Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tutyi-mutyi vőlegény? Mi a...

Tutyi-mutyi vőlegény? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A problémám tulajdonképpen a vőlegényemnek a családjához való hozzáállása. Összetett a probléma, de lényegében arról van szó, hogy a párom a szüleivel szemben képtelen kiállni magáért, úgy kezelik/illetve engem is, mintha kis tini gyerekek lennénk, holott én a húszas éveim közepén járok ő pedig 30 múlt. Zsinóron rángatják, és még a saját testvére is "csicskának" használja. Az öccse úgy gondolja, hogy mindenki legyen érte, visszafele azonban ez abszolút nem működik, a párom pedig ezt szó nélkül eltűri. Hogy mondjak egy-két példát is, a szülei a fejükbe vették valamiért, hogy mi lusta dögök vagyunk, akik délig alszanak (?), és ezt többször hangoztatják is. Holott minden egyes nap a munkámból adódóan reggel fél 6 kor kelek, a párom fél 7 kor, ő ráadásul szombaton délelőtt is dolgozik. Hétvégén is 7-8kor már fent vagyok/vagyunk, és az már rekordnak számít, mert a szervezetem hozzászokott a korán keléshez. De valamiért ők mégis úgy könyveltek el minket, hogy fetrengünk egész nap és semmit nem csinálunk. A párom ezekre sem reagál, és kel úgymond a védelmünkre, vagy hogy mégis honnan szedik ezt a baromságot. A másik, hogy rendszeresen bejárnak a páromhoz a munkahelyére és a hátam mögött úgymond kikérdezik a magán jellegű dolgainkról. Hogy spórolunk-e, mennyit, miért, mennyi pénzünk van, sőt, az anyukája azt is felajánlotta neki, hogy a hátam mögött adjon neki pénzt a vőlegényem, és ő majd félrerakja nekünk!! De nekem ne szóljon. Jó, erre megmondta neki, hogy ez nem így működik, de azért mégsem határozottan mert több próbálkozása is volt még utána. Mintha én elkölteném a pénzünket vagy nem is tudom..

Sunyik, alattomosak, megvárják míg a vőlegényem egyedül találkozik velük és akkor mondják el bizonyos dolgokról a véleményüket, meg hátulról kérdezgetik mindenféléről. Olyan szerencsétlenként kezelik, mintha egy 15 éves tinigyerek lenne.Már ő is észrevette a problémát, azonban tenni nem MER ellene. Már többször beszélgettünk ezekről a dolgokról, de félek, hogy ha gyerekünk lesz és most nem teszi helyre őket, akkor ez csak rosszabb lesz. Nem tudom, hogyan lehetne rábírni arra, hogy állítson a szülein, azaz merjen lépni. Nem azt kérem tőle,hogy vesszen össze velük, meg ne találkozzunk velük, hanem hogy "üsse le a magas labdát", és akár viccesen is, de szóljon vissza, vagy reagáljon a negatív degradáló kritikára. Lassan nem tudok rá ezért férfiként felnézni, mert míg az élet más területein helyt áll, a szüleivel szemben egy kis nyuszi. Én ezt már nagyon nehezen viselem, és úgy érzem, hogy nem áll ki sem magáért, sem értünk. Ti mit tanácsolnátok? Mi lehet a megoldás?


2015. márc. 9. 07:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Próbállak megérteni , de azért megkérdezném, hogy amilyen példákat hoztál fel, azon kívül tudsz olyan példát mondani, amely arra utalna egyértelműen, hogy a vőlegényed "inkább a szülei felé húz mint feléd".

Mert amit példát felhoztál, hogy a szülei mit gondolnak rólatok, hogy "lusták vagytok" , ebben még nem látok oly rettenetes dolgot.Hát gondolják ezt ha őnekik így jó.Mi ezzel a legnagyobb problémád?

Talán a vőlegényed ennek hatására próbál arra rávenni, hogy korábban keljetek,illetve magát is erre kényszeríti? Azért , hogy a szülei ne gondolják rólatok ,hogy "lusták vagytok" ? Mert akkor az már valóban probléma. Az ,hogy anyukája megpróbálta rávenni, sikertelenül, hogy majd ő "spórol helyette". Ebben sem látok önmagában olyan nagy problémát, hiszen nem ment bele a vőlegényed. Az , hogy az apja kivette a kezéből a mérőeszközt , abban sem látok oly rettenetes dolgot.

A példádból nem látom az igazi problémádat

nem azt mondtam hogy nincs , csak a példád valahogy számomra nem teszi egyértelművé, hogy mi is a valódi problémád.

Ugyanis ismerek olyan embert aki látszólag "tutyi-mutyi" , nem kezdi el azonnal szavakkal megvédeni magát. Nem nyilatkoztatja ki határozottan ,harsányan , keményen "férfiasan", az ellenvéleményét.De ennek ellenére nem hagyja magát a másik által befolyásolni.Megy szépen a saját elképzelései szerint .Az ilyen ember a szavak szintjén úgy tűnhet , hogy "tutyi-mutyi" de a valóságban meg lehet akár nagyon is határozott, céltudatos.

Viszont ismerek olyan embert is, aki a szavak szintjén nagyon határozott véleménye van a dolgokról, megvédi magát és társát is , úgy tűnik, hogy aztán őt senki nem tudja irányítani, befolyásolni .Viszont az életében , a cselekedeteiben mégis gyakran nagyon is érezhető a befolyásoltság.

Két szélsőséges példa. Ebből , és a Te példádból még semmilyen végkövetkeztetést nem vonnék le, csak azért említettem a példát, mert számomra nem teljesen világos a példáidból , hogy mi a valódi problémád?

Had mondjak el egy példát.

Volt egy barátnőm akivel, egyik alkalommal sétáltunk a járdán. Egy részeg biciklis arra jött az úton , és mellettünk lelassítva megszólított bennünket majd beszólogatott . Pár szóban higgadtan válaszoltam valami t neki, majd felmértem ,hogy semmi értelme tovább kommunikálni vele. A barátnőm már dühös volt és ő is be akart szólni a részeg embernek. Megkértem , hogy ne tegye.A pasas néhány beszólása után "belátta" , hogy nem megyek bele a játékába, aztán feladta, és tovább tekert. Később a barátnőm, finoman kifejtette, hogy milyen tutyi-mutyi voltam, a volt barátja már biztos, hogy leverte volna a részeg pasast.(igaz , hogy a barátnőm is kapott már egykét pofont a volt barátjától)Ezek után igen csak elgondolkodtam ,hogy a barátnőm számára mit is jelent a "férfiasság".

Nem akarok párhuzamot vonni a példád , és a példám közt, csak azért említettem ,meg, mert néha tapasztalok egy két nőtől olyat, hogy adott esetben sokkal fontosabb a látszat mint maga a valóság.Illetve a nem létező problémából is képesek nagy problémát csinálni.

Ezt ne vedd magadra , csak a tapasztalataim után én egy kicsit óvatosabban közelítek egy ilyen kérdéshez.

2015. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem, szó sincs arról, hogy mi azért keljünk korábban mert a párom szülei szerint mi sokáig alszunk vagy ilyesmi. Tehát nem azzal van a probléma, hogy mi azért viselkedünk másképpen mert a szülők lustának gondolnak, és be akarjuk bizonyítani, hogy nem így van. Egyszerűen arról van szó, hogy a páromat gyerekként kezelik, zsinóron rángatják. Teljesen hülyének nézik bizonyos dolgokban és ennek hangot is adnak. Nem akkora probléma, hogy mások előtt elkezd az apukája hadonászni, hogy na majd ő megmutatja a 30 éves fiának hogyan is kell azt csinálni? Szerintem baromira megalázta a páromat, mert nem éppen akkor és így kellene neki ezeket "megtanítania", és meg kell egyáltalán? Ha valamire meg szeretnék kérni a páromat, akkor nem szólnak neki időben, hanem aznap, vagy előtte való este csörögnek rá, hogy ja..neki egész napos elfoglaltságot terveztek mert segíteni kellene otthon..tehát nagy ívben tesznek arra, hogy külön életünk van, és esetleg időben tájékoztassanak bennünket bizonyos dolgokról (amit egyébként 2, de legalább 1 hete tudnak), mert ne adj isten szerveztünk magunknak programot. És ez egyébként is, a kommunikációjukból és hozzáállásukból is látszik. Nem hiszem, hogy nagyon magyarázni kellene, elég elképzelni, milyen is az, amikor egy felnőtt férfival úgy viselkednek mintha 15 éves lenne.
2015. márc. 9. 10:54
 23/28 anonim ***** válasza:

# 21 vagyok. Nem arról van szó , hogy olyan hülye lennék , hogy nem értem, abból amit mondtál hogy milyenek a szülők. Ha úgy van ahogy mondod az világos.De még egy konkrét példát nem mondtál, hogy gyakorlatilag milyen hátrányotok származik abból, hogy ilyenek a szülők.(azon kívül , hogy "idegesítőek")

Tehát megint csak megkérdem, most a legutóbbi

példánál maradva, hogy amikor a vőlegényed szülei az "utolsó pillanatban" szólnak hogy segíteni kéne a párodnak , ez azt jelenti a gyakorlatban,hogy pusztán már ezen is felhúzod magad , vagy egyben azt is jelenti , hogy a párod szó nélkül lemondja a már veled eltervezett közös programotokat , és egyből ugrik "segíteni" a szülőknek?

Értem hogy 15 évesként kezelik, de kérdés, hogy a Ti kettőtök életében , gyakorlati tevékenységeitekben ez miben befolyásol titek?Azon kívül , hogy "elvi kérdést" csinálsz belőle.

Azért hangsúlyozom ezt ki mert amit leírtál, abból persze lehet ezt azt következtetgetni, de ha egyértelműen leírod, hogy a párod , sokkal inkább a szüleinek akar megfelelni (és nem csak szóban ,hanem cselekedeteiben is) mint Veled együttműködni, akkor teljesen világos, hogy mi a problémád.No és akkor nem fogok ilyen "hülyeségeket" kérdezni.:)

2015. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
nem azért,de amikor elkezdtem randizni a férjemmel,nagyon megnéztem milyenek a szülei(próbáltam a gesztusokból és a beszédből levonni mindezt) és ha olyan lett volna a családja mint a vőlegényedé már az elején inkább dobom.Ha a párod már most nem képest nemet mondani miközben veled lett volna programja,akkor akár szét is teheted a lábad akkor is anyucihoz fog rohanni,neked meg gondolom elég lesz 1-2 gyerek nem kell majd a férjed 3.-nak.Én párom is apucifüggő de ha ilyen eset van akkor én kiverem a hisztit( a férjemnek nem az apósnak)és ekkor fogja az adást és nem megy át.A tied sajnos semmiben nem fog támogatni ha az ellentétes a szülők kívánságával.
2015. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Pontosan az a bajom, hogy nekem itthon, kettőnk között elmondja a véleményét, hogy az öccse csicskának nézi, ha hajnali 1kor felhívja a tesó, hogy a haverokkal söröznek x helyen és nem vitt magával pulcsit, ugyan, dobjon már el neki egyet, akkor felkel éjjel és elvoiszi neki. Képes volt anno elvinni neki a szülői házhoz a kulcsát is, mert a tesó a nagy buliban azt se tudta hova rakta és az ajtó előtt csövezett. És a többi. Bezzeg ha a páromnak volt szüksége valamire, akkor nagy ívbe tojt rá, még vissza se hívja telefonon, hogy vajon miért kereshette. Nekem mondja a magáét, meg, hogy legközelebb majd ő is úgy áll az öccséhez, de amikor eljön a legközelebb, ismét beleesik ugyanabba a hibába. Irritál, hogy nem meri megmondani a véleményét és nem tud nem-et mondani. Volt olyan is amikor fogyóztam, hogy felvetette a párom, hogy az öccsét hívjuk át ebédelni a szülei pedig el tudnak menni kettesben egy étterembe, mert házassági évfordulójuk volt. Felvette a szülőknek a dolgot, erre az anyja konkrétan azt mondta neki, hogy tudjuk nagyon jól, hogy az öcsike nem eszik olyan sz*rokat mint mi. Gondolt itt arra, hogy én salátát ettem csirkével, de a páromnak természetesen nem azt főztem, és erőltettem rá, hogy no akkor mostantól salátán élünk. Erre sem mondott semmit, csak hümmögött, aztán itthon mesélte nekem, hogy milyen bunkó az anyja. Totál más kép él a szüleiben rólunk mint amilyenek valójában vagyunk, és még a saját gyerkeiket sem ismerik. Mindent összegezve, örülnék ha a párom határozottabb lenne, és ha badarságokat hordanak össze a szülők ott előtte rólam/rólunk, akkor legalább mondja már meg, hogy mi is van valójában...
2015. márc. 9. 11:57
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
apám ugyanezt csinálta,anyámnak pampogott,de a szülőknél kussolt nagyban.Igazi gyáva féreg volt és SOHA nem változott meg. Mikor mi megszülettünk és a nagyiék nem foglalkoztak velünk csöndben volt,mikor a tesója lenyúlta 1 havi fizetését csöndben volt.anyukám bírta ezt majd 30 évig aztán kijelentette elég volt szeresd akkor önmagad és élj a szüleiddel,ha olyan tökéletesek(mert ha anyukám szídta őket az bűn volt a szemében).
2015. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

# 23 vagyok. Lassan összeáll a kép.

Tehát lehet úgy venni, hogy a fontos döntésekben melletted áll , nem engedi ,hogy a szülők befolyásolják, ugye?

Viszont ami nagyon zavar Téged, hogy Neked panaszkodik , hogy milyenek a szülei ,illetve a tesója, de nem meri megmondani a véleményét, úgy gondolod, hogy nem is tesz nagyon az ellen ,hogy ne így legyen.Úgy látom,hogy az is nagyon zavar hogy a szüleinek olyan véleménye van rólad, ill. rólatok ami nem fedi a valóságot, illetve az is zavar,hogy a párod " nem véd meg benneteket" alaptalan vádaktól".

Megértelek,és elhiszem, hogy ez így is nagyon zavaró lehet számodra. De valójában ilyenkor mit is lehet tenni?

Teheted azt is , hogy ha eléggé szereted akkor melléállsz , valamilyen formában segíted ösztönzöd, és reménykedsz ,hogy szép lassan változhat a helyzet.

Teheted azt is , hogy felméred a helyzetet , és megállapítod, hogy Te nem akarsz egy bizonytalannak tűnő kapcsolatot folytatni, és tovább állsz.

Teheted azt is, hogy ugyanazzal a határozottsággal, amit Te is elvárnál tőle , megmondod, neki, hogy téged a jelenlegi viselkedése nagyon zavar, és ezentúl nem akarod hallgatni az ilyen jellegű panaszait, és nem akarod, hogy ez a téma tovább rontsa a kapcsolatotokat.Akár válasz út elé állíthatod, hogy vagy "leválik a családról érzelmileg" (legalább is erről a túlzott kötődésről) , vagy ha továbbra is a " család véleménye lesz a mérvadó", akkor nélküled kell folytatni ezt a szerepet. Vagyis Te kiszállsz ebből a kapcsolatból.

Bármi megtörténhet, lehet hogy a Te határozottságod, segít neki abban ,hogy egy határozott döntést hozzon.

Én így kívülről úgy látom, hogy ebben a helyzetben a Te határozottságodra ugyan úgy szükség van mint a vőlegényed határozottságára.

Ez még arra nem garancia , hogy együtt élhettek majd boldogan .Előfordulhat, hogy a határozottságod benne is kiváltja a határozottságot, de ha mégsem, akkor neked kell egyértelműen kimondanod a nemet.

Tehát úgy is mondhatnám,ha Téged zavar a "tutyi-mutyisága" , akkor mutasd meg hogy Te vele szemben nem leszel "tutyi-mutyi".

Egyetértek azzal, hogy nem szerencsés ha a "vőlegény tutyi-mutyi", a családjával szemben, de ugyan úgy nem szerencsés ha a "menyasszony tutyi-mutyi" a vőlegényével szemben.

Tehát a döntés valahol a kezedben van.

Tehát a végszó! Ne légy "tutyi-mutyi", ha igazi döntést akarsz hozni.

2015. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Azért érdekes lenne a többi érintett véleményét is tudni.Nagyon úgy tűnik,hogy a kérdező is csak uralkodni akar a vőlegényen -ha úgy van,ahogy írja-.

Nem osztozunk,csak az enyém legyen.

Csak a jelenlétedben lenne szabad beszélni rólatok?

A legjobb az,ahogy írod,hogy nem azt kéred,hogy vesszen össze velük,vagy ne találkozzUNK -többes számban -velük.

Nem tudom,hogy ki aknásít itt és kinek a háta mögött.

Érdekes.

Azt tanácsolnám,hogy keress mást,akinek nincsen családja,senkije sincs rajtad kívül,és egyedül a tied lesz.

2015. ápr. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!