Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akar egyáltalán valamit a...

Akar egyáltalán valamit a lányomtól szerintetek, vagy csak kényelmes neki a helyzet?

Figyelt kérdés

A lányom öt éve van együtt a barátjával, aki tulajdonképpen egy éve a vőlegénye. 24éves, a fiú 25. Mindkettő itthon/otthon lakik, de a fiú szinte mindig itt van nálunk. Itt eszik, innen visz enni a munkahelyére, itt fürdik, itt internetezik, szinte itt él, épp csak ez semmibe sem kerül neki, ha véletlen hoz egy kenyeret a lányom már jön, hogy anyu el ne felejtsd neki odaadni a kenyér árát. Ellenben ő mindig mindennek elkéri az árát a lányomtól, ha szülinapon/karácsonyon stb. kívül kap tőle valamit azt is inkább úgy, hogy ad neki valamennyit az árába, de nem megveszi neki, mondjuk egy cserép virágot.

Szerintem jó neki, hogy itt van minden, mert otthon se internet, se választék a kajából biztos az is tetszik neki, mert a lányom már mondta, hogy elmehetnének albérletbe, hogy együtt lakjanak, kipróbálják milyen, de a fiú azt mondta neki, hogy ő nem megy albérletbe, mert az pénz kidobás. Ja persze, mert így őt is én etetem, meg én fizetem az internetezését. Egy ideje ez egyre jobban zavar. Ha lányomnak bármit mondok beszakad a feje, megsértődik, sír.


Én egyre inkább úgy látom, hogy ez a fiú rajtunk spórol és nem lesz ebből semmi. De hülye vagyok, mert megbántani nem akarom, akkor a lányom szenved, viszont elegem van már ebből, mind a kettő dolgozik, ennyi idő után már igazán mutathatá jelét, hogy akar valamit tőle, nem csak a kisszobába ellenni olcsón..


Mit mondjak nekik, ez így nem lesz jó. Ha neki pénzkidobás kettesben lenni a lányommal, meg fizetni maga után a villanyt, akkor milyen fiú ez? Szerintem a lányom attól retteg, hogy nem talál másikat. Mindig mentegeti, ha valaki kritizálja, de egyre nevetségesebb, hogy majd változtat rajta stb. De hát így mikor fog rájönni szerencsétlen, hogy nem is jó ez így? 30 évesen két gyerekkel? Nagyon aggódok!


2010. febr. 8. 21:32
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
85%
A világ legkényelmesebbb megoldását választotta ez a fiú, cserébe a lányod ujjára húzott egy gyűrűt. Ezzel a részéről el is va intézve. Szerintem esküvő ebből nem lesz, ha mégis, akkor is ott fognak maradni és szaporodni a nyakadon. Örökre fogod ezt az igát húzni, ha nem állsz a sarkadra és nem beszéltek őszintén az ő jövőjükről. Sirni-ríni szabad a lányodnak, neked pedig nem kötelező mindezt eltűrni.
2010. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%

Rita nagy bunkó lehet-bocsi,de így van.Dolgozik,mégis ott élősködik rajtatok.Ahhoz meg aztán vastag bőr kell,h a lányodtól elkéri mindennek az árát(szintén annak ellenére,h dolgozik).Én tuti kidobnám a lány helyében.Valószínűleg úgy van,ahogy mondtad,h fél,h nem talál másikat.Sajnos a fiatalok egyre nehezebben ismerkednek,sok a komolytalan fiú,meg gondolom megszokás is.A lányoddal kellene megbeszélned,szerintem ő is kellemetlennek tartja a barátja viselkedését és végül is ha őt védi,saját magát próbálja sztem védeni.Biztos,h ő is látja ezeket a dolgokat.

21/L

2010. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon megtudlak érteni,nálunk is volt hasonló helyzet 3 évig de szakitottak.Én is másképp csinálnám utólag.Üljetek le a fiatalokkal egy este és őszintén mond el a bajodat,ha csak kényelmi kérdés neki a lányod akkor max besértődik ,haza megy.Ha meg csak eddig nem is gondolt erre hogy beszáljon az anyagiakba és szereti a lányod akkor normálisan fog reagálni.Ha meg e-miatt szakitanak akkor nem is volt ez komoly az ő részéről.Még most állj a sarkadra mert később még nehezebb lesz.
2010. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőjükkel egyszerre beszélj. Szálljanak be a rezsibe előre megbeszélt összeggel. Csak a lányodat kár cseszegetni, csak 2 tűz közé kényszeríted. Nyilván neked se akar rosszat, de a pasit meg szereti.
2010. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Én is erre gondolok, de hát tiszta dilis! Ott volt az egyetemen, találhatott volna fiút, de egyre csak mondta, hogy jaj majd ha elvégzi és még akkor sem akarja komolyabbra fűzni a fiú majd akkor szakít vele. Persze mielőtt végzett gyorsan eljegyezte.


Meg azt mondja, hogy olyan jól kezeli a természetét, mert hogy ő hisztis. Ezen csodálkoztam. Én nem tudom lehet vannak valami komplexusai, ami miatt elhiteti magával, hogy ez micsoda jó parti, neki ez van, másikat úgy se találna, mert semmi különleges nincs ebben a fiúban sőt, én úgy látom, hogy nem illik hozzá, de hát ő "jobban tudja", mert "jól megvannak". Igaz, hogy már most olyan skót, később nem is tudom mi lenne. El szoktam neki mondani ezeket, akkor mondja, hát igen, jaj hát lehet, én is szoktam ettől félni, de ennyi. Ha erőteljesebben mondom meg neki, akkor meg teljesen megbántódik.


Szerintem szépen eltervezem mit mondjak nekik, hogy akkor fizessen(ek) (a lányomtól nem feltétlen akarok kérni, nem állunk olyan rosszul, hogy tőle kérnem kelljen, na de a kakukkfiókától azért mégis kelle, másnem kiugrasztanám a nyulat a bokorból). Én is arra gondoltam, hogy gyűjthetném a pénzt, de úgy érzem nem kettőjüknek adnám vissza csak kizárólag a lányomnak, nekem ezzel kapcsolatban rossz előérzetem van, nem bánnám, ha nem közösködnének rögtön.

2010. febr. 8. 22:15
 16/54 anonim ***** válasza:

ideje lenne már a saját lábukra állniuk, megtanulniuk, hogy semmit sem adnak ingyen, és felelősséget vállalni a döntésükért, hogy összeházasoknak.


beszélj velük, és ha kitűzik az esküvő időpontját, pl. fél éven belül összeházasodnak, akkor szerintem már ne kérj erre a kis időre pénzt azért, hogy nálad étkezik stb.

azonban, ha erre nem hajlandóak, akkor természetesen adjon bele mindenbe a fiú.

2010. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

Én nemes egyszerűséggel közölném, hogy a fiútól ezentúl kérek szépen pl. 20 (30, 40, 50) ezer forintot havonta a plussz költségekre, amiket a jelenléte okoz nekünk. Nem kezdeném el felsorolni, egyszerűen ennyit tartok méltányosnak és kész.

A lányomat eltartom természetesen, őt arra kérem, mivel dolgozik és itthon lakik, adjon nekem havonta 20(30, 40, 50) ezer forintot, amit én félrerakok neki mostantól indulótőkének, külön számlára.

Ha nem tetszik, bárki csomagolhat, ezen nem is nyitnék vitát, egyszerűen közlöm velük és kész.

Ne szólj előre a lányodnak, hanem hívd ki egyszercsak őket a szobából és mondd el ezeket, mint tényeket.

És maradj higgadt. Nincs rajta vita, ezek az új szabályok.

2010. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem válaszolókkal teljesen. Én biztos elég nyersen fogalmaznék, mert ez pofátlanság, de persze célravezetőbb lenne higgadtan és végiggondoltan mondani.. Remélem, hogy a lányod rájön arra, hogy jobb 'partit' érdemel, mert erre magától kell rájönnie, ha te mondod, akkor csak magad ellen fordítod véleményem szerint. Esetleg néha elengedhetnél a lányodnak egy-egy utalást erről..
2010. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozik ez az ember? Az már félsiker, ha igen, mert akkor van is miből beleadni a közösbe. Szerintem semmi felháborító nincs abban, ha leülsz velük beszélni akkor, amikor mindenki amúgy is együtt van és feldobod ezt a minden költséget elosztunk témát. Ha erre ők azt mondják, nem, hát akkor a fiúnak minél előbb le kellene lécelnie, mert nemcsak hogy kihasználja a barátnője családját,, de magát a lányt is csak a saját boldogulása eszközének tartja, esetleg annyira primitív, hogy nem fogja fel a dolog súlyosságát, tehát mindenképp az embert minősíti. Persze nem azt kell mondani, hogy akkor menjetek isten hírével, hanem nyugodtan meg kell nekik mondani, hogy sajnos akkor drágáim le kell mondanom a netet, a szobákban 25-ös égővel világítunk és egymás vizében fürdünk, mert sajnos olyan anyagi helyzetbe kerültünk, hogy ezt nem bírom tovább finanszrozni. Szerintem ha néhány kényelmi szolgáltatást megvonnál tőlük, akkor biztosan rájönnének, hogy bele kellene adni a közösbe.
2010. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezt a félrerakást nagyon egyszerűen meg lehet oldani. Nem kell elmondani nekik.

Kérsz "lakbért" rezsire stb. tőlük, és félrerakod. Ha esetleg szakítanak, akkor a fiú pénze nem "jogtalan" hiszen x ideig ott lakott, és úgymond nem ingyenm tehát csak azt fizette ki, amit használt, és még így is olcsó volt neki szállásnak, pénzt vissza nem kérhet. A lányodnak pedig odaadhatod a teljes összeget.

Ha együtt maradnak, akkor pedig kettőjüknek. Ennyire egyszerű. De csak ha tényleg szükségük van rá, vagy összeházasodtak, akkor add oda, addig szólnod sem kell róla:)

2010. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!