Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyós miért akarnak beleszó...

Az anyós miért akarnak beleszólni mindenbe? Miért nem tudja elfogadni a gyereke választottját? Miért nem bírják felfogni, elfogadni hogy már külön életünk van, és nem szólhat bele a döntéseinkbe? Valaha megváltozik egy anyós?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 12:03
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
25%

Kedves hölgyek!

Itt lehet szidni a saját anyátokat!

Van olyan hely ahol az anyóst szapulják.

2010. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden anyós jószándékú, valószínúleg vannak, akik megbolondulnak attól, ha a fiúk megnősül, és szerintem mindegy, kit vesz el. (Anyósom előttem 2 nőt elkergetett, akkor én bejövök neki? :))

Szülés után 3 héttel (vele ellentétben, mert ő nem akart, én szoptattam, és még most, 1.6 hósan is), annak ellenére, hogy felhívtam a figyelmét arra, hogy a kórházban melyik étel miatt görcsölt az unokája (!), ugyanazt az ételt becsempészte a salátába, amit küldött! És újra, és újra... míg észre nem vettem, görcsölt... És nemcsak az unokájához, hanem a saját fiához is rossz szándékú (ezt nem részletezem, csak mert hosszú), úgyhogy nem minden anyós jószándékú, amellett, hogy az meny még ráadásul elvette a fiát, neki még "bűne" is van a szemében. De lehet, hogy vannak, akik tényleg megbolondulnak attól, ha a fiuk megnősül. (Vagy már előtte is ilyenek voltak, csak elfedték?).

Akármilyen angyal is vagy, bármit csinálsz vagy nem, az anyóstól függ. Én terapeutához járok, mióta férjhez mentem, és nincs nyílt vitánk, de minden találkozás megerőltető, sőt még ha nem is találkozunk, akkor is áskálódik.

12.12

2010. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

13:00 nincs rá lehetőségünk, igazából nem is szeretnénk...

CSak le szeretném valahogy szerelni, finoman..mert tudom, ha össze veszem vele az csak a páromnak lesz rossz mert ő fogja halgatni

2010. febr. 3. 13:18
 24/38 anonim ***** válasza:
88%

13:04!


Igazad van abban, hogy vannak menyek akik igencsak rászámítanak a nagymamákra...DE az anyósok nincsenek általánosítva csak tapasztalatok vannak leírva. Neked NEM kéne általánosítani.


Milyen anya az, milyen a szeretete aki kinyírja a fiát az állandó érzelmi zsarolásaival, aki nem fogadja el a fia döntését és folyton bántja...

Nekem van egy betegségem amivel születtem és még nincs kisbabánk, mert kialakult egy másik betegségem ami ezt ideiglenesen befolyásolja...

Na erre azt mondta az a gonosz banya, hogy reméli soha nem lesz gyerekünk...

ITT TETTE BE A SAJÁT ANYJA A FÉRJEMNÉL A KISKAPUT!

Rég nem minden anyós ilyen.

2010. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
13:07 valami hasonló helyzetben vagyok én is
2010. febr. 3. 13:22
 26/38 A kérdező kommentje:

mielőtt megint támadna valaki NEM ÁLLÍTOM EGY SZÓVAL SEM HOGY MINDEN ANYÓS ILYEN...AKINEK NEM INGE NEM VESZI MAGÁRA...ennyi


az viszont tény, hogy valahonnan ered az anyós vs. meny téma...

2010. febr. 3. 13:30
 27/38 anonim ***** válasza:
47%
A barátnőimmel arra a következtetésre jutottunk, hogy a legtöbb CSAK fiús anyuka hülye. (persze kivételek itt is vannak) Kezdve onnan, hogy amint megszületik a kicsi fiú, már mindent "együtt" csinálnak. Mi így eszünk, ennyit szopunk, nem esszük meg a bolti kaját, mi már bilibe pisilünk, stb. Az a tapasztalat, hogy aki így kezdi a fiús mama életét, az már rossz útra tért. Kedves anyóst szidó anyukák! Van fiúgyereketek??
2010. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
A 3 házzal odébb sajnos nagyon közel van! Egy a lényeg! Ha anyósod nem elég intelligens, akkor soha nem fogja megérteni, hogy külön család vagytok és mindig bele fog szólni! És ha szólsz, akkor megsértődik és nem is fogja érteni hidd el, hogy mit beszélsz! Ilyenkor egyet tehetsz, elengeded a füled mellett, sajnos mást nem lehet csinálni. De Neked nehezebb a dolgod, mert csak 3 háznyira lakik tőletek. Ha intelligens lenne, mondanám, hogy a férjeddel közösen beszéljetek vele erről, de sokszor a férjek nem mernek szólni anyukának, hanem a feleséget kérik, hogy hagyja, felejtse el, ne foglalkozzon vele. Ez így egyszerűbb. Te döntsd el, melyik kategória az anyósod. Változtatni csak az utóbbi esetben fog a viselkedésén.
2010. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
13.06 gondolom egy és ugyanaz az előző menyeket szapuló hozzászólóval! Kívánom neked, hogy olyan anyós mellett élj, mint én éltem 10 évig!!!!!! Pokollá tette az életemet! Utána meghallgatnálak szívesen! Ne általánosíts! Valóban vannak rossz menyek is, de az igaz, hogy az esetek NAGY TÖBBSÉGÉBEN az anyós tesz olyan dolgokat, ami felborítja a családi békét. Az most másodlagos, hogy rossz szándékkal vagy egyszerűen csak butaságból. Azzal, hogy felnevelt minimum 1 gyereket, ellátott egy háztartást, egy férjet, egy nő nagyon megtanul irányítani. A baj ott kezdődik, hogy később a menyet is irányítani akarják. És nagyon sokszor erőszakosan. Ha folyamatosan ezt hallgatja az ember, hidd el, előbb-utóbb betelik a pohár!!!!!!
2010. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 1 fiam van,így csak egyetlen egy menyem van! Mivel én már 15 éves kora óta mondtam a fiamnak,hogy a legnagyobb békesség csak úgy van a családban ha a két család külön él már az elején,így egyik sem tud bele szólnia másik életébe...Én ismerem magam! Imádom a fiamat,de nem akarom,hogy ő mindig értem/nekem éljen..Neki is van saját élete,ahogy nekem is....Nekem is vannak rossz szokásaim amit én szeretek,de nem biztos,hogy a menyem is szeretné..Gondolok itt olyan dolgokra hogy:hajnalig tartó film nézések(és bizony nem halkítom le a TV-t mert a hallásom se jó)Ha olyanom van akkor a férjemmel egy hétvégén akár délig is fekszünk,pihenünk..nem ragaszkodunk a délben ebédhez,akkor eszünk amikor jól esik..(kivétel amikor ünnepek vannak)A olyan kedvünk van akkor a férjemmel éjfélkor csak beülünk az autóba,és megyünk vásárolgatni (Tecso-ba például)vagy csak úgy elindulunk a vakvilágba. A nappal takarítok szeretem hangos zene mellett csinálni...Ami a lényeg,én felneveltem a fiamat becsülettel,és örülök,hogy nem gyerek sírástól zeng a ház..(mondom én aki szereti a gyerekeket)Szóval a férjemmel mi is élvezzük,éljük a megszokott életünket..Amikor a fiam bemutatta a feleségét(akkor még csak barátnő)nekem semmi kifogásom nem volt,hisz szereti a fiamat,és ha találkoztunk mindig illedelmes kedves volt...Később amikor komolyra fordult a dolog néha-néha nálunk aludtak.Ezzel sem volt egy darabig probléma,hisz ahogy mondani szoktam egy tányérral kevesebb vagy több már teljesen mindegy...Amikor tervezték,félve mondták meg,hogy inkább nászútra mennének egy egzotikus helyre a nagy lagzi helyet,így csak 2 tanús lagzit szeretnének..Erre is azt mondtuk,hogy rendben,akkor azt a pénzt amit a lagzira szántam odaadom nekik,és menjenek utazzanak..Én ezért se morogtam,hisz nem az számít,hogy ennyi ember lakik jól,hanem ,hogy boldogok..DE!!2 éven keresztül folyamatosan mondtam Móninak is,hogy egy jó kapcsolat csak addig működik amíg a két család nem lakik egy fedél alatt...Mindenkinek vannak hibái,megszokott dolgai,és ne akarja senki a másikat megváltoztatni..nem fog menni...A nászút után megkérték,hogy fél évig hadd lakjanak velünk,mert még nem jött össze a tervük..Félve,de beleegyeztünk..Akkor is mondtam nekik,hogy én nem fogok változtatni az életritmusomon,ezért ne legyen vita...Egy darabig nem is volt..Egyszer jött csak a fiam,hogy jó lenne ha nem néznénk a TV-t hajnali 2-ig,mert ők nem tudnak aludni...Akkor beleegyeztem,hogy oké,kikapcsoljuk a TV-t,de megsértődtem,hisz én mindig is mondtam,hogy ilyenek vagyunk(ők is tudják,hisz sokszor együtt moziztunk),és előre mondtam,hogy nem fogok az életemen változtatni,mert velünk akarnak élni...nem szóltam nekik,de őszintén megmondom mi is sürgettük,hogy ideje külön élniük,mert később nagyobb gondok lesznek...Szerencsére sikerült lakáshoz jutniuk(albérlet),és azóta sincs semmi gond...Mi állandóan segítünk ha kell anyagilag is,örülök ha minden hétvégén nálunk ebédelnek,és nagyon örülök annak,hogy látni tényleg boldogok!!Én nem avatkozom az életükbe,és cserébe ők sem avatkoznak a mi életünkbe...Bár még nincs gyermekük,de örülök annak,hogy a menyem(akit nagyon szeretek) már most azt mondja,hogy ha gyereket vállalnak akkor magukért vállalják,és nem azért,hogy a 2 nagyszülőkhöz "dobálják" ide-oda..Bízom benne,hogy jó nagymama leszek,és imádni fogom az unokámat,de én nem akarom felnevelni...Az már a fiam és a menyem dolga lesz...

Talán ha a fiatal feleségek rájönnek arra,hogy az anyósnak is van saját élete,és megszokott dolgai,azokat tudni kell kezelni..Ha gonosz beszólásai vannak az nem azért van,mert így is gondolja,hanem mert így akarja megbántani a menyét(melyik kis feleség nem kapna sokkot,ha az anyós a kisbabájával támadja??)Azért gondoljunk arra,hogy egy anyós felnevelte a fiát esetleg több gyermekét,és öregkorára,nem akar újra gyereksírástól ébredni,vagy nem akar/nem tud alkalmazkodni egy fiatal lányhoz akinek merőben már a felfogása szinte mindenben...

Az én anyósom is a gonoszak királynője lehetett..De amikor elváltam,és rájött nem tiltom a fiamat tőle,kért csak bocsánatot..Azóta újra férjhez mentem,és mai napig tatom a volt anyósommal a kapcsolatot..A távolság mindent megoldott..

Ezért én is azt tartom helyesnek amit az első hozzászóló írt..Minél messzebb az anyóstól,és a kezdettől kezdve nem lakni egy fedél alatt...Hogy nem könnyű megoldani??Én is akárcsak a fiam albérlettel kezdte..Még mindig jobb egy albérlet,mint egy rossz anyós...

<fiús anyuka>

2010. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!