Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás férfiak és hölgyek!...

Diplomás férfiak és hölgyek! Összekötnétek az életeteket hasonló emberrel?

Figyelt kérdés

Főleg kicsit idősebb, mondjuk a 30-as korosztály véleménye érdekelne. Diplomásként, esetleg több diplomásként, összekötnétek az életeteket, esetleg leállnátok olyan emberrel, akinek nem hogy diplomája, de még érettségije sincs?

A kérdés elméleti, így jöhet hideg-meleg egyaránt, szimpla kíváncsiság.

Mennyire befolyásol az, hogy az illetőnek van egy szakmája, amiben dolgozik és szereti is azt, illetve az, ha nincs munkája, mert nem talál és látszólag nem is nagyon töri magát?



2015. ápr. 3. 10:50
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
40%
Hat en is le leszek pontozva, de nekem sincs meg az erettsegim teljesen. Egyetlen tantargybol nem tudom letenni evek ota. 3x futottam neki de nem ment. Aztan hagytam a dolgot, elmentem dolgozni olyan helyre, ahova minimum erettsegivel vesznek csak fel embereket. Senki meg nem mondana, hogy nincs. Ertelmisegi csaladbol szarmazom, rengeteget tanultam a szuleimtol. Ferjem diplomas is lehetne de nem erdekelte, inkabb a rendvedelembe ment dolgozni. Korulbelul hasonlo intelligenciahanyadossal rendelkezunk. Nem kell altalanositani, nem egy nyamvadt papir fogja eldonteni, hogy mennyire vagyok ertelmes es tajekozott a vilagban. Es ha diplomas lennek akkor is osszejottem volna a ferjemmel meg erettsegi nelkul is.
2015. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó nem lehet, hogy valami képességzavarod van, hogy csak egy tantárgy nem megy? Diszlexia, diszgráfia vagy ehhez hasonló. Az érettségi tényleg borzasztóan könnyű, kivéve, ha ilyen problémája van valakinek, de arról meg igazolást kell kérni és más módon vizsgázni.

A kérdésre válaszolva jelenleg nem tudom elképzelni. Pont azért, mert annyira egyszerű az érettségi, hogy szinte nevetséges. A szakma emellett nagyon fontos persze, csak érettségizettel sem jönnék össze. De érettségi+szakma kombó már elég jó, ha szenvedéllyel csinálja és törekszik rá, hogy jó legyen. Beszéljen több nyelven, hogyha külföldre költöznénk, akkor is megállja a helyét. Legyen alapműveltsége, érdeklődjön új tudományos eredmények iránt, legyen tisztában a világgazdasággal, világpolitikával. Nagyjából ennyi.

2015. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
37%
Igaz en nem vagyok diplomas,erettsegim es 2 szakmam van,de valaszolok ha nem gond. Soha nem kellene diplomas tars. Sokkal tobbre nezem a jo szakmunkasokat. Van diplomas ismerosom es lehetett volna tobb parom is abbol a körböl,de isten ments. Kb 1 hetig birtam a tarsasagukat. Nem ertem a tobbseguk miert ajul el magatol,sot volt olyan is aki harmadik szemelyben beszelt magarol. Hat koszi nekem ez nem kell. A diplomas emberek tobbseget tulertekelik. Tiszt.a kiv. Szakmunkas parokat valasztottam mindig,es ezutan is igy lesz. Szerintem sokkal ferfiasabb az aki pl megszereli amit kell mint aki oltonybe paradezik egesz nap.
2015. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
50%

32-es

"Beszéljen több nyelven, hogyha külföldre költöznénk, akkor is megállja a helyét. Legyen alapműveltsége, érdeklődjön új tudományos eredmények iránt, legyen tisztában a világgazdasággal, világpolitikával. Nagyjából ennyi."

Ezek a kriteriumok, erdeklodesi korok amiket felsoroltal, nagyon ritka, hogy egy emberben ezek meglegyenek.

2015. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
79%

31 éves nő vagyok, és nem. Pedig régen nem így gondolkoztam. Mikor elkezdtem az egyetemet, lett egy komoly kapcsolatom egy nálam 2 évvel fiatalabb fiúval, aki akkor még középsuliba járt, és ez rendben volt. De az nem, hogy 3 év során, míg vele voltam, 3 suliból rúgták ki, mert nem járt be... (Mondjuk erről sokáig nem tudtam, mert képes volt órákig a városban csavarogni, csak hogy úgy tehessen, bement.)

Én közben csináltam az egyetemet, és hazaérve (az anyukájánál laktunk) mindig izgatottan meséltem neki, milyen érdekeseket tanultam aznap. Ő viszont soha nem tudott semmit mondani ezekre, csak egy idő után egyre jobban kisebbrendűségi komplexusa lett, és 2 év után elkezdett rendszeresen hülyézni engem, amiért csak tudott.

Végül szétmentünk, mert nem volt hajlandó leérettségizni. Mikor mondtam neki, hogy én akkor viszont nem maradok vele, még ő volt felháborodva, hogy ő bizony azt hitte, a feje tetejére állhat, én akkor is kitartok mellette. (Tudom, én is naiv voltam és álmodozó, de ez nagyon segített kijózanodni)


Mostani párom már diplomás, ezért nagyon sok a közös témánk, és nincsen velem szemben komplexusa sem.


Nem mondom, hogy lehetetlen lenne egy kapcsolat eltérő végzettséggel, de én tettem egy próbát, és baromira nem jött be, míg az ellentéte igen. És nem mondom, hogy a diplomások többet érnek, csak azt mondom, hogy fontos a közös háttér egy egyenrangú kapcsolathoz.

2015. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem helytálló itt az, hogy "nem a papír, hanem az intelligencia, bla bla..." mert tele van a világ iskolázott, fennhéjázó IQ nuku barmokkal. Szóval, igen, ha beleszeretnék életem szerelmébe és nem lenne iskolája nem érdekelne, mert nem 1 olyan ismerősöm van akit nem lehet lekörözni tudásban, még sincs papírja, persze az más kérdés, hogy emellett mennyire igényes vagy becsületes,vagy hogy ha nem lenne amiatt munkája akkor mennyire zavarná... de alapvetően nem a papír teszi az embert. Ezt pont bizonyította itt sok hozzászóló...
2015. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
69%

Nekem ket diplomam van,a ferjemnek pedig nincs erettsegije megis merhetetlenul intelligens, ertelmes, lehet vele reprezentalni, mindenhez hozza tud szolni.....szoval nem valami tusko:-))))


A szerelem nincs vegzettseghez kotve ( legalabbis nalam) es ugyan volt mernok pasim, de kozel sem volt ennyire ertelmes.

2015. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
60%

reprezentálás: Valaminek a bemutatása, ábrázolása vagy megmutatkozása, kifejeződése.

Jajj ezek az idegen szavak, ugye. Általában rájövök, de most így hirtelen nem is tudom mire gondolhattál.

2015. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem arra gondolt, hogy megjelenni. Szóval meg tud a palival jelenni, mert nincs a homlokára írva, hogy tuskó.
2015. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
82%
37-es vagyok, 39-es koszi a "forditast", pont erre gondoltam, azt hittem hogy evidens, tevedtem:-))
2015. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!