése senkinek.
2014. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
57%
Anyukádat sajnálom. Párodnak meg ha lelki gondjai vannak, akkor menjen szakemberhez, próbálja megoldani. Es ne menjen kaja időben vendégségbe, egyen mindig otthon, akkor nem kell udvariaskodni, szabadon öklendezhet. Te meg azzal tudod elkerülni a konfliktust, ha nem hívod át kajaidőben, ennyi.
2014. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:

nem értem ezt a lelki gond dolgot... mire gondoltál? o.O

Ritkán hívom át, inkább én vagyok náluk, többek között emiatt is.

2014. szept. 30. 21:50
 26/63 anonim ***** válasza:
49%

Volt már a párod ezzel orvosnál? Ha nem, itt az ideje, mert valami miatt evési zavartokkal küzd. Nem refluxos?

A gyerkőcöm is, én is azok vagyunk, a gyerekem nagyon durván több mint 2 éves koráig, napi 3-5 alkalommal hányt is. Ha nincs más baj, csak evési probléma, az lehet lelki eredetű is, pl: megtömtél gyerekként, vagy sok gyerek nem szereti a zsíros húst, vagy a húst egyáltalán, de meg kellett ennie, és még sok más állhat a háttérben. Persze felnőtt ember létére, ezeket kellene kicsit kontrollálnia, és akarni minél több ételt megenni, mert sok múlik az ő hozzáállásán.

2014. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
48%

Anyám, micsoda vihar tört ki itt.. :)


Kedves kérdező, nehéz ügy ez. Ahogy leírod, nem arról van szó, hogy bunkó lenne a párod, egyszerűen így nőtt fel. Édesanyád tudja, hogy miért finnyás? Mert van ilyen, pl. ha az embert megtömik kis korában és kihányja, esélyes, hogy soha többé nem fogja azt az ételt a szájába venni. Pl. én a tökfőzelékkel állok hadilábon. Nem akarok udvariatlan lenni, de hányingerem van tőle. :)

Én ezt kicsit úgy fognám fel, mint egy terápiát. Édesanyádtól megtanulhatnál még pár dolgot, amit Te is szeretsz, megfőznéd, és azt a pároddal megkóstoltatni.. Csak egy villával. Hátha ízlik. Ha nem, hát nem, jöhet a következő. És így szép lassan szocializálhatod. Anyukádnak meg próbáld elmagyarázni, hogy ez nem ellene szól.


Én is ezt csinálom a saját párommal gyümölcsök terén. Az édesanyja hiába próbálta, a banánon kívül semmi sem ízlett neki már kicsiként sem, ellenben minden zöldség jöhet.. Na most, múltkor már megevett egy doboz epret. :D

Egyébként fordítva nálunk az volt a gond, hogy én viszonylag keveset eszem és inkább többször, és amikor a szüleinél voltunk, ez eleinte furcsa volt nekik, hogy miért nem eszem meg az egész tál ételt, amit kiszedtek nekem. De intelligens emberek módjára megbeszéltük.


Szóval nincsen semmi sem veszve! :)

2014. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:
"kedves" 69%-os, jelentve vagy, remélem mostmár befejezed.
2014. szept. 30. 21:59
 29/63 A kérdező kommentje:

26-os, erre nem is gondoltam, lehet benne valami.

27-es, pontosan így gondoltam én is a fokozatosságot :)

2014. szept. 30. 22:01
 30/63 anonim ***** válasza:
20%

Nehéz ügy. Azt megértem, ha valaki egy csomó dolgot nem eszik meg (sosem voltam válogatós, de vannak igényeim, s életem során egy csomó ételcsoportot kizártam), s azt is, hogy édesanyád utálja, ha turkálnak az ételben. Ha simán nem eszi meg az ember az ételt, abban nem látok akkora problémát, főleg, ha világos, hogy az nem az étel hibája...


Nálunk szerencsére nincsenek ilyen gondok, a párom is, az anyja is igyekszik olyat főzni, amit a lehető legtöbben megeszünk. Náluk mindig hús volt, de ha mi megyünk, akkor vega étel is van, s újabban már direkt telefonál az a jótét lélek, hogy megeszem-e, ha ezt vagy azt készít. Márpedig alapvetően vega ketogén paleo étrend mellett nem könnyű, én persze lazán főzök magamnak, de már a párom is bajban van :D Na, olyankor kicsit lazábbra veszem a figurát (a párom is azt teszi, ott eszik glutént, itthon nem), mert tényleg remekül főz és mindent megtesz, hogy rendben legyen az étel. De nem egy sértődős fajta, ha nem eszem nokedlit (sosem eszem) vagy krumplit (főleg mert margarin van benne) vagy növényi zsíros nemtejfölt (brrr), akkor nem eszem. Érettebb emberek (jó, én speciel nem vagyok az :D de ebben azért igyekszem) meg tudják ezt oldani. Persze nem mindenki olyan tökéletes ebben, ha a kérdező édesanyjának a gasztrobüszkesége hatalmas, az igazán nem az olyan nagy hiba, de jelen esetben sajna nehezít :(


Kérdező, nagyon dícséretes a hozzáállásod, s szerintem megtaláltad a legjobb megoldást azzal, hogy próbálsz olyan ételt rendelni, ami nem okoz gondot, ennél többet szerintem nem tehetsz :(

2014. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!