Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akar egyáltalán valamit a...

Akar egyáltalán valamit a lányomtól szerintetek, vagy csak kényelmes neki a helyzet?

Figyelt kérdés

A lányom öt éve van együtt a barátjával, aki tulajdonképpen egy éve a vőlegénye. 24éves, a fiú 25. Mindkettő itthon/otthon lakik, de a fiú szinte mindig itt van nálunk. Itt eszik, innen visz enni a munkahelyére, itt fürdik, itt internetezik, szinte itt él, épp csak ez semmibe sem kerül neki, ha véletlen hoz egy kenyeret a lányom már jön, hogy anyu el ne felejtsd neki odaadni a kenyér árát. Ellenben ő mindig mindennek elkéri az árát a lányomtól, ha szülinapon/karácsonyon stb. kívül kap tőle valamit azt is inkább úgy, hogy ad neki valamennyit az árába, de nem megveszi neki, mondjuk egy cserép virágot.

Szerintem jó neki, hogy itt van minden, mert otthon se internet, se választék a kajából biztos az is tetszik neki, mert a lányom már mondta, hogy elmehetnének albérletbe, hogy együtt lakjanak, kipróbálják milyen, de a fiú azt mondta neki, hogy ő nem megy albérletbe, mert az pénz kidobás. Ja persze, mert így őt is én etetem, meg én fizetem az internetezését. Egy ideje ez egyre jobban zavar. Ha lányomnak bármit mondok beszakad a feje, megsértődik, sír.


Én egyre inkább úgy látom, hogy ez a fiú rajtunk spórol és nem lesz ebből semmi. De hülye vagyok, mert megbántani nem akarom, akkor a lányom szenved, viszont elegem van már ebből, mind a kettő dolgozik, ennyi idő után már igazán mutathatá jelét, hogy akar valamit tőle, nem csak a kisszobába ellenni olcsón..


Mit mondjak nekik, ez így nem lesz jó. Ha neki pénzkidobás kettesben lenni a lányommal, meg fizetni maga után a villanyt, akkor milyen fiú ez? Szerintem a lányom attól retteg, hogy nem talál másikat. Mindig mentegeti, ha valaki kritizálja, de egyre nevetségesebb, hogy majd változtat rajta stb. De hát így mikor fog rájönni szerencsétlen, hogy nem is jó ez így? 30 évesen két gyerekkel? Nagyon aggódok!


2010. febr. 8. 21:32
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
31%

Korban a lányodhoz közel állóként (N) mondom el a véleményem.


Szerintem manapság nem olyan egyértelmű, hogy 24-25 évesen összeházasodnak az emberek, én megértem, hogy jó nekik a sima járás is. Most az esküvő NEKED fontos, vagy a lányodnak? Sokszor csak a szülők erőltetnék, a fiataloknak meg nem is olyan fontos. Én durvának tartom "kiugrasztani a nyulat a bokorból" pl. lakáskasszás szerződéssel - megérteném, ha a fiú akkor is kiakadna, ha egyébként akarja! - mert nehogymár az anyós döntse el! Még a végén a lányod is megharagszik Rád, hogy konfliktust szítottál, elüldözted a kedvesét!!!


Sőt azt is megértem, hogy nem akarnak elmenni albérletbe nyomorogni. vessétek meg a generációnk azon tagjait, akiknek nem rakják a s.gge alá a lakást, nekem se fűlik a fogam ahhoz, hogy azért lógjon a belem, hogy minden számlát+albérleti díjat kifizessek, és azzal vége, soha egy könyv, egy ruha, egy kulturális esemény, egy koncert, kinek mi fontos. Nem olyan nagy bűn, hogy nem nyomorogva akarja a fiatalságát tölteni.


Azzal viszont egyetértek, hogy a fiú bunkó - még ha csóró is, ne kérje már el a kenyér árát egy olyan házban, ahol naponta megvendégelik!

Mégis úgy érzem, Téged nem az zavar, hogy ott van, és vizet stb. fogyaszt - hanem az, hogy nem kéri meg a lányod kezét. Arra készülj fel, hogy ha kijelented, hogy na ezentúl x tízezer ft-ot kell fizetnie, és a fiú elmaradozik, a lányod Rád fog haragudni :( És még nem is biztos, hogy azért maradozna el, mert nem szereti a lányod - de ha én 4 évig abban a tudatban éltem, hoyg valahol szívesen látnak, és egyszer csak nem - hát én se szívesen mennék oda többet. Szerintem nekik kellene eldönteni a kapcsolatuk sorsát....

2010. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

09.52-es vagyok. Nem tudom,ha saját lakásunk lesz,akkor is egy csomó pénzt kidobunk. Persze,az utána a miénk lesz....

Amúgy mi sem tervezünk esküvőt vagy ilyesmit a közeljövőben. DE nem vagyunk anyuci szoknyájához nőve, hogy nála lakom és eltart..Magunk akarunk boldogulni,mert végülis felnőtt emberek vagyunk...

Persze az úgy jó, mert "lehet spórolni lakásra"

Mégis egy átlagkeresteből mennyi idő alatt hozol össze egy saját lakást? 30-35 évesen?

Ha mindenki erre várna, nem lennének házasságok,nem születnének gyerekek...Ja,hogy ez van..Hát nem tudom,hogy ez mennyire normális.

Ha mi életünk végéig albérletben maradnánk, nekem azzal sem lenne bajom.

De persze ezt mindenkinek magának kell tudni, hogy mik a lehetőségei.Én egyet tudok,nem költöznék vissza anyuékhoz, és párom szüleihez sem.Most mkivel jó a viszonyunk,én ezt nem kockáztatnám:)

2010. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki azt mondja,hogy az albérlet kidobott pénz,az bizony csupán a kényelmét nézi.

Talán a legboldogabbak 19 évesen egy albérletben voltunk,nagyon csóron,viszont 25b évesen már a saját lakásunkaban laktunk,megvolt a motiváció...nem hisztivel töltöttük el az időnket.

2010. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

már csak azért sem jó ez így, hogy te költesz erre a fiúra, hiszen neked ott van a saját fiad!!

mi lenne, ha egyszer csak a szemedre hányná, hogyha valamire nem telne, hogy mennyit is költöttünk erre a dolgozó meglett férfira az elmúlt egy évben? ezért nem tudjuk megvenni ezt meg azt. és igaza lenne.

neked meg lehetne lelkiismeret-furdalásod.

vess ennek véget minél hamarabb.

ha nem terveznek együtt komolyan, nem akarnak összeköltözni, nem feltétlen albérletbe, fizessenek be egy saját lakásra, ha már mindketten dolgoznak, (persze tudom, ehhez az is kell, hogy elegendő legyen a fizetésük).

ha azonban nem akarnak közös életet, a lányodnak akkor sem ártana takarékoskodni egy saját lakásra egy megtakarítási számlán.


valaki írta, hogy nem szeretné a fiatal éveit nyomorogva eltölteni. ez rendben is van, senki sem szeretné, csak egyszerűen vegyük tudomásul, hogy Magyarországon élünk, nem telik többre. nem várható el a szülőktől, hogy ők fizessék a szórakozásunkat, mikor lehet, hogy már inkább magukra költenék a pénzt. ők is szívesen elmennének, gyógyfürdőbe, vennének könyvet, mozi, színház, rendezvények őket is érdeklik. akár a szép ruhák is.

aki nem születik módos családba értse meg, hogy nem tudják fizetni a luxusdolgait a szülők.

ha otthon nem keres eleget, menjen ki külföldre dolgozni. én is kijöttem, nem mondom, hogy itt fenékig tejfel, de egy fokkal jobb, félretenni is tudok meg szórakozni is.

persze be kell vállalni a kulimunkát is akár. de valamit, valamiért. aki ezt nem tudja, akarja vállalni, az ne akarja a szüleit kizsigerelni. nem ők tehetnek arról, hogy ilyen alacsonyak a fizetések.

2010. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:

Szervusztok!

Néha csodálkozok, hogy mik vannak a válaszokban. Nem arról van szó, mikor valaki nem ért velem egyet, hanem mikor világosan leírok valamit és aztán szelektív olvasás után válaszolnak.


Nekem nem az esküvő a fontos, és már megkérte a kezét, amihez én semmit sem szóltam, a lányom "vette rá", egyre többet beszélt neki róla (elvégre már akkor is négy éve együtt voltak, felnék még amúgy is szokás a "korai" esküvő bár nem hinném, hogy 25 éves kor körül korán van) a fiú eleinte állítólag szabályos hisztit csapott, ha csak valahogy feljött a téma, utána meg csak megkérte. Az eljegyzés után a bátyámnak elárulta a lányom, hogy jó, jó, de rájött, hogy neki az lett volna fontosabb, hogy önállóan legyenek, kettesben kezdjenek saját életet, szóval hiába kapott ígéretnek gyűrűt, nem változott semmi, így kicsit csalódott. Én ebből arra következtetek, hogy vágyik arra, hogy végre legyen saját konyhája, saját külön életük, és ne a kisszobába lakjanak, nem én akarok önkényesen megszabadulni tőle.


Nekem az a fontos, hogy évekig ne az én nyakamon lakjon ingyen és bérmentve egy olyan fiú, akiről már azt sem tudom, hogy akar-e valamit a lányomtól, mert mint most meg tudtam, már nem is tervezi magát az esküvőt.

A lányomtól mindennek elkéri a felét vagy az egészet, de ilyeneket, hogy elmennek valahova és a benzint is ki kell neki fizetni, vagy "elviszi" vacsorázni és elkéri a számla felét stb. És ezt addig is megcsinálta, míg a lányom tanult ő meg dolgozott. Azt már csak most tudtam meg, hogy 40ezres bakancsban mászkál és tunningolt autót akar venni, a lányomnak meg ki kell fizetni a benzin felét, ha valahova vele megy, meg egy mozijegyet is magának kell megvenni, ha egyáltalán elmennek, mert a fiú nincs pénz felkiáltással nem akar menni? A lányom meg szól, hogy fizessek ki neki egy kiló kenyeret is, mikor gyakorlatilag nálam lakik ingyen. És az én fiam szalámiját szedi ki a hűtőből reggel és viszi el a munkába.


És nekem ebből elegem lett.


Eddig nem is csodáltam, hogy nem mennek albérletbe, mert a lányom még nem dolgozott, hát már neki is van munkája egy ideje és tudom, hogy szeretne kettesben lenni vele. Ez egy dolog, de a másik meg az, hogy ahogy nézem, egyre gyanúsabb, hogy csak úgy ellébecol a gyerek, jó ez így, de ha már neki pénzt kell kiadni, akkor vagy keményen bevasalja utána, vagy inkább nem is érdekli a dolog.


A lányom 24éves, én úgy látom, hogy ezt a fiút úgy nem tudná elviselni, ha vele élne, és nekik kellene feltölteni a hűtőt, meg befizetni a villanyt. Ahogy most áll a pénzhez, meg amiket elkér a lányomtól, hát azt is el tudnám képzelni, hogy vezetné ki mennyit evett meg a kenyérből, meg a bevásárlás után tartaná a markát, hogy fizesd ki a tusfürdődet, meg a doboz teát, mert ő nem is iszik teát. De ha neki hoznak valamit, az természetes, hogy nem kell kifizetni.


Nem akarom kidobni a lányomat, de ha végre élnének rendesen együtt, úgy hogy a pénzügyekkel is vesződni kell, akkor hátha kinyílna a szeme, hogy kivel is akarja összekötni az életét, aztán hátha ez erősebb lenne, mint a "jaj de mi van, ha nem lesz másik" érzés.. Ha meg neki úgy is kell, akkor ám legyen.


Különben nem hinném, hogy rossz anyós vagyok, soha egy szóval nem bántottam meg a fiúját, épp ezzel van a baj, hogy jó ideje, már elnyomom a saját problémáimat, meg igényeimet, hogy nekik kényelmes és jó legyen, csak hát ezt nem csinálhatom örökké, mert nekem ez így egyre rosszabb.


Egyébként vidéki kisvárosban lakunk, itt nem nyomorogna az alacsony albérleti díjak miatt egyik sem, számlákat meg a sajátjukban is fizetni kell.


Ha én azt néztem volna, hogy pénz kidobás az albérlet, akkor az házasságom első tizenegy évét anyámnál húztam volna le a kisszobában. Szerintetek erre vágyik bárki is?

2010. febr. 10. 13:11
 36/54 anonim ***** válasza:

Tegnap 10.01-es vagyok! Bocsi, az nem teljesen jött le az eddigiekből, hogy a lányod mit szeretne!

A srác hozzáállása az anyagiakhoz tényleg durva! Ezen kicsit kiakadtam: "A lányomtól mindennek elkéri a felét vagy az egészet, de ilyeneket, hogy elmennek valahova és a benzint is ki kell neki fizetni, vagy "elviszi" vacsorázni és elkéri a számla felét stb. És ezt addig is megcsinálta, míg a lányom tanult ő meg dolgozott." Főleg az utolsó mondat miatt. Durva nagyon! HOgy a kenyér árát meg elkéri, hát nem tudom, én küldtem volna el a p...ba a lányod helyében... Még akkor is, ha a neveltetése miatt ilyen smucig. De ha csak ennyiről lenne szó, akkor a máséhoz is így állna, nem csak a magáéhoz.

Ezek után úgy látom, igazad van, és lehet, hogy jók a megérzéseid, hogy nem szereti igazán a lányodat - a lányodnak meg alig lehet önbizalma, ha ilyesmiket eltűr egy pasitól. :S Most nem konkrétan azt, hogy nem mennek albérletbe - arról kb. tartom a véleményem :) - de ezt a smucigoskodást :S

2010. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
Én írtam 8-án 22:33kor és továbbra is tartom a véleményem, ez akkora pofátlanság, hogy szakad a plafon, az a minimum, hogy te is elkéred mindennek az árát innentől, de persze a tervezett dolog is jó, hogy a számlába adjon bele... A lányodnak minél előbb nyíljon ki a szeme, bocsi, hogy ezt mondom, de alábecsüli magát erősen, ha hagyja hogy így kihasználják. Remélem megoldódik, de a fiú csak kihasználja és ez a lányodnak nem esik le, tervezi a közös jövőt :( Még hogy hisztizett leánykérésnél? Biztos vagyok benne, hogy találna olyan párt aki önként és boldogan kérné meg a kezét.
2010. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
90%
Én inkább lennék egyedül, mint egy ilyen sráccal.
2010. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem fog tetszeni amit a kommentet félig leolvasása után mondok. De KETTŐN áll a vásár!

A LÁNYOD FÉL A MAGÁNYTÓL,EZÉRT NEM ADJA KI AZ ÚTJÁT AZ INGYENÉLŐNEK. mert,HOGY A SRÁC NEM AKAR SEMMIT. s MILYEN ELJEGYZÉS AZ OLYAN AHOL A LÁNY KÉNYSZERÍTI,HISZTIZI KI?


Nem kell más csinálnod mint leülnöd a lányoddal és elmondanod, ohgy gondolja végig jól van ez így, hogy ő fizet a vőlegényének a vőlegény meg ingyen eszik alszik, lakik? S azt is kérdezd már meg tőle, ohgy mit és hogyan vár el anyósától? Illetve mit is kap? jól van szerinte így? S ha nem akkor miért nem adja ki az útját?

Fiatal találni fog valakit biztos vagyok benne. Ma már nem divat az elsőhöz hozzá menni.

Vagy kérdezd meg tőle,hogy mi lesz ha házasok lesznek én kasszám te kasszád és mindig a lányod fizet mindent? ami közös ami meg saját abból a férjnek a legjobb lányodnak semmi?

Ez így nem jó. Hagyd a fiút a francba sok beszélgess a lányoddal és meglásd ő maga fog rá jönni. Ha pedig vak a szerelemtől vállad fel,hogy te szabod meg mikor és hogyan jöhet a fiú ha tetszik jöhet ha nem mehet.

Nekem mikor eljegyzett egy fiú a szüleim segítettek kiszállni. Ugyanis onnantól elszedte a pénzemet és nem láttam volna viszont ha a szüleim nem mondják eddig és ne tovább... Hálás vagyok érte, igaz akkor nem voltam.

De most boldog házasságban nevelem két kisfiam egy másik férfival.

2010. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

Leültél már beszélgetni velük, hogy eddig és ne tovább? Lehet befizetni mindenbe? És amellett minden bevásárlást is 5 felé osztasz ezentúl? Ha jól értem, öten laktok együtt.

MINDEN számlát, kiadást, bevásárlást 5 felé osztani és adja be az ötöde-árát. A fiú. És még rendes vagy, nem kell a lakhatásért albérlet-szerű díjat fizetnie.

A lányod természetesen ingyen lakhat nálatok.

A fiú által beadott pénzt meg szépen félrerakod a lányod számára. Majd megkapja.

2010. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!