Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akar egyáltalán valamit a...

Akar egyáltalán valamit a lányomtól szerintetek, vagy csak kényelmes neki a helyzet?

Figyelt kérdés

A lányom öt éve van együtt a barátjával, aki tulajdonképpen egy éve a vőlegénye. 24éves, a fiú 25. Mindkettő itthon/otthon lakik, de a fiú szinte mindig itt van nálunk. Itt eszik, innen visz enni a munkahelyére, itt fürdik, itt internetezik, szinte itt él, épp csak ez semmibe sem kerül neki, ha véletlen hoz egy kenyeret a lányom már jön, hogy anyu el ne felejtsd neki odaadni a kenyér árát. Ellenben ő mindig mindennek elkéri az árát a lányomtól, ha szülinapon/karácsonyon stb. kívül kap tőle valamit azt is inkább úgy, hogy ad neki valamennyit az árába, de nem megveszi neki, mondjuk egy cserép virágot.

Szerintem jó neki, hogy itt van minden, mert otthon se internet, se választék a kajából biztos az is tetszik neki, mert a lányom már mondta, hogy elmehetnének albérletbe, hogy együtt lakjanak, kipróbálják milyen, de a fiú azt mondta neki, hogy ő nem megy albérletbe, mert az pénz kidobás. Ja persze, mert így őt is én etetem, meg én fizetem az internetezését. Egy ideje ez egyre jobban zavar. Ha lányomnak bármit mondok beszakad a feje, megsértődik, sír.


Én egyre inkább úgy látom, hogy ez a fiú rajtunk spórol és nem lesz ebből semmi. De hülye vagyok, mert megbántani nem akarom, akkor a lányom szenved, viszont elegem van már ebből, mind a kettő dolgozik, ennyi idő után már igazán mutathatá jelét, hogy akar valamit tőle, nem csak a kisszobába ellenni olcsón..


Mit mondjak nekik, ez így nem lesz jó. Ha neki pénzkidobás kettesben lenni a lányommal, meg fizetni maga után a villanyt, akkor milyen fiú ez? Szerintem a lányom attól retteg, hogy nem talál másikat. Mindig mentegeti, ha valaki kritizálja, de egyre nevetségesebb, hogy majd változtat rajta stb. De hát így mikor fog rájönni szerencsétlen, hogy nem is jó ez így? 30 évesen két gyerekkel? Nagyon aggódok!


2010. febr. 8. 21:32
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

Na ezt hallgassátok meg, előbb futottam össze a lányommal, most anyósos hétvége volt, kérdeztem milyen volt, elvolt stb. és mondta, hogy anyósék azt mondták, hogy ők már beletörődtek, hogy nem lesz esküvő, gyűjtsenek csak házra. Érdekes. Csak azt mondtam neki, hogy aha. Ezek szerint amaz az oldal már elkönyvelte, hogy esküvő az majd a ködös jövőben lesz, addig el lesznek nálam? Mindegy semmit nem mondtam.

Itt mindenki kb. ugyanazt mondja, köszönöm a megerősítését! Azt a módszert választom a javasoltak közül a tálalásra, hogy kihívom őket, mikor itt vannak mindketten, nem szólok előre és közlöm, hogy már pedig ez lesz. Ha előre szólok, meg megbeszélek, akkor megsajnálom, vagy hülyét csinálok magamból vagy akármi és semmi sem fog történni!

2010. febr. 8. 22:48
 22/54 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a fiúnak kényelmes! A lányodnak is nagyon. Hiszen neki sem kell gondoskodnia a prájról.

Szeirtem kerek perec kérdezd meg a fiút mik a tervei. Ha el akarja veni a lányod rendben, de innentől ha már félig úgyis itt lakik legyne kedves vagy hetente egyszer bevásárolni, vagy konyhapénzt adni x ezret.

2010. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

Úristen!!! Az ilyet úgy pofán tudnám verni. Mekkora parasztnak kell lennie, hogy így élősködjön?

Állj a sarkadra. És a lányod is. Ha már most ennyire nem akar a lelkébe taposni (jogosan tenné, teszem hozzá), mi lesz, ha összeházasodnak?

Engem az is kiakasztana, ha 25 évesen a szüleim gondoskodnának rólam, de hogy más szülei? És még hálás se vagyok?

Hát helyettem is olvass be neki.

22/L

2010. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
Na azért kíváncsi lennék, ha a lányod költözne oda anyósékhoz, és ő sem adna a konyhára egy garast sem, ők hogyan reagálnának. Ja nem lesz esküvő! Ezt a legkönnyebb mondani. A pici fiúk meg él mint Marci hevesen más szénakazlában,ahol fűtenek rá, ehet, ihat, és ott a nő is helyben. Kedves anyuka! Ennek véget kell vetni, mert te fogsz tönkre menni. És a férjed mit szól ehhez a szituációhoz, vagy csak te cipeled a hátadon ezt a súlyos terhet?
2010. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

A férjem a második férjem, a gyereket nem nagyon csípi, de azok sem őt, így nem foglalkozik velük. Amennyi pénzt ő hoz, azzal nem is veri a mellét, a család fenntartó nálunk én vagyok, bár már egyszer-kétszer megjegyezte, hogy nem szereti a fiút, meg a lányomnak is be szokott szólni, de tőle a lányom nem veszi "komolyan" arra fogja, hogy utálják egymást.

Ő amolyan megerősítés szinten elmondja nekem a véleményét, de egyébként nemigen szól bele.

2010. febr. 8. 23:05
 26/54 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy csökkenteném a komfortot a házban, hogy ne legyen jobb, mint az anyóséknál.
2010. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

Hu, hat nagyon meg vagyok dobbenve! Hogy lehet, hogy igy engeded, hogy kihasznaljanak teged? Hogy lehet, hogy egy fiatal srac ennyire pofatlan legyen? Hogy lehet, hogy a lanyod nem sajnal meg teged, hogy mindent te fizetsz?

Kemenyits be, mint mar itt sokan irtak, es a legjobb lenne, ha elmennenek alberletbe! De aztan onnan nehogy meg a kenyeret is toled vigyek aztan!

Ha alberletbe elmennek, kiderulne pillanatok alatt, hogy milyen a fiu. A lanyod is jobban kiismerne a sracot, szerintem elobb-utobb szakitananak is, gondolom nem is bannad. Szoval alberlet.

Ha nem akarnak elmenni alberletbe, akkor pedig mondd meg a lanyodnak, hogy holnaptol x. osszeget le kell tennie az asztalra neked! Nem baj, ha neked van penzed, igenis erezze a lanyod, hogy felnott mar o is, es te nem fogod orokre eltartani ot! A srac kihasznal benneteket, ez egyertelmu. Gondolom latja is, hogy van mit a tejbe apritanotok, igy nincs lelkiismeretfurdalasa. Hat ha meg meg hagyod is magadat, akkor mire szamitasz?! Ne engedd, hgoy kihasznaljanak. Majd ird meg, hogy mit sikerult intezned a fiatalokkal.

2010. febr. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
24%
Kedves kérdező, szerintem te olyan vagy, mint a viccbéli anyós! Szerinted mégis hol kéne lakniuk huszonévesen. Ebben a korban (manapság) szinte csak annak van salyát lakása akinek a segge alá tolják a kedves szülők. Azért meg mért kéne kidobni a vőlegényt mert csóró? Vagy te jobban örülnél ha egy 50-60 éves gazdag cukrosbácsi lenne a vejed?
2010. febr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,én is 20-on éves vagyok,és évek óta a párommal élünk külön, albérletben...

Még az egyetem alatt költöztünk össze.Akkor jött otthonról némi támogatás mindkettőnknek,befejeztük a sulit,de eszünk ágában sem volt a szülőkkel összeköltözni.

Albérlet maradt suli után is, és már nem kérünk pénzt. Szerencsére párom jól keres, nekem meg sajna nincs munkám,egyetem alatt volt ez fordítva is.Magunkat tartjuk el.

De suli alatt is igyekeztünk effelé menni(ösztöndíj,diákmelo,stb.)

Ha mindketten dolgoznak,akkor ha nem is nagy lábon élve,de ki lehet jönni két fizuból még albérlettel is. Ha anyuékkal laknánk tuti fizetnénk bele valamit a közösbe.Ha nem is olyan nagyon nyíltan,de mondjuk a bevásárlás intézése vagy ilyesmi(mivel elég közel lakunk egymáshoz ez most is megvan)

Szóval szerintem egyáltalán nem viccbéli anyós,hanem csak besokallt,hogy úgy érzi nem tart semerre a lánya élete a fiúval...

2010. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
0%
...és egy csomó pénzt kidobtok feleslegesen az albérletre. Ez aztán a menő! :D
2010. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!