Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás férfiak és hölgyek!...

Diplomás férfiak és hölgyek! Összekötnétek az életeteket hasonló emberrel?

Figyelt kérdés

Főleg kicsit idősebb, mondjuk a 30-as korosztály véleménye érdekelne. Diplomásként, esetleg több diplomásként, összekötnétek az életeteket, esetleg leállnátok olyan emberrel, akinek nem hogy diplomája, de még érettségije sincs?

A kérdés elméleti, így jöhet hideg-meleg egyaránt, szimpla kíváncsiság.

Mennyire befolyásol az, hogy az illetőnek van egy szakmája, amiben dolgozik és szereti is azt, illetve az, ha nincs munkája, mert nem talál és látszólag nem is nagyon töri magát?



2015. ápr. 3. 10:50
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
28%
38-as, igen az idegen szavak, tudni kéne a többjelentésű szavakat is, ugyanis azt is jelenti, hogy megjelenni... Csak nem elnyomta a diploma az általánost? ;)
2015. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
24%
Jah és akkor az a kérdés lemaradt, hogy: valamit bemutatni már nem is lehet a másikkal? Nem is értem, te mit nem értesz ;)
2015. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
12%
Lehet valakinek akár 8 diplomája, ha az élethez sík hülye...
2015. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
28%
Megjeleníteni maximum. De végül is mindegy, akár lehetne így is használni de akkor is "őt" és nem "vele".
2015. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
82%

Nincs diplomám, még csak most lesz (már ha leszállok végre a gyk-ról és csinálom tovább a szakdogám :D). A párom nem érettségizett, mert 16 évesen úgy döntött, hogy ő egy lázadó rocker és elege van az iskolából, elment egy rockkocsmába dolgozni, aztán fesztiválok szervezésével foglalkozott, saját bevallása szerint élte az életet és nagyon élvezte.

Aztán benőtt a feje lágya, elment dolgozni, munka mellett megcsinált egy okj-t is, így most szakmája van, érettségije nincs. Voltak cserébe olyan fiatal évei, amiről én csak álmodoztam, mert érettségi után okj-re mentem, aztán egyetem, másik egyetem, unalmas munka, most meg munka plusz egyetem. Nagyon sokat tanultam, de azok a fiatal évek, amik neki voltak, nekem kimaradtak és ez most már így is marad.

Ő már látja, hogy kár volt otthagyni az iskolát, ezért ha én végeztem, ő fog visszaülni tanulni, az biztos, hogy leérettségizik. De azon is gondolkozott már, hogy esetleg továbbmenjen. Most kőműves-, asztalos-, ácsmunkákat végez, és szívesen lenne építőmérnök. Ez még majd elválik, szerintem jó ötlet. És jó példa arra is, hogy az ember végzettsége nincs huszonöt éves korára kőbe vésve.


Más kérdés, hogy az érettségi nélküli fiatalok jó részének egyszerűen azért nincs érettségije, mert vagy lusta, vagy buta. Esetleg mindkettő. Na ilyen emberrel viszont biztosan nem kötném össze az életem.

2015. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
58%
Olvass utána, hivatalosan a másik jelentése a megmutatkozik...szóval jó a vele....
2015. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
33%

Az egy kimutatható tény, hogy hasonló élethelyzetűek között gyakoribban a házasságok, viszont meg minden ember egyedi tehát minden másra is van példa.

Diplomás vagyok, sőt.. de valahogy mégis elváltam a diplomás feleségemtől.

De volt olyan fizikai munkás nő is, akivel olyan jól kijöttem... okos volt, nyitott, kedves, szóval minden, amit az ember a párjától elvárhat.

Csak azért nem lett belőle komolyabb dolog, mert érzelmileg elég lapos voltam akkoriban.

2015. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
A páromnak 2 érettségi (zűrös családi élete volt, nem ment el megírni őket)tantárgya nincs meg, így hivatalosan érettségije nincs, de végigjárta a gimnáziumot, hobbiszinten olyan a matematikatudása, hogy elbújhatok mellette, és 2,5x annyit keres, mint én, méghozzá kétkezi munkával. Szóval ez így nagyon egyedi mindenkinél :)
2021. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!