Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akar egyáltalán valamit a...

Akar egyáltalán valamit a lányomtól szerintetek, vagy csak kényelmes neki a helyzet?

Figyelt kérdés

A lányom öt éve van együtt a barátjával, aki tulajdonképpen egy éve a vőlegénye. 24éves, a fiú 25. Mindkettő itthon/otthon lakik, de a fiú szinte mindig itt van nálunk. Itt eszik, innen visz enni a munkahelyére, itt fürdik, itt internetezik, szinte itt él, épp csak ez semmibe sem kerül neki, ha véletlen hoz egy kenyeret a lányom már jön, hogy anyu el ne felejtsd neki odaadni a kenyér árát. Ellenben ő mindig mindennek elkéri az árát a lányomtól, ha szülinapon/karácsonyon stb. kívül kap tőle valamit azt is inkább úgy, hogy ad neki valamennyit az árába, de nem megveszi neki, mondjuk egy cserép virágot.

Szerintem jó neki, hogy itt van minden, mert otthon se internet, se választék a kajából biztos az is tetszik neki, mert a lányom már mondta, hogy elmehetnének albérletbe, hogy együtt lakjanak, kipróbálják milyen, de a fiú azt mondta neki, hogy ő nem megy albérletbe, mert az pénz kidobás. Ja persze, mert így őt is én etetem, meg én fizetem az internetezését. Egy ideje ez egyre jobban zavar. Ha lányomnak bármit mondok beszakad a feje, megsértődik, sír.


Én egyre inkább úgy látom, hogy ez a fiú rajtunk spórol és nem lesz ebből semmi. De hülye vagyok, mert megbántani nem akarom, akkor a lányom szenved, viszont elegem van már ebből, mind a kettő dolgozik, ennyi idő után már igazán mutathatá jelét, hogy akar valamit tőle, nem csak a kisszobába ellenni olcsón..


Mit mondjak nekik, ez így nem lesz jó. Ha neki pénzkidobás kettesben lenni a lányommal, meg fizetni maga után a villanyt, akkor milyen fiú ez? Szerintem a lányom attól retteg, hogy nem talál másikat. Mindig mentegeti, ha valaki kritizálja, de egyre nevetségesebb, hogy majd változtat rajta stb. De hát így mikor fog rájönni szerencsétlen, hogy nem is jó ez így? 30 évesen két gyerekkel? Nagyon aggódok!


2010. febr. 8. 21:32
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

Valójában hivatalosan sose költözött ide csak egyre többet volt itt. Anyám már mondta, hogy ott rontottam el, hogy ezt hagytam, így már kényelmes neki esze ágában sem lesz "lépni" előre a lányommal kapcsolatban. Lehet benne valami.

A lányom meg siránkozik, hogy hogy lehetek ilyen, hát így szokták meg, most ennyi idő után, hogy mondja neki, hogy ne jöjjön. Mindegy mit mondok, én vagyok a nem megértő anya.

2010. febr. 8. 21:36
 2/54 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ülj le velük beszélgetni. Ne úgy, hogy a srácot minősítsd, hogy milyen, hanem arról beszélj, hogy neked milyen az, hogy ő ott van. Hogy úgy érzed, hogy kihasznál, téged is és a lányod is. Biztos nem lesz könnyű, de ha neked nem kényelmes, muszáj lépned. El kell döntened, hogy a lányod most sírjon és haragudjon rád, vagy később sírjon gyerekekkel a "nyakán", hogy miért kellett ezt a srácot választania.
2010. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valóban nem kéne hagyni. Mi is laktunk a szüleimnél a párommal ennyi idősen, de természetesen a rezsibe ő is beszállt, és a főzést külön oldottuk meg magunknak. Amit ez a fiú csinál, sajnos egyértelműen kihasználás.
2010. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit meg kene szorongatni a fiut!

Mondjuk, hogy ok gyerekek, nem adtok haza, de akkor tegyetek felre lakasra.

Es hivatalosan pl.: egy lakaskassza vagy valami.

Es ezt ugy, hogy kettojuk elott, ne legyen eselye sem neki se a lanyodnak kibujni.Es, hogy o is lathassa mi a reakcioja a fiunak.

Bloffolj ra, hogy legyetek itthon ekkor-akkor es kihivsz valakit aki kihozza a szerzodest stb, hogy lassak, ez most nem a levegobe megy.

Csapj oda komolyan az asztalra.

Ha a csavo balfek, meg fog ettol szerintem ijedni.

2010. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond azt neki, hogy nincs sok pénzed, és jó lenne ha valamennyit beletudna adni a rezsibe, vagy el kell, hogy mennyen.
2010. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Fene sem gondolta ezt pár éve. Én meg mondtam, hogy anyám miket mond, meg hogy én is hogy utáltam, mikor este bejött, hogy vége az udvarlásnak, menjen a barátom/vőlegényem haza.

Azt hittem jó lesz így, modern anyuka vagyok stb. erre még egy gyereket vettem a nyakamba és még mesértődnek, ha nem tetszik.

2010. febr. 8. 21:57
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem önts tiszta vizet a pohárba, üljetek le, és kérd meg mindkettőjüket, hogy adjanak bele a közösbe X összeget fejenként. (Biztos tudod, mennyit keresnek, és mennyit adhatnak kb.) A pénzt, amit kapnál, nem muszáj a rezsibe forgatni, elkezdhetsz takarékoskodni is a nevükben, tudtukon kívül. De szerintem idáig nem fog eljutni a sztori, mert a srác nem fog belemenni, és cirkuszolni fog. Hátha a lányodnak az kell, hogy lássa, mennyire használhatatlan élősködő a pasi...
2010. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Állj a fiatalok elé és mond meg hogy mostantól minden számlát 3 felé osztotok és együtt fizetitek. Folyamatosan és határozottan szólísd fel öket hogy száljanak be a közüzemi számlákba. Ne főzz moss rájuk, mond le a tv-t, internetett. Ha nem lesz olyan kényelmes dolguk a lányod is észbe kap. Légy kitartó én drukkolok.
2010. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
A te lakasod, te vagy a fonok, ugyhogy en is leulnek veluk lefektetni az egyutteles szabalyait. Nem ertem hogy varhatja el az a fiu, hogy mindent te biztositasz neki... Attol meg, hogy hivatalosan nem lakik ott, gyakorlatilag igen, ugyhogy tetszik-nem tetszik be kellene szallniuk a koltsegekbe.
2010. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy van egy 15éves fiam, meg egy férjem, szóval muszáj főznöm mondjuk. És akkor a lányom mondta, hogy most hogy mondja neki, hogy ne szedjen annyit, mert mikor ő elmegy hozzájuk, akkor sose nézi senki, hogy mennyit eszik. Hát persze havonta egy hétvégén nem is csodálom.


Attól félek, hogy durva leszek, mert mindig olyan vagyok, hogy tűrök tűrök, nem akarok megbántani senkit, aztán a végén felrobbanok.


Viszont ez a számla fizetés jó ötlet, hogy osszuk csak el. Kíváncsi vagyok mit szólna.

2010. febr. 8. 22:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!