Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ha az...

Mit lehet tenni, hogy ha az egyik fél ragaszkodik egy adott névhez (gyerekvállalás), de annyira, hogy semmilyen kompromisszumra nem hajlandó és nem érdekli, hogy a másiknak kifejezetten nem tetszik?

Figyelt kérdés
Mert nálunk ez a helyzet. Nagyon kellemetlen, a mi gyerekünk lesz, nem az övé, de kész tényként ki van jelentve, hogy ha neki lánya lesz, akkor XY lesz és kész. Mondtam, hogy egyrészről amúgy sem tetszik a név, semmilyen körülmények között sem adnám (kifejezetten taszító számomra, elnézést), másrészt szó is volt már róla, hogy nemzetközi neveket választanánk (az általa megálmodott teljességben magyar), amúgy is külföldre készülünk, de a mai világban sosem lehet tudni. Szeretném, ha szegény gyereknek ki tudnák mondani a nevét máshol is, de ez őt egyáltalán nem érdekli. Ő anno eldöntötte, hogy ez így lesz és pont. Most mit mondjak erre? Nekem is van egy választott, favorizált nevem, amiről mindig is álmodoztam, de felfogom, ha neki egyáltalán nem tetszik, hajlandó vagyok lemondani róla, és közös döntés alapján kitalálni. Ő erre miért nem képes? Mit tegyek?
2014. okt. 20. 22:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%

Így kib*szni egy gyerekkel..


Mondd meg neki, hogy a pici nem csak az ő gyereke. Te ragaszkodsz a te általad választott névhez és nem vagy hajlandó engedni belőle.

Aztán majd csak közös nevezőre juttok.


Mindenesetre azt ajánlom, hogy csináld ugyanazt amit ő.

2014. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%
Akkor is lehet Tündérvirágnak hívno, ha Katinak hívják..amúgy, elég bunkó a férjed, hogy nem hajlandó egyeztetni. Rdetleg legyen simán Tünde, az nem trtdzik?
2014. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
16%

Ha 2 nevet adtok, és egybe szólítjátok, a gyerek nem fogja tudja majd, hogy ő kicsoda, hogy hívják!

Főleg ha apu így szólítja majd nem fogja tudni, hová tenni magát, főleg egy közösségben.

Beteges az egész ötlet. Ha utónevet is akartok, különüljön el attól amit használni fog.

2014. okt. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
9%
Van egy ismerősöm, pedagógus szülők gyereke, egyetemi docens az apja. Két utónevet adtak neki mikor született, most 28 éves. Bemutatkozáskor mindkét nevét mondja( mert így tanították) ha valaki a második nevén szólítja, megkéri, hogy inkább az elsőn szólítsa. Egyéb más zavarai is vannak, de minden itt kezdődik, hogy ki ő valójában. Jobb ha egy nevet kap, és egy normálisat.
2014. okt. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
22%

Nekem is 2 nevem van....

Nem tudott anyam valasztani a ketto kozul igy lett ez.. apam soha nem is volt ( hagyjuk hosszu)

PL: Kovacs Anett Katalin... O kedves Katalin! elnezest a nevem Anett.... ( random nevek..) na de erted ugye?!.. olyan hulyeseg 2 neved adni.. engem idegesit a masodik nevem.. ha ferjhez megyek en eskuszom levetetem!

2014. okt. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%
Hat ne haragudj de a gyerekprojekt elott fel kellene noni a parodnak!! amig a gyerekkoraban viccesnek talalt nevet dedelgeti es nem nokent gondolkodik akit a gyereke jovoje erdekel, addig nem vallalnek vele gyereket.. ez olyan,mint a 'Piros Barna' meg a 'Kerti Virag', miert kell alapbol hatranyosan inditqni azt a szegeny gyereket?! Drukkolok hogy fiatok legyen!! :-)
2014. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%

Én keresnék egy 3. nevet, hiába van kedvencem, vagy neki. Olyat próbálnék keresni ami végül mindkettőnknek tetszik. Ha kell üljetek le, és olvassátok el az összes adható npi nevet, ha úgy van hangosan kimondva a vezetéknévvel együtt. Csak találtok 1-et ami mindkettőtöknek megfelel..Közösen kell dönteni, és bizony meg kell tudnotok beszélni ezt a problémát!


Egyébként írta az egyik hozzászóló, hogy a végleges lepapírozás előtt lehet nevet módosítani. Ez így van, mert anno 48 évvel ezelőtt anyukámnak is más nevet adtak a szülei, csakhogy a mamájának nem tetszett, és másnap már másik nevet kapott.. és végül az került neki be az Anyakönyvi kivonatába. :D

2014. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom hol szülsz

de nálam a 3ik gyereknél csak másnap jött a anyakönyves csaj h akkor mi lesz a gyerek neve - mondjuk a másik kettőnél is utólag kérdeztek rá ...

onnantól azt írtam be amit én akartam :-))))

(ok meg volt beszélve h mi legyen és az lett) de a lehetőség adott volt :-DDD


szal ha nem akar változtatni akkor kerüld meg mást nem tehetsz

elvileg az a 2-3 nap amíg bent vagy addig még változtathatsz rajta

2014. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolso, sztem a kerdes iroja ferfi.. ha nem akkor meg nagyobb gaz, h a pasi dedelgetett alma.gyerekkora.ota.h turndervirag legyen a.lanya XD!!
2014. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
38%

ha pasi akkor is ez megoldás lehet...

(és majd válóok majd egyszer...)

szülés után ha megkérdik h: apuka mi lesz a gyerek neve akkor bemondja ...

2014. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!