Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akar egyáltalán valamit a...

Akar egyáltalán valamit a lányomtól szerintetek, vagy csak kényelmes neki a helyzet?

Figyelt kérdés

A lányom öt éve van együtt a barátjával, aki tulajdonképpen egy éve a vőlegénye. 24éves, a fiú 25. Mindkettő itthon/otthon lakik, de a fiú szinte mindig itt van nálunk. Itt eszik, innen visz enni a munkahelyére, itt fürdik, itt internetezik, szinte itt él, épp csak ez semmibe sem kerül neki, ha véletlen hoz egy kenyeret a lányom már jön, hogy anyu el ne felejtsd neki odaadni a kenyér árát. Ellenben ő mindig mindennek elkéri az árát a lányomtól, ha szülinapon/karácsonyon stb. kívül kap tőle valamit azt is inkább úgy, hogy ad neki valamennyit az árába, de nem megveszi neki, mondjuk egy cserép virágot.

Szerintem jó neki, hogy itt van minden, mert otthon se internet, se választék a kajából biztos az is tetszik neki, mert a lányom már mondta, hogy elmehetnének albérletbe, hogy együtt lakjanak, kipróbálják milyen, de a fiú azt mondta neki, hogy ő nem megy albérletbe, mert az pénz kidobás. Ja persze, mert így őt is én etetem, meg én fizetem az internetezését. Egy ideje ez egyre jobban zavar. Ha lányomnak bármit mondok beszakad a feje, megsértődik, sír.


Én egyre inkább úgy látom, hogy ez a fiú rajtunk spórol és nem lesz ebből semmi. De hülye vagyok, mert megbántani nem akarom, akkor a lányom szenved, viszont elegem van már ebből, mind a kettő dolgozik, ennyi idő után már igazán mutathatá jelét, hogy akar valamit tőle, nem csak a kisszobába ellenni olcsón..


Mit mondjak nekik, ez így nem lesz jó. Ha neki pénzkidobás kettesben lenni a lányommal, meg fizetni maga után a villanyt, akkor milyen fiú ez? Szerintem a lányom attól retteg, hogy nem talál másikat. Mindig mentegeti, ha valaki kritizálja, de egyre nevetségesebb, hogy majd változtat rajta stb. De hát így mikor fog rájönni szerencsétlen, hogy nem is jó ez így? 30 évesen két gyerekkel? Nagyon aggódok!


2010. febr. 8. 21:32
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

Kihívtam a fiút. Röviden: elmondtam neki, hogy úgy érzem hozzájárulhatna a kötlségekhez, mivel nálunk lakik attól, hogy ezt ő így nem mondta ki, és megterhelőek a kiadások. Ő erre azt mondta, hogy hát majd ha "rendbe jön anyagilag". Mert téligumit kellett venni, meg tankolni kell meg ilyesmi. Hát mondom, nekem is kellett, meg nekem számlát is kell fizetni és kaját venni, meg ruhát a gyerekemnek, és a többi átkozott kiadás, erről szól az élet, ha az ember egyszer felnőtt.


Hazament ma estére, de úgy, hogy nem is köszönt. Erre inkább semmit nem mondok.


A lányom közlte, hogy ez neki most olyan égő, aztán bőgött egy sort, hogy ő néha az unokatestvérei előtt is égőnek érzi, hogy milyen, mert nekik olyan más a barátjuk, de közben olyan jól elvannak, meg hogy jól kezeli a hisztijeit és ilyesmi. Egy kicsit beszélgettünk, elmondtam neki, hogy gondolja át a dolgokat, mert én neki rosszat nem akarok, de nagyon érdekesen viselkedik ez a fiú és hiába mentegeti évek óta, hogy majd megváltoztatja, ha már most ilyen, ennél jobbra nem is számíthat. És azt is elmondtam neki, hogy nem az egész rokonságban találtak a lányok kivételes fiúkat, akik elviszik őket ide-oda, kényeztetik a barátnőjüket, és azon vannak, hogy minél előbb közös életet kezdjenek, hanem inkább az övé kivételes kissé negatív irányba.

Remélem lesz valami foganatja.


Köszönöm a jó tanácsokat!

2010. febr. 10. 22:06
 42/54 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes voltál! Büszke vagyok rád :-))

De tényleg. A srác ha ott akar aludni, hát fizessen szépen, legalább amit elfogyaszt.

Még hogy ha majd rendbejön... Hát mi vagy te, Teréz anya, hogy eltartsad, amíg ő rendbe jön??? Hát nincs neki anyja, apja? Tartsák el azok, amíg ő rendbejön... Ha annyi eszük van...

Bízok benne, hogy ha nem idegesen, hanem úgy tudsz mindig beszélni a lányoddal, hogy lássa, jót akarsz neki, akkor észhez tér ezektől a finom beszélgetésektől előbb-utóbb. Pláne ha a srác még a párizsijját se tudja kifizetni...

2010. febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
Szia, jo hogy szoltal a sracnak, mar elobb meg kellett volna tenned! A lanyod is biztos vagyok benne, hogy legbelul erzi es tudja, hogy neked van igazad, csak valoszinu meg nem nagyon voltak baratai, igy nem tud kulonbseget tenni! Ha lenne olyan fiu aki a tenyeren hordja a lanyodat, es fizet neki akkor elajulna! Ugyhogy beszelj csak a lanyoddal, hogy kapjon eszbe, es nehogy mar te tartsd el oket!
2010. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

Ismét 10.01-es vagyok.

"A lányom közölte, hogy ez neki most olyan égő" - na erről beszéltem a lepontozott válaszomban. De úgy tűnik, ez a kisebb dolog a lány számára is, inkább azt érzi égőnek, ahogy a fiú viselkedik vele. (Mondjuk nekem is a pofám leszakadna társaságban, ha a barátom így kukacoskodna! Nem azt mondom, hogy pumpolni kell, de azért ez meg a másik véglet!)

"jól kezeli a hisztijeit" - ez a mentegetés rosszul hangzik, a fiú leépítette a lány önbizalmát, elhitette vele, hogy ő egy hisztis, defektes csaj, és ő - csak ő - ezt jól tudja kezelni. És persze e fogyatékossága miatt jobb bánásmódot ne is várjon, még ennek is örüljön. Tipikus érzelmi bántalmazói viselkedés. Szegény lány meg szépen elhitte és ezért nem keres mást.

Remélem, megértette, hogy az övé kivételes, negatív irányban.

Ezek után azt mondom, tényleg tök jó, hogy így törődsz vele. Alapvetően nem vagyok híve, hogy beleszóljunk mások kapcsolatába, de akinek így letörték az önbizalmát, az tényleg nem látja reálisan a dolgokat, és vele igenis beszélni kell.

2010. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
Meg belegondoltam, én a barátoméknál vagyok szinte minden nap, de eszembe nem jutna rendszeresen náluk jóllakni úgy, hogy ráadásul még nem is viszek semmit. (És nem is ott fürdök, meg ilyesmi) Pedig az anyukája nagyon kedvesen kínál, és talán kicsit még neheztel is, hogy hónapok alatt egyszer vagy kétszer ettem náluk. Tényleg pofátlan ez a gyerek.
2010. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerintem nem volt érthető az a rész, nem arra gondolt, hogy pénzt kértem, hanem arra, hogy a barátja erre válaszul köszönés nélkül hazament.

2010. febr. 11. 15:08
 47/54 anonim ***** válasza:
Hát akkor ebből látszik, hogy nem tiszta a dolog...
2010. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

Nem szeretek én sem beleszólni, de mostmár úgy éreztem muszáj, mert hülyének nézi őt is, engem is, és már nagyon zavart.


Emlékszem, hogy a legelső hosszabb kapcsolatából is félt kilépni, de hát mindig volt, aki hazakísérje és mindig volt fiú aki udvarolt neki, kedves, okos és szép lány, nem is értem miért fél ennyire attól, hogy magába marad. Van olyan, hogy valaki kapcsolat függő?

2010. febr. 11. 15:25
 49/54 anonim ***** válasza:
Először elhiteted a partnereddel, hogy másnak úgysem kellene, aztán elmarsz tőle mindenkit, nehogy legyen valakije rajtad kívül, végül hadd gondolja magáról, hogy életképtelen nélküled, és máris a hatalmadban van.
2010. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
Ebben sajnos lehet valami, egy időben említettem is neki, hogy mióta együtt vannak, olyanok, mint az öregek. Ülnek otthon, ki sem mozdulnak. Azóta csak az egyik barátnőjével tartja néha a kapcsolatot, pedig tényleg elég mozgalmas élete volt előtte, programokkal meg ismerősökkel.
2010. febr. 11. 19:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!