Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért rontja el sok ember az...

Miért rontja el sok ember az életét indokolatlanul felvett hitelekkel?

Figyelt kérdés

Olyan sokat gondolkodtam mar azon ( és sajna elég sok kérdést olvasok itt is arrol hogy " juuuj, nem tudom fizetni ilyen-olyan hitelem, mit tegyek"), hogy mi visz ra embereket, hogy teljesen felesleges vagy meggondolatlan dolgokra hitelt vegyenek fel bankoknal. Persze nem olyanokra gondolok itt, akiknek muszaj hazat, lakast talalni, hanem olyanokra , mint pl par ember az ismerosi korombol: fiatal srac , friss jogsis, munkaja nincs, van egy postas anyja, neki kocsi kell, de nem am egy régebbi hasznalt par szazezres kocsi, henam az x marka y modellje..jaaa, hogy 45 ezer havonta???nem baj, majd anyam fizeti, most meg be van sz@rva, mert kapja sorra afelszolito leveleket...Vagy pl fiatal hazaspar, anyuka otthon van a gyerekkel, htb, apukanak egyszeru ,alig tobb mint minimalbért fizeto munkaja van..iwiw re feltették anno az uj laksaukat, csodaszép, plazmatévé, bor ulogarnitura, minden ami kell, par napja pedig aron alul aruljak a hazukat, mert bajban vannak...

Ugy gondolom - lehet, hogy én tévedek- de az ilyen tipusu " beruhazasok" nem megfontolt dontések eredményei,de igen csunyan is végzodhet ( és igen csunyan is végzodik sok esetben)..Mi miatt ez a nagy hitelfelvétel jobbra-balra, mindenre? Vajon az lehet a valasz, hogy ha masnak van, akkor nekem is kell, az én kertem zoldebb, nem a szomszédé??

Ti hogy gondoljatok?


2010. febr. 2. 10:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Viszont egy albérlet sokszor drágább mint a lakástörlesztés és akkor meg már inkább a sajátomat fizetem.
2010. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

Mi a férjemmel igazán nagyon jól keresünk a mai átlaghoz képest, mégsem kockáztatunk meg semmiféle hitelt!!!

Fiatalon kénytelenek voltunk lakáshitelt felvenni, de akkoriban ez nem volt ennyire kockázatos, mint manapság: pontosan kiszámítható volt, hogy x-fizetésünkből az y-törlesztőrészlet fizethető lesz!

Akkoriban a munkanélküliség is ismeretlen volt Mo-on...


De mégis nagyon nehéz volt törleszteni, még olyan körülmények között is, a kezdő fizetésünkből... Évekig nem gondolhattunk gyerekre, mert nem engedhettük meg magunknak, hogy otthon maradhassak...


Szóval, mi akkor megtanultuk, hogy a hitellel csak a bankok járnak jól.


Nagyon jól keresünk, de mégsem veszünk plazmatévét, mikrohullámú sütőt s csak akkor cseréltünk, mikor tönkrement a régi és csak olyat, amire futotta a pénzünkből!


Ezzel szemben én is azt látom, hogy pl. a szembeszomszédunk (minimálbéres nő és munkanélküli alkoholista férfi) tavaly karácsonykor akkora hatalmas plazmatévét vásárolt, majdnem elájultam!!! (Naná, hogy hitelre!)


Itt a fórumon is van hetenként 1-2 tinédzser, akik azt firtatják : hogyan vehetne 15 évesen HITELRE mobiltelefont valamelyik mobilszolgáltatónál? 8-o

(Nem is lehet önálló keresete!)

VAGY : hogyan vehetne 0% önrésszel lakást hitelre, mert drága az albérlet, viszont semmi megtakarítása nincs...


És sajnos sokan elcsábulnak : felveszik a kölcsönöket a nyaralásukra, húsvéti- és karácsonyi ajándékozásokra, bőr ülőgarnitúrára, iPhonra, akár mobiltelefonra is!...


Én sem értem, az ilyenek miért csak azt látják a hirdetésekben, hogy "0 Ft-ra megveheti", miért nem számolja ki, mennyit kell majd visszatörlesztenie (gyakran a dupláját!)???...


Igaz a mondás : "Az okos más kárán tanul, a hülye a sajátján sem!"...

2010. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Engem a sors egy szuper Anyukával látott el.

Amióta az eszemet tudom, mindig spórolt. Most is, pedig nagyon jól keres, és már felélhetné, amit megspórolt. Tavaly vett egy lakást, amiben most a húgommal élünk. Lekopogom, hogy szerencsére jól keresek, de így se költöm a pénzt, pedig tudni kell rólam, hogy az a hobbim. Hitel nem jut eszembe, ha kell valami, akkor összegyűjtöm rá a pénzt. Viszont sokszor mire összejön a pénz, már nem is kell a cucc, tehát még spórolok is.

Azért vegyek fel hitelt, mert a szomszédnak van valami, ami nekem nincs? Én az irigykedést meg majmolást letudtam általános iskolában.

Szerintem ebben az otthonról hozott példa is szerepet játszik. "A szüleim is ezt csinálták, nekik is sikerült valahogy."

Van olyan haverom, aki lenéz, mert neki havonta új telefonja van, nekem meg az enyém már nagyon régóta megvan (még kamera sincs rajta...), viszont sírnak, hogy nem tudnak számlákat fizetni.

2010. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
sok igaz válasz, de tényleg
2010. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van kedves utolso vàlaszolo, érdekes és hasznos kommenteket kaptam, megfontolandoak mindenki szàmàra( mindenkinek jàr is a zold kéz :))
2010. febr. 2. 12:49
 16/29 A kérdező kommentje:

olvasgattam itt régebbi kérdéseket az imént, ime a kérdésemre egy " par excellence" bizonyiték:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2010. febr. 2. 12:54
 17/29 anonim ***** válasza:
22%
Kívánom, hogy soha ne kerülj ilyen helyzetbe. Sokan azért vettek fel anno bármilyen hitelt is, mert tudták, hogy abból a fizetésből ami akkor volt tudják kényelmesen fizetni, és nem esz semmi gond. Senki nem számított a válságra, hogy napok alatt több ezer embert rúgnak ki a munkahelyéről. sokan így voltak, kirúgták, egy fizetésből meg nem telik hiteltörlesztésre, pláne úgy, hogy annak a hitelnek a havi törlesztője a válság miatt a duplájára nőtt. Na ezért vannak sokan sz@rban. ez nem meggondolatlanság. Sokaknak szükségük volt egy lakásra, autóra egyébre és máshogy nem lehetett megoldani mint hitelből. A műszaki cikkekre is ugyanúgy vonatkozik, ha valaki azt hitelkártyával fizeti, vagy hitelre veszi. Ha elromlik egyik napról a másikra a mosógéped, lehet hogy te megteheted, hogy előránts a zsebedből 100ezret aztán vegyél egy másikat,de más nem. Ezért folyamodnak hitelhez. Édesapám és édesanyám is munkanélküli lett, van egy két hitelünk, amelyek törlesztője az egekbe nőtt. Egy-két évvel ezelőtt mosolyogva ki tudták fizetni a két hitelt, ma a munkanélküli által folyósított segély, nem fedezi a kettőnek az összegét. ezért vagyunk sokan sz@rban. lehet gondolkodni
2010. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

12:34 a telefon is tök jó téma

nekünk is tök gagyi telefonunk van. Kérdezik is, miért nem veszünk egy jobbat?Mondjuk miért?Kamerán, fényképezőgépünk va. A 4-5 éves telefonon is tudunk beszélgetni.

Na és előfizetésünk sincs. Csak azért legyen előfizetéses a telefonom, hogy megkérdezzem, mikor jön haza? Vagy hogy mi történt 10 perc alatt?

Este mindent meg tudunk beszélni egy jó vacsora mellett. És nem beszélve arról, hogy havi szinten 10000Ft is megspórolunk csak ezen.

Bocs az offért

2010. febr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Azért kiváncsi lennék, hogy ezt a pár hszt olyan is olvassa, aki a hitelek miatt nyakig adósságban van?

Ha van szóljon már hozzá, hogy miért vett fel hitelt?

2010. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem csak az emberek a hülyék, hanem a világ is, amiben élünk. amint nincs válság erőre kap a reklámpiac és ontja a hiteleket. boltban is ki van rakva a pultnál, hogy legyen vásárlókártyája, vásároljon ingyen. én az ilyet sz*rrá büntetném. hisz vissza is kell fizetni. míg nem volt válság virágzott a hitelpiac, nulla önrésszel kiadták a lakáshiteleket, amiket most nem tudnak fizetni. az a jobbik eset, ha csak a törlesztés emelkedik, hát még a munkahelymegszűnés. könnyű volt hitelhez jutni, jó kondícióval, az ember meg felveszi, mert ebben látja a fejlődési lehetőséget. azzal akkor nem számoltak, hogy alájuk fűtenek. nem gondolkodtak előre. más részről most azok is bajban lehetnek, akik terveztek előre. nem kellett ahhoz sok hitelt felvenni, hogy most nehéz legyen fizetni.
2010. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!