Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ha az...

Mit lehet tenni, hogy ha az egyik fél ragaszkodik egy adott névhez (gyerekvállalás), de annyira, hogy semmilyen kompromisszumra nem hajlandó és nem érdekli, hogy a másiknak kifejezetten nem tetszik?

Figyelt kérdés
Mert nálunk ez a helyzet. Nagyon kellemetlen, a mi gyerekünk lesz, nem az övé, de kész tényként ki van jelentve, hogy ha neki lánya lesz, akkor XY lesz és kész. Mondtam, hogy egyrészről amúgy sem tetszik a név, semmilyen körülmények között sem adnám (kifejezetten taszító számomra, elnézést), másrészt szó is volt már róla, hogy nemzetközi neveket választanánk (az általa megálmodott teljességben magyar), amúgy is külföldre készülünk, de a mai világban sosem lehet tudni. Szeretném, ha szegény gyereknek ki tudnák mondani a nevét máshol is, de ez őt egyáltalán nem érdekli. Ő anno eldöntötte, hogy ez így lesz és pont. Most mit mondjak erre? Nekem is van egy választott, favorizált nevem, amiről mindig is álmodoztam, de felfogom, ha neki egyáltalán nem tetszik, hajlandó vagyok lemondani róla, és közös döntés alapján kitalálni. Ő erre miért nem képes? Mit tegyek?
2014. okt. 20. 22:07
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem honnan fakad az az előítélet, hogy a kérdés problémája mögött csak egy nő állhat. Még nem férjem, mondjuk akkor úgy, hogy barátom (sem a párom, sem az élettársam nem fejezi ki, hogy milyen nemű emberről is van szó). Tehát a barátom ragaszkodik ehhez a névhez, de nálam semmilyen szinten nem jöhet szóba, és addig bele sem szeretnék vágni a babaprojektbe (nem vagyok terhes), amíg el nem tudom neki magyarázni, hogy nem az ő gyerekét fogom kihordani, megszülni, aztán szoptatni, hanem a miénket, ennélfogva legyen már közös döntés és igenis fogadja el, hogy számomra taszító nevet nem fogok adni. Számomra egy kicsit gyerekes gondolkodás is egyébként.
2014. okt. 22. 19:21
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Ez az azt diktalsz be amit akarsz otlet eleg nagy baromsag. Apuka ugyanis lazan pert indithat a gyerek nevenek megvaltoztatasa miatt. Meg amugy is, milyen kapcsolat az, ahol anyuka atveri apukat (es viszont). Meg kell allapodni elore, ez az egyetlen megoldas.

Probald pl arra ravenni, hogy o adja az egyik keresztnevet, te a masikat.

2014. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutna csak úgy bediktálni egy nevet...
2014. okt. 22. 20:43
 24/27 anonim ***** válasza:
13%

Sértés vagy sem, én is nő vagyok és azt hittem te vagy a férfi kérdező. :) Előbb tudnám elképzelni egy nőről, hogy ragaszkodik egy ilyen névhez, mint egy férfiról.


Az pedig hogy bediktálhat bármit.. nem is értem ezt hogy gondolták..


Az egyetlen megoldás, hogy próbálod megértetni vele, hogy közös a gyerek és nem csak az övé. Válasszatok olyan nevet, ami mindkettőtöknek tetszik.. Amíg ez nincs, addig én se kezdenék bele.

Sok sikert..

2014. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%

Micsoda zsarnoknak szülsz te gyereket, neked nem adta a nevét viszont a gyerekét ő szabja meg!?

Ha így kezdődik a "családosdi" projekt, mi lesz még?

Te szülöd, a te gyereked, te döntesz!

Ne hagyd magad, még hogy semmilyen kompromisszumra nem képes, egy tahó a párod. Elnézést kérek.

2014. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
93%
Én meg kapásból arra tippeltem, hogy a ragaszkodó férfi...s bejött.
2014. okt. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
mi lett a név?
2021. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!