Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért rontja el sok ember az...

Miért rontja el sok ember az életét indokolatlanul felvett hitelekkel?

Figyelt kérdés

Olyan sokat gondolkodtam mar azon ( és sajna elég sok kérdést olvasok itt is arrol hogy " juuuj, nem tudom fizetni ilyen-olyan hitelem, mit tegyek"), hogy mi visz ra embereket, hogy teljesen felesleges vagy meggondolatlan dolgokra hitelt vegyenek fel bankoknal. Persze nem olyanokra gondolok itt, akiknek muszaj hazat, lakast talalni, hanem olyanokra , mint pl par ember az ismerosi korombol: fiatal srac , friss jogsis, munkaja nincs, van egy postas anyja, neki kocsi kell, de nem am egy régebbi hasznalt par szazezres kocsi, henam az x marka y modellje..jaaa, hogy 45 ezer havonta???nem baj, majd anyam fizeti, most meg be van sz@rva, mert kapja sorra afelszolito leveleket...Vagy pl fiatal hazaspar, anyuka otthon van a gyerekkel, htb, apukanak egyszeru ,alig tobb mint minimalbért fizeto munkaja van..iwiw re feltették anno az uj laksaukat, csodaszép, plazmatévé, bor ulogarnitura, minden ami kell, par napja pedig aron alul aruljak a hazukat, mert bajban vannak...

Ugy gondolom - lehet, hogy én tévedek- de az ilyen tipusu " beruhazasok" nem megfontolt dontések eredményei,de igen csunyan is végzodhet ( és igen csunyan is végzodik sok esetben)..Mi miatt ez a nagy hitelfelvétel jobbra-balra, mindenre? Vajon az lehet a valasz, hogy ha masnak van, akkor nekem is kell, az én kertem zoldebb, nem a szomszédé??

Ti hogy gondoljatok?


2010. febr. 2. 10:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

kedves 13.14 es...Persze, a vàlsàgot senki nem làtta elore...és nem, én sem tehetem meg hogy hirtelen kifizessek egy tv t , mosogépet, bàrmit...Nyilvànvalo, hogy mindenki ( jo, a lottonyertesek nem :D)kerult vagy kerul majd olyan helyzetbe, amikor màs megoldàs nincs, csak a banki hitel...ezzel szerintem mindenki egyetért..Anyum is àruhitelre vette anno a mosogépet, azt hiszem 2 évig fizette ( màra be is krepàlt, vennie kell egy ujat majd)

Amit én nem értek, az a kovetkezo: az egy dolog, hogy van valamennyi fizetésem, sot, jo esetben a férjemnek/feleségemnek is.Szukségunk van egy uj bàrmire, nem tudjuk kifizetni, vegyuk hitelre, oké...De az màr nagyon nem oké szerintem, ( és most a vàlsàgtol tekintsunk el), hogy nagyon sokan ész nélkul kotnek mindenféle hiteleket, huuu de jo, van a hitelkàrtyàm, akkor majd azzal elmegyunk nyaralni, igaz, h jo a hutonk, de a Sanyiéknak màr az uj inox jégkockagyàrtos uj csoda van, na akkor nekunk is, de ha màr uj huto, akkor a konyhàval is kell kezdeni valamit, pàr honap mulva meg ott sir a bankban hogy jajj, mit tegyek....

Van a mondàs, hogy ha valami elromolhat, el is romlik...Uj kell, oké..De akkor ne egyszerre vegyunk egy uj lakàsnyi berendezést, hanem kezdjuk a legfontosabbal, azt fizessuk vissza, és aztàn johet a kovetkezo..es ha pl ketten vagyunk, ne kelljen egy plafonig éro hutoszekrény...

Ha pedig màsfajta hitelem van, amit nem tudok fizetni,akkor szerintem nem az a megoldàs, hogy rohanok egy ujabb bankba egy ujabb hitelért, hogy kifizessem a màsikat...lényeg a lényeg, nagyon sokan nem tudjàk , hol a hatàr, ami még belefér " budzséjukbe", akàr hitellel...

2010. febr. 2. 15:15
 22/29 anonim ***** válasza:
57%

Sziasztok.Én csak az ész nélküli hitelfelvételt nem értem meg.Kit érdekel,milye van a szomszédnak...

Nekünk is van hitelünk,ház és kocsi.A ház árának a felét ki tudatam fizetni,mert eladtam a kakásom,és még így is 100x átrágtam/tuk,hogy mennyi legyen a törlesztő,amit akkor is ki tudunk fizetni(még ha nehezen is),ha egyedül marad valamelyikünk mondjuk 1 gyekőccel.

Tehát mi fordítva csináltuk.Nem kinéztük a házat x millióért és ahhoz vettük fel a hitelt,hanem megkérdeztük a bankot,hogy ha x-e ft-ot tudunk fizetni havonta,akkor mennyi hitelt kapnánk és eszerint néztünk,házat-lakást.Sőt,mi úgy voltunk vele,hogy ha lakást veszünk akkor csak panel jöhetett volna szóba és mivel magas a rezsije kevesebbért lettünk volna hajlandók venni mit ha házat veszünk.Lakásnál max.10 millió-ig vettünk volna(új építés eszünkbe sem jutott)háznál megállapodtunk a max.12-ben.

Tehát mi átrágtuk,töviről-hegyire!

Kocsit muszáj volt vennünk,mert a párom összetörte a másikat és Pest megyében lakunk,kicsi gyerkőccel a bejárás siralmas.

Még amit megértek,ha valakinek elromlik valamije ,akkor vesz hitelre,de akkoris normális áron(nem luxust),körültekintően.

Amire soha nem veenék fel hitelt:-nyaralás,-esküvő,-hitelkártyával sem értek egyet.

2010. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
53%

Baromira nagy mázlink van. Két éve befizettünk egy új autóra.

Otthagytunk a kereskedőnél 20000 Ft foglalót.Akkor a törlesztőrészlet még csak 29000 Ft lett volna. Símán bírtuk volna vállalni. Hazaértünk első napon még ngyon boldogok voltunk, hogy lesz új autónk. 1 hét múlva már elgondolkodtunk.10 évig fizetünk egy autót?

Húúúúúúúúú, az nagyon hosszú idő.1 hét múlva telefonáltak a szalonból, hogy itt az autó. Addigra a férjemmel megbeszéltük, hogy mégsem hozzuk el az autót.Inkább elbuktuk a foglalót. De azóta nyugodtan kelünk-fekszünk és nyaralni is mentünk.

És a régi kis autónk is elvisz bárhová.


Most elgondolkodva a válság miatt biztos lett volna a törlesztőnk 50000 Ft is. Az csúnya lett volna:-)

2010. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Jól közelíti meg a témát, Tisztelt Kérdező :). Én az iskolában KÖTELEZŐVÉ tennék némi pézügyi-, gazdálkodási ismeretet. Mivel (talán) jobb a gazdasági helyzet Mo.-n most, mint pl.: 15 éve, és van lehetőség hitelt felvenni, ezért sokan úgy gondolják, hogy itt az ideje polgárosodni (a magyar szeret rövidtávon gondolkodni <TISZTELET A KIV.-NEK!!!>). Tehát a cél: Polgárosodj Hitellel!
2010. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

A legtobb hitelt, hiteleket felvevot nem tudom sajnalni, ha nem tudja fizetni a hitelet! Mert az egyik ismerosom pl. kapott a szuleitol 9 millio Ft-ot, es meg felvett melleje 8 milliot! Miert? Mert neki UJ epitesu budapesti lakas kell! Regebbi, vagy panel, vagy kisebb kb. 2 szobas egyedi futeses nem jo. NEKI? Az nem jo, 9 millaert ugysem talalna blablabla...stb. ez volt par evvel ezelott! 17 millaert megvett egy UJ epitesu lakast. Nekem nem kellett volna, nem volt jo az elrendezese, mindegy. Neki ez kellett.

Most mondja, hogy haaaat nem is olyan jo ez a lakas, meg minek neki ennyiert lakas, meg minek uj lakas, meg blabla...stb. most eladja! Most jo lesz neki a panel:)))))

En csak mosolygok, es mosolygok.

Szoval kedves kerdezo nem mindenki olyan mint ti vagytok a ferjeddel!

Es tudod van egy olyan mondas, hogy nem annak van sok penze aki sokat keres, hanem aki keveset kolt! Hat milyen igaz!

En is sporolos vagyok, ezer eves a telefonom, nincs is vezetekes, hanem SKYP-om van, vettunk laptop-ot de csakis keszpenzre, mert ha hitelt vettunk volna fel akkor kb. a duplajaba kerult volna. CSak ez kizarolag hasznalt piacra jarok a gyerek ruhait, meseskonyvet, fa jatekokat, biciklit, ruhakat (csak markasat) ott veszunk meg fillerekert.

Az igazsag az, hogy szinte semminek nincs erteke!

A legjobb befektetes az ingatlan, azonkivul szinte semmi nem er semmit, sok mindent erdemes hasznaltan megvenni. De persze ha minosegi.

Nekem nem volt hitelem, es nem is lesz soha, soha, soha.

2010. febr. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tennék hozzá azok részére, akik amiatt panaszkodnak, hogy nem láthatták előre a válságot, és nem tehetnek róla, hogy duplájára nőtt a törlesztésük: nem kötelező devizahitelt felvenni! Amikor devizában veszik fel a hitelt, nagyon jól tudják, hogy az árfolyam az bizony mozog!!! A forintalapú hitelek általában drágábbak, de aki devizában veszi fel, akkor egyúttal vállalja az árfolyammozgásokból adódó kockázatot is. Szóval nem kell itt azért rinyálni, hogy nem tehet semmiről, mert a válság az oka mindennek....Gondolkodni kellene, mert nyilván mindenre nem lehet felkészülni előre, de a reális kockázat fényében azért tervezni még lehet...
2010. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

15:33-as vagyok,02:20-asnak.Örülj neki,hogy nem fogsz felvenni hitelt soha,soha,soha...Amúgy soha ne mond,hogy soha.

Az ismerősöd tényleg hülyeséget csinált,mert megadatott volna,hogy hitelmentesen vegyen 1 normális méretű lakást.És mi van azokkal,akiknek a szülei nem tudnak segíteni,v. ha igen nem sokkal(csak mondjuk a kezdő részlettel max.1-2 millió)v. összekuporgatják pár év alatt és úgy döntenek,hogy annyi pénzt amit kuporgattak/hó,ki tudják fizetni a hitelre/hó?Nekik soha ne legyen "saját" lakásuk,netalántán autójuk?

Gondolom,hogy nem rám gondoltál,de ebbe is gondolj bele.Én a 19 nm-es(jól látod)lakásom adtam el 28 évesen,24 évesen vettem(3.7millióért) és anyukám meg a nyagymamám segített a felét kifizetni és még így is hitelt kellett felvennem.

Szerinted ide lehetett volna pl.gyerkőcöt szülni?

Itt nem a hitelfelvétellel van a gond,hanem,hogy az emberek nem addig nyújtózkodnak,ameddig a takarójuk ér!

2010. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kb. 2-3 millió hitelt tervezek felvenni lakásvásárlás miatt. Ennyit is félek, de ennyit muszáj és ennek a törlesztőrészletét még merem vállani. (Biztos munkahelyem van, már egyáltalán ha manapság lehet biztosnak mondani...) Egyik ismerős pont ma oktatott ki, hogy milyen hülye vagyok, vegyek fel nyugodtan 1 millióval többet, aztán akkor minden berendezést meg tudok venni amit szeretnék, nem kell lassan gyűjtögetnem egy kanapéra, mosogatógépre, hasonlókra. Csak nézett amikor mondtam, hogy pont azon sakkozok, hogy még a 3 millió se kelljen, csak max. 2 és a berendezést majd szépen lassan lecserélem vagy megveszem, amikor lesz rá pénzem, amiatt nem vennék fel egy forinttal sem több hitelt. Ő meg, hogy náluk így van a plazmatévé, az új mosógép, a kisgyerek laptopja (a minek egy 5 évesnek laptop kérdésbe már bele sem mentem...) és pont most akarnak így kamerát venni. Mindenki máshogy működik.
2010. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

14 évvel később van. Valamelyest ma már jobban meggondolják, de még így is vannak, akik elég könnyelműen beleugranak. Nyilván az életminőségi kellemesség illúzióját hajszolják és ezért adósodnak el.


Nekem is vannak olyan javaim, amik státusszimbólumok, de hála Istennek nincs tartozásom, mert addig nyújtózom, amíg a takaró ér.

márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!