Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás férfiak és hölgyek!...

Diplomás férfiak és hölgyek! Összekötnétek az életeteket hasonló emberrel?

Figyelt kérdés

Főleg kicsit idősebb, mondjuk a 30-as korosztály véleménye érdekelne. Diplomásként, esetleg több diplomásként, összekötnétek az életeteket, esetleg leállnátok olyan emberrel, akinek nem hogy diplomája, de még érettségije sincs?

A kérdés elméleti, így jöhet hideg-meleg egyaránt, szimpla kíváncsiság.

Mennyire befolyásol az, hogy az illetőnek van egy szakmája, amiben dolgozik és szereti is azt, illetve az, ha nincs munkája, mert nem talál és látszólag nem is nagyon töri magát?



2015. ápr. 3. 10:50
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
64%

a szakmunkásokat nem úgy kell elképzelni mint azt a pár munkást az utak mellett, akinek a kapa kilóg a szájából és fütyül minden nő után...


az érettségit meg hagyjuk már. legalább egy kettest nevetségesen könnyű összeszedni a főtantárgyakból.

nem esek senkitől hasra mert meg tudta csinálni.

ha van egy szakmája, és már ért hozzá, akkor az annál jobb.

8# voltam.. köszi a lepontozást..

2015. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
34%
Nem jönnék össze, olyan emberrel, akinek nincs érettségije. Nálam ez a minimum. :-)
2015. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
77%

Nem a végzettség a fontos, hanem a hozzáállás és a "napi rutin".

Nyugodtan, mondhatom, kijártam, mit lehet, több területen is. A legjobb barátomnak érettségije sincs, de egészen más háttérrel indult az életben, mint én. Viszont a legtöbb dologban egy hullámhosszon vagyunk, úgyhogy "kit érdekel?"

Másrészről manapság annyira nincs megválogatva, hogy ki kerül be a felsőoktatásba, hogy egy diploma semmit sem jelent abból a szempontból, hogy emberileg mit lehet várni az adott személytől. A felsőoktatás nem ad manapság semmilyen "tartást" az embernek.

Több emberrel el tudtam volna képzelni az életem, akiknek "csak" érettségijük volt, de igényesek voltak a munkájukra (is), esetleg a napi tevékenységeink (akár szakma vagy munkabeosztás) is hasonlóak voltak, illetve a gondolkozásunk is egybe vágott.

De többször volt olyan is, hogy a munkája (közvetve a végzettsége) miatt nem akartam megismerkedni valakivel, mert úgy éreztem, nagyon nagy köztünk a távolság.


A végzettségnek azt hiszem, addig van igazán szerepe, amíg az ember tanul, mert abban a közegben, ahol tanul, hasonló hátterű emberekkel találkozik. Később viszont már mindenféle emberrel össze lehet futni.

2015. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
64%

Igen, iszonyat le vannak nézve az átlagemberek. Pedig egy szakmunkás lehet a fodrászod, az eladó a boltban, aki konkrétan felépíti a házad, nélkülük sehol se lennének a papírral hadonászó diplomások. Megtervezik a házat, de felépíteni nem fogják, mert az a szakmunkások feladata. Ha nem lennének szakmunkások, senki se takarítaná az ágytálat a kórházban, senki se tisztítaná a mosdót az iskolákban, nem lenne, aki megsüti a kenyered, nem lenne, aki levágja a hajad szépre.


Kellenek a diplomások, kellenek az aktatologatók, kellenek a mérnökök! DE SZÜKSÉGETEK VAN RÁNK IS! Becsüljetek meg minket!

2015. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
77%
33 éves jogász vagyok, a férjem történész, bár teljesen más területen dolgozik. Egyetemista koromban volt olyan barátom, akinek érettségije volt és ápoló volt. Nem igazán működött a dolog, mert bár egyáltalán nem volt buta, de mégis valahogy érződött mennyire más közegből jövünk (nekem a szüleim is jogászok, az övé munkások) és máshogy is gondolkodtunk sok dologban. Neki sokszor érezhetően kisebbségi érzése is volt, ez pedig úgyis megöli a kapcsolatot. Biztosan vannak kivételek, ahol ez működik, nálunk nem működött. Olyannal aki nem akar munkát keresni egyértelműen nem jönnék össze.
2015. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
59%

Igen én összekötöttem, 8 éve vagyunk együtt és van egy kislányunk.

Sosem érdekelt kinek milyen papírja van a fiókjában, az érdekelt hogy hogyan éli az életét, hogy boldogul a világban, akar e tenni a jobb életért.

2015. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
63%
Attól függ. Ha van rendes munkája és intelligens, akkor igen. Ha nem látom rajta, hogy lennének életcéljai, tőlem várná, hogy eltartsam stb., akkor ki van csukva.
2015. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
45%

Fú most szerintem minuszba leszek lepontozva, de én nem jönnék össze szakmunkással. Húgom orvos, volt neki egy pasija pár évig. A srác egy gyárban melózott. Igaz arra felé nem igazán volt más lehetőség, de esze ágában se volt elköltözni máshova, vagy esetleg tanulni, képezni magát. Eleinte nem volt semmi gond, a rózsaszín felhő beburkolt mindent, nagy volt a szerelem. Azután tesóm egyre sikeresebb lett, haladt előre a munkájában az életében, a srác meg pont ugyan ott tartott, mint amikor megismerkedtek, a kisujját nem mozdította az előrejutás, a jobb élet reményében. A szerelem rohadtul kevés ám egy normális, kiegyensúlyozott, közös élethez.

Még hozzátartozik a dologhoz, hogy faluról származunk, ott ugye gyorsan körbeér a pletyka. Nem sokkal a szakításuk után tesóm visszahallotta, hogy azt terjeszti a csávó, hogy ő dobta ki tesómat, mert összevissza csalta, meg hogy azért keres jól, mert a "főnöke r_ibanca"...

Én se az első pasimhoz mentem hozzá, de mindegyik exemmel sikerült normális ember módjára elválnunk. Szerintem ez is egyfajta mutatója az intelligenciának, hogy két ember milyen hangnemben tudja "megbeszélni", ha úgy döntenek, hogy külön folytatják. Persze a szakmunkások között is van sok okos, értelmes ember(szerencsére személyesen is ismerek ilyeneket), és a diplomások között is vannak hatalmas barmok(sajnos ilyeneket is). Egyszerűen én úgy láttam, hogy az a legbiztosabb, ha a saját köreimből választok.

2015. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
27%
szerintem meg az a fontos vagy jó dolog ,amikor amit csinálsz abban profi vagy és szíved lelked beleadod.lehet az egy pincér ,aki mondjuk egy 5 csillagos luxushotelban főpincér.nyilván oda nem kerül be akárki .ugyanez fordítva ,hogy a diplomádval kávét főz az illető meg papírokat rendezget ,mert nem talpraesett ,nem tud beszélni az emberekkel és nem törekszik semmire.
2015. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
51%
Diplomásként simán, de csak azzal a feltétellel, hogy legalább egy szakmája legyen (szakma és érettségi nélkül nem hinném, hogy normális munkákat találna, eltartani pedig nem szeretném), és legyen értelmes, de úgy tényleg intelligens. Nekem ahhoz, hogy működjön a kémia, kell az, hogy fel tudjak nézni a páromra, na meg én is szeretek tudományosabb témákról beszélni, ha most én elkezdek neki a történelemről, világnézetemről beszélni, őt pedig ez untatja, inkább a Barátok köztről szeretne beszélni, akkor az hosszútávon nem lesz egy működő kapcsolat. Tehát az érettségi nekem nem számít, de tudjon megállni a saját lábán, és legyen intelligens.
2015. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!