Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyós miért akarnak beleszó...

Az anyós miért akarnak beleszólni mindenbe? Miért nem tudja elfogadni a gyereke választottját? Miért nem bírják felfogni, elfogadni hogy már külön életünk van, és nem szólhat bele a döntéseinkbe? Valaha megváltozik egy anyós?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 12:03
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

A férjem nemrég említette nekem,hogy nem felejtette el,hogy 1-éve,könyörögtem,vegyen repülö jegyet ,hogy szülei 2-hónapja tartó látogatásának vége legyen.

Anyosóm tök psziho.

Nagyon érzékenyek a fíúk az anyukára!

Igy manipulája simán mai napig.

2010. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
15:27 bár csak az én anyósom is ilyen lenne :D
2010. febr. 3. 16:35
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:27 vagyok...

örülök,hogy "jó anyósnak" tartasz...De akkor te is elismered,hogy valahol igazam van...Én nem akarok közel 40 évesen változni,de nem is szeretném,hogy a menyem az én kedvemre változzon...Ő is jó úgy ahogy van...

Hidd el nekem,minél távolabb,minél kevesebb kapcsolat,már sokat fog javítani...Amíg ilyen közel laktok,nem tudsz semmit tenni,csak magadat,esetleg a házasságodat emészted fel!!

2010. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
13.21-nek. Nem ismerjuk veletlen egymast a csaladon belul? amit leirtal a betegsegeddel kapcs az hasonlit amit a rokonom mondott a mennyenek, de nem ebben az ertelemben, ezert erdekelne.
2010. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
50%

15.27-s nagyon foldon jar es mennyi igazsag van amit leirt. Persze ket csalad nem tud egyutt elni, kulonbozo generacio, kulonbozo elvarasok. ez nem azt jelenti h az egyik a rossz a masik a jo. a baj h legtobb menny bekoltozik az anyoshoz mert UGY OLCSOBB!!! es elvarja h az anyos formalodjon es megfeleljen a menny kenye kedveert. ami persze nem fog menni mert megis csak az anyos van otthon az o vara az o szabalyai jatszanak. Persze ezt a menny nehezen viseli...


kedves kerdezo attol meg az aposod haza az anyos a haszonelvezo. kozos vagyon. neked meg a tulajdoni reszed egyenlo a nullaval. tehat nem anyosnak kell 'kussolni'ahogy irtad hanem neked. ha meg nem tetszik akkor irany a kulon elet, albi, lakashitel etc...

ja az draga, de meg kell tanulni gazdalkodni. a felnott elet nem csak rozsaszin lufikkal jar, h szeretjuk egymast meg jol elvagyunk, ha felnottnek erzed magad h donteni tudsz es parkapcsolatban elni, legyel felnott h eltartod magad a sajat odudban es nem odacuccolsz idegen helyre. megha fizeted is a rezsit, ha albiban vagy vagy ha hitelt fizetsz dragabban josz ki.tehat te egy vendeg vagy anyos pajti hazaban es az is maradsz az nem lesz sosem az otthonod. amit magad felepitesz az a tied, ott te vagy otthon es te szabod a jatekszbaalyokat amig masnal elsz az a mas fogja szabni neked a jetkaszbalyt ha tetszik ha nem. egyet teszel elkoltozol es megalakitod sajat szerencsedet.

2010. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

15.27. Azt hiszem, sokan összetettük a kezünket: bárcsak ilyen anyósom lenne!!! :)


Nagyon igazságtalannak érzek itt néhány hozzászólást, ami azt feltételezi, hogy az ifjú pár csak azért lakhat átmenetileg az anyóséknál, mert gyüjtenek saját lakásra vagy lakásmegoldásra. Az ilyenek nem hallottak még a birtoklásmániás anyósról??

Aki nem olyan ideálisan gondolkodik, mint a 15.27-es anyós, hogy a különélés a jobb mindenkinek, hanem a saját önző terveit úgy valósítja meg, hogy a fia (külf-ön megkeresett) pénzét is bevonja, amiről neki 20-as évei elején, egyedülállóként még nincs konkrét elképzelése, azt eldönti, mire menjen el a pénz, és mire a fia megtalálja az "igazit", arra olyan helyzetbe van, hogy minden pénze benne van a szüleivel közös házban? Vagy az ilyen fiú nem érdemel családot, az ilyenhez ne menjen senki férjhez, ha amúgy érzelmileg és minden szempontból úgy érzi a nő, minden rendben lenne? Csak mert az anyós nevelte ilyen jellemmé gyerekkorában(veréssel!), hogy akkor ebbe belement az építkezésbe? (És aki pár év együttélés után már látja: úristen, ebbe nem kellett volna belemennem, és változtatna, de hogyan?)

Nem hiszem, hogy csak az én fogtam ki ilyen anyóst, ugyanis ismeretségi körömben is van 2 fiatalember, az egyik elvált hasonló dolgok miatt, a másik még most, 38 évesen is leadja a fizetését az anyunak... A 2.-nak lehetett volna családja többször is (2-ről tudok), de félt, hogy albérletet nem tudják fizetni (hiszen nincs összegyüjtött pénze se!), az anyós meg fél év után ellehetetlenítette a meny helyzetét. Az ilyen férfiak, akiket így nevelt az anyjuk, nem érdemelnek boldogságot? Természetesen ne menjen senki azért férjhez, mert a másikat sajnálja, de mi van, ha a férfibe beleszerető nő amúgy jól kijönne (és az évek azt igazolják, ki is jön) a választottal, ha anyós egyszerüen csak elfogadhatóan, emberségesen viselkedne, ha már ezt a helyzetet teremtette, mielőtt a fiatalok megismerték egymást? Vagy segítené (ha megteheti, mert esetünkben meg is tehetné) a változtatásban, hogy külön élhessenek?

2010. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

lemaradt: 12.12=13.07 voltam ismét

14.16

2010. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy költői kérdés!

És ha anyós teszi bele fenekét a jóba? Mert nálunk így történt. És ha anyós egy büdös fillérrel nem segít, sőt még kér is? Mert nálunk így van. Nagyanyámmal egykorúak, a nagyanyám 10ezerrel több nyugdíjból, lakást tart fenn meg magát. Anyósom a saját kiadásait képtelen fedezni. Amikor pedig pénz kell, kérés helyett ordibál a férjemmel, és engem szapul neki, holott "állítólag" a kapcsoltatunk "jó". Ahelyett hogy azt mondaná, -Fiam adj egy ezrest mert nincs pénzem.

Nem mindig a menyecske teszi be a popót más tulajdonába! Van ám ez fordítva is, és mégis ugyanaz az elvárás mintha az övébe élnénk. Neki mindent szabad, nekünk nem.

2010. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!