Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem elég a bajom még lehurrog....

Nem elég a bajom még lehurrog. Azt mondja én nem vagyok a társa, akkor ő az ha így viselkedik velem?

Figyelt kérdés

Külföldre mentem,mert itthon nem boldogultunk.Nagyon nehezzen indultam el,bőghetnékem volt és minden bajom.Kettőnk miatt csinálom az egészet,nagyon nehezzen indultam el.Amikor mentem kifele,férfi létemre bőghetnékem volt,hogy több 100 km-re leszünk egymástól.Sajnos a munka nem jött össze,3 nap után elküldtek,nem feleltem meg sajnos.

A pénzemet kifizették.A kollégák is rendesek együttérzőek voltam,mondták ne adjam fel,menjek tovább,mert ők is így kezdték,az eleje nehéz hidjem el,és majd belejövök,külföldön munkába állni nem mindenkinek sikerül elsőre,mert más munkamorál,új környezet,mentalítás.

Nagyon csalódott és szomorú voltam,mert sok pénzt,és energiát belefektettem.A páromat is gyomorgörcsel nagynehezzen hívtam fel,hogy elmondjam neki.De amit kaptam tőle,nem erre számítottam.Hogy nekem semmi nem jön össze,egy szerencsétlen vagyok,biztos én vagyok a hibás,nem igaz,hogy nem tudom megállni a helyem és ezt olyan hangnemben,hogy bőgetnékem volt.Hogy ezt érdemlem?Nagyon rosszul esett,mert kettőnkért teszem,és nem adom fel,mert most is mindjárt indulok,újabb munka után nézni.Mondja ezt ő úgy,ha külföldre megyünk,akkor bőghetnékje van és teljesen bevan pánikolva.Szerintetek az normális,hogy így reagál?Nem az lett volna a normális,hogy azt mondja,jólvan semmi baj,ne keseredj el,menj tovább és biztos találsz valamit?Nem a bíztatás lett volna a normális?Ahelyett lehurrog,személyeskedik és bánt?


31/F


2015. febr. 10. 08:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

Ha velem valaki így beszélne, akkor biztosan elgondolkodnék rajta, hogy valóban akarok-e kettőnkért dolgozni.

Max. akkor értem meg a barátnődet, hogyha már régóta nem dolgozol, vagy mindig elküldenek.

2015. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
60%

Ebben a helyzetben én most elsősorban arra koncentrálnék, hogy mielőbb legen munkám és nem a többszáz kilométerre lévő "párom" hangnemén siránkoznék.


Fel kell állítani egy fontossági sorrendet és a jelen kiszolgáltatott helyzetedben szerintem nem a gyakorin rinyálás lenne a legelső... és akkor még finom voltam.


Igen, jogosan érzed azt, hogy bátoríthatott volna, de ettől a jelenlegi helyzeted (nincs munkád) tény marad és józan ésszel végiggondolva először ezen kell változtatni.


Teljes erőbedobással keress új helyet magadnak, ha megvan és szerződésed is lesz, akkor ráérsz "lebőgni" magadat.

A jelenlegi helyzetedben meg kellene ráznod magadat, talpra állni és menni előre, hajtani a munkát, ha már kimentél és elég sokat rááldoztál- hogy legyen is valami eredmény.


Ha az alapvető biztonságot (lakhatás, étkezés, munka stb.) megvan, akkor tudod majd elengedni egy kics8it magad és majd akkor sírd tele az oldalt.

Lehet, hogy egy kicsit kemény kritika ez, de helyetted senki nem fog sem állást keresni, sem dolgozni- ha tetszik, ha nem- te magad vagy felelős a sorsodért.

Tessék hát a kezedbe venni és megoldást találni.


Elhiszem, hogy letörtél, elkeseredtél, de az itteni írogatás helyett már járhatnád a várost, reggel 8 elmúlt- lehet keresni a lehetőséget és ha maradt benned egy csepp büszkeség (MARADJON!) akkor ne bőghetnékeddel sírd tele a világot, hanem szorítsd össze a fogadat és hajrá!

2015. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
63%

...előző vagyok. Látom, fáj az igaság.

Semmi gond, akkor lehet tovább folytatni a "mindjárt elbőgöm magam"-at és azonnal gyere is haza, boruljatok egymás keblére- az biztosan azonnal megoldja nemcsak a párkapcsolati, hanem az egzisztenciális gondjaidat is.

:)

Sok sikert.

2015. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
62%

Nem az az erős, aki érzéketlenül tud viselkedni, hanem az, aki felvállalja az érzéseit.

Ez a nő egyszerűen nem érdemes arra, hogy a párod legyen.

2015. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
19%
Nem értem a 16-os válaszolót miért kellett lehurrogni!!! Kérdező, milyen választ vársz? Mondjuk el (írjuk le) hogy milyen szemét a párod??? 31 évesen felnőtt ember vagy, ha úgy ítélted meg, hogy csak külföldön tudsz boldogulni, akkor hajrá, keress munkát! Ha meg van egy épkézláb végzettséged, akkor maradj itthon és próbálkozz itt! Ennyi. Egyébként még mindig csak a történet egyik oldalát ismerjük! Nem tudjuk, hogy eddig mennyit tettél le a jelképes asztalra. Mivel próbálkoztál! Mit tesz a párod. Ahhoz, hogy kórusban szidhassuk, ismernünk kellene, hogy ő hogy áll a munkához!
2015. febr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ennek a folytatása...


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Miután az utóbbi időben elég sokat GYK-ztam, megismerem, hogy ez már kb. a 6. kérdésed a témában.

Menjél-e vagy ne? Rokonokra hallgass, vagy ne? Mi lesz így veletek...stb.


Az összes eddigi alapján összefoglalom az álláspontomat.

Szerintem onnantól kezdve, hogy elvesztetted a munkahelyedet, és a barátnődre kellett támaszkodnod, eléggé padlóra kerültél lelkileg. A barátnőd is biztosan sokat nyaggatott, mert végül is te vagy a férfi ebben a kapcsolatban, akinek bármilyen körülmények közt el kell majd tudnia tartani a családot.


Nem könnyű helyzet, ebben biztos vagyok. A legfontosabb, hogy lehiggadj, rendezd a gondolataidat, és gyorsan kezdj el meló után nézni. (lehetőleg még odakint) Ne amiatt legyen lelkiismeret furdalásod, hogy kibír-e nélküled pár hónapot, hanem inkább azzal foglalkozz, hogy bebizonyíts neki, nem vagy tutyi-mutyi, boldogulsz az életben.


Miután pár hónappal ezelőttig volt munkád, meg minden happy volt, nyilván képes lennél erre, csak akarnod kell. Meg tudom érteni, milyen lelkiállapotban vagy, nekem is volt egy nagyon kemény 1,5 évem. Nagyon sok minden nem úgy alakult, ahogy terveztem, legtöbb külső körülmények miatt, amikre nem volt ráhatásom. Pedig úgy érzem mindent megpróbáltam, ami tényleg minden energiámat felemésztette, aztán elfáradtam. A férjem annyit mondogatott, hogy önsajnálattal nem megyek semmire. Szóval bőgtem pár napot, és aztán újratervezés. Most már nagyrészt egyenesben vagyok.


Neked is ezt tudom tanácsolni. Te vagy az egyetlen, aki tud segíteni önmagán. Ha nagyon nincs rendben a lelki világod, beszélgess el egy kicsit egy pszichológussal, aztán utána hajrá!!!

2015. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem volt szép a párodtól ez a viselkedés,de gyanítom nem ok nélkül van,nem tudjuk az előzményeket,hogy itthon mennyire sikerült bármit is összehoznod.Különben valamit tuti nagyon elrontottál,ha reggel még megakarták írni a szerződésedet,este meg már nem.Valószínű a párod jobban ismer mint mi.
2015. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ez is ide vág, a többit nem találtam, de nem is akarok túl sok energiát fektetni bele, csak hogy legyen egy kis előzmény.



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2015. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

16-17-es vagyok.

Egyáltalán nem voltam "bunkó", csak az alapvető tényekre igyekeztem felhívni a figyelmet, hogy LEGYEN FONTOSSÁGI sorrend. Először munka, lakhatás, aztán lehet még a meglévő rossz helyzetet tovább terhelni olyanokkal, hogy most mi legyen a többszáz kilométeres párkapcsolattal.


Azért általában könnyebb a problémákat egymás után, fontosság sorrendben megoldani- még az érzelmi típusúakat is!

Azért lennék érzéketlen, mert arra bíztatom a kérdezőt, hogy munkanapon, munkaidőben ne itt gyakorizzon, hanem menjen állást keresni, ha már rááldozott egy csomó pénzt és kiment?

Szuper.


Azóta látom többeknek is feltűnt, hogy a kérdező FOLYAMATOSAN itt lóg és TÖBBSZÖR tette fel az ehhez hasonló kérdéseit- mégis mit vár mégis?

Sajnos ha megélni szeretne (hiszen tesz is rá utalást, hogy az itteni kiláűtástalanabb helyzetből menekült ki!) akkor ELŐSZÖR DOLGOZNI kell, ez a legfontosabb és kész.


Emlékszem én még arra a kérdésre is, ami a kiindulás előtt íródott... szóval van még itt mit finomítani.


Érző ember vagyok én is, de ha én DOLGOZNI, pénzt keresni megyek valahová, akkor azzal foglalkozom először és nem mással.

31 éves férfinek általában nem erőssége a gyakorizgatás és a bőgés- hozott egy döntést, elindult külföldre DOLGOZNI- akkor tessék is ezt tenni.


Ha egyenesbe jöttek a dolgai, akkor meg nem telefonon meg skípe-on meg virtuálisan kell a párkapcsolati konfliktusokat rendezni, hanem amint megteremtődik rá a lehetőség (ANYAGILAG, a MUNKAbéréből!) akkor hazautazni s tisztázni a félreértéseket.


Nem volt vajon világos az, hogy egy idegen országban bizony más normák, más szokások,más nyelv van és arról nem esett szó ebben a párkapcsolatban, hogy ez bizony stresszel jár mindkét fél számára?


Nem, nem vagyok érzéketlen, csak a tényekre szerettem volna rávilágítani, de ki lehet még ezt a kérdést írni 11. alkalommal is.

2015. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
39%

Hű, de lenulláztátok a 22-es hozzászólásomat.Még a 16-17-es többet kapott. Nem mintha a százalékok érdekelnének, csak meglepő, hogy mi volt ennyire haszontalan.


A kérdező már hónapok óta itt a GYK-n rágódik minden miatt. Megértem a barátnőjét is, hogy ez egy idő után sok. De egyedül ő tudja összekapni magát.

2015. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!